Třinecký bek Galvas dostal jednozápasový trest za faul na Jurčíka

Třinecký obránce Lukáš Galvas dostal od disciplinární komise hokejové extraligy jednozápasový trest za faul na útočníka Ondřeje Jurčíka z Litvínova v pátečním zápase 16. kola. Sedmatřicetiletý bek tak bude Ocelářům chybět v dnešním souboji s pražskou Spartou. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Lukáš Galvas z Třince si jeden zápas nezahraje.

Galvas fauloval Jurčíka ve 34. minutě utkání, které nakonec Litvínov vyhrál 3:2 v prodloužení. Rozhodčí Jan Hribik a Robert Čech atak, po kterém útočník zůstal otřesený ležet na ledě, neposoudili jako prohřešek proti pravidlům.

Předseda disciplinární komise Karel Holý po podnětu Litvínova situaci vyhodnotil jinak a poukázal na fakt, že Galvas se nesnažil hrát puk. "Jeho jediným cílem byl atakovat protihráče, přičemž před střetem se napřímil, aby zvýšil intenzitu střetu a zneužil postavení soupeře. Při tom došlo k přímému zasažení hlavy," uvedl Holý.