Sýkora rozhodl o výhře Pardubic v Kladně

KLADNO

Bitvu dvou týmů rvoucích se o první osmičku v tabulce rozhodlo až prodloužení. V něm byly úspěšnější Pardubice, když vítěznou branku vstřelil kladenskému brankáři Zdeňku Orctovi po faulu ležící Petr Sýkora. Ještě tři minuty před koncem normální hrací doby přitom mělo na dosah vítězství Kladno, až poté srovnal na 3:3 Korhoň.

Ilustrační foto.

Kladenští využili hned první přesilovku: Bílek při vyloučení Korhoně nabruslil na kruh po Paterou vyhraném vhazování a švihem propálil Lašáka. Pak Huml po kolmici od Bessera mířil do Lašáka, ale tím kladenská iniciativa skončila.

Hosté byli do 1. přestávky neškodní, následně ale přidali na důrazu, domácí přebruslili a vytvářeli si šance: Mrázek se Snopkem neuspěli, blafák nedotáhl ani Lubina. Naopak po efektní zadovce Bílka se trefil křížem Patera.

Hosté ale bleskově snížili Blažkem po kolmici od Sýkory a v poslední části pokračovali v tlaku a byli odměněni: Razingar takřka z nulového úhlu od mantinelu prostřelil Orcta. Pak Pardubice přibrzdil smolný gól, když po Havlově nahození zpoza branky srazil puk do vlastní branky Hlinka, ale záhy před brankou neobsazený Korhoň lehce zajistil prodloužení.

Domácí zahrozili brejkem Havla, který Lašáka prostřelil, ale puk šel vedle. V prodloužení zastavil Libor Procházka jen za cenu faulu Petra Sýkoru, útočník přesto v pádu máchl po puku a uspěl.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Zasloužili jsme si více než bod, protože jsme předvedli výborný výkon. Dostali jsme lacinější gól, ale to se stane."

Vladimír Bezdíček, trenér Pardubic: "Nezačali jsme dobře, ale přeházeli jsme útoky a stáhli hru na tři řady, což pomohlo."

Rabat Kladno - Moeller Pardubice 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Bílek (Zeman, Patera), 36. Patera (Bílek), 54. M. Havel (Besser) - 38. Blažek (P. Sýkora), 44. Razingar (Rolínek), 57. Korhoň (Čaloun), 62. P. Sýkora (Čáslava, Blažek). Rozhodčí: Rejthar - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 8:8, navíc Mikeska (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2408.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Huml - Horna, Gardoň, Kuchler - Besser, M. Havel, Hluchý. Trenéři: Müller a Tatíček.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Mudroch, Havíř, Kántor, Linhart - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Mikeska, Hlinka, Mrázek - Čaloun, Koukal, Kolář - Razingar, Rolínek, Korhoň. Trenéři: Bezdíček a Hemský.