Sparta rozdrtila Litvínov. Třinec si vzal zpět první místo v tabulce

Hostující hokejisté Sparty porazili v nedělním 52. kole extraligy 5:0 Litvínov. Čtyřmi body se blýskl útočník Filip Chlapík. Karlovy vary zvítězily 5:1 doma proti Zlínu. V gólové přestřelce vyhráli Rytíři z Kladna 6:4 nad Kometou Brno. Hokejisté Hradce Králové porazili 4:1 Olomouc. Vítkovice udolaly 3:0 Mladou Boleslav, všechny tři branky padly až ve 3. třetině. V posledním utkání nedělního programu zvítězil Třinec 3:2 proti Pardubicím.

Zleva brankář Olomouce Jan Lukáš, Radek Smoleňák z Hradce Králové, Rostislav Olesz z Olomouce a Dalibor Řezníček z Olomouce.

Hokejisté třináctého Litvínova podlehli v 52. kole doma Spartě 0:5, potřetí za sebou nebodovali a prohráli osmý z posledních devíti zápasů. Pražané se díky páté výhře z posledních šesti duelů posunuli z 8. na 7. místo. Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl útočník Filip Chlapík, který se s 55 body posunul do čela produktivity před Michala Bulíře z Plzně a s 26 trefami se mu vyrovnal na první pozici mezi kanonýry. Slovenský gólman Július Hudáček udržel ve svém prvním vystoupení od začátku po příchodu z Dinama Riga z KHL čisté konto.

Vítkovice porazily Mladou Boleslav 3:0 zásluhou tří branek z poslední třetiny zápasu. Dvě přesilovky nejprve zužitkovali Jan Hruška a Rostislav Marosz, v power play pak výhru zpečetil Radovan Bondra, který u úvodních gólů figuroval jako asistent. Boleslav utrpěla už šestou porážku v řadě. Vítkovický brankář Daniel Dolejš poprvé v sezoně uhájil čisté konto. Ostravané po třech vzájemných porážkách soupeře poprvé v sezoně porazili.

Hokejisté Karlových Varů porazili v utkání 52. extraligového kola Zlín 5:1. Západočeši přehráli Berany i počtvrté v probíhající sezoně, nepřenechali jim ani jediný bod. Hosté vyšli naprázdno podruhé za sebou a z poslední příčky ztrácí na Kladno už 17 bodů.

Kladno porazilo v dohrávce 44. kola extraligy Brno 6:4. Předposlední Rytíři uspěli potřetí v řadě a na třináctý Litvínov už ztrácí jen bod. Sami mají naopak k dobru na poslední Zlín 17 bodů. Kometa vyšla podruhé za sebou naprázdno. Dva góly a asistenci zaznamenal Tomáš Plekanec, tři body (1+2) si připsal i další útočník vítězů Adam Kubík.

Třinečtí hokejisté zdolali v dohrávce 44. kola na svém ledě Pardubice 3:2 a udrželi v čele extraligy dvoubodový náskok před Hradcem Králové. Hosté vedli góly Roberta Říčky a Davida Ciencialy, lídr soutěže vyrovnal trefami Petra Vrány a Mikuláše Zbořila. Nerozhodný stav zlomil ve 49. minutě v přesilové hře Martin Růžička. Oceláři vyhráli nad Dynamem poprvé v sezoně a zároveň jsou prvním týmem, který překonal hranici sta bodů (101).

Dohrávka 44. kola hokejové Tipsport extraligy:
Kladno - Brno 6:4
Branky: 4. Plekanec, 14. Zikmund, 35. Kubík, 46. Ticháček, 53. Plekanec, 59. Dotchin - 19. Tansey, 20. Gulaši, 30. Šalé, 42. Zbořil
Třinec - Pardubice 3:2
Branky: 18. Vrána, 25. Zbořil, 49. Růžička - 12. Říčka, 21. Cienciala
52. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Karlovy Vary - Zlín 5:1
Branky: 3. Černoch, 14. Kulich, 15. Havlín, 44. Pulpán, 55. Vondráček - 19. Karafiát

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.