Karlovy Vary - Plzeň 1:0Vedoucí Plzeň prohrála, na lopatky ji v extralize složil jediný gól

19. Vondráček 1 : 0

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v nedělním utkání 20. kola Tipsport extraligy nad vedoucí Plzní 1:0. Vítězný gól vstřelil v 19. minutě útočník Energie Tomáš Vondráček. Domácí bodovali naplno popáté v řadě, Indiáni vyšli podruhé za sebou naprázdno.

Karlovarská hokejová radost! Z gólu v plzeňské síti se radují zleva Václav Skuhravý, Jan Hladonik, Tomáš Vondráček (střelec gólu) a Michal Plutnar.

Energetici na začátku zápasu na soupeře vlétli, ale plzeňský gólman Frodl byl pozorný. Kapituloval až v samotném závěru první části, kdy Hladonik vyzval přihrávkou ke skórování Vondráčka, který prostřelil Frodlovy betony.

Aktivní hra pokračovala i v prostřední třetině, Plzeňští si vytvořili tlak a ostřelovali branku Energie, brankář Novotný však puk za svá záda nepustil. Ani Frodl na druhé straně se nenudil, nekapituloval však ani on. Karlovy Vary tak držely těsné vedení.

Brankáři byli hrdiny také třetího dějství. Hosté měli celkem pět přesilových her, ani jednu ale nedokázali využít ke vstřelení branky. Jednou pomohla Novotnému po střele Gulaše tyč. Plzeňský tlak gradoval s blížícím se koncem, otupila jej však vyloučení. Skóre se již nezměnilo a Energie může slavit výhru.

20. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 19. Vondráček (Skuhravý). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Bez diváků.
Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, Hladonik - Lauko, T. Mikúš, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, M. Zabloudil. Trenér: Pešout.
Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Jiříček, Budík, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Malát, Kracík, P. Musil - Pour, Kodýtek, P. Straka - Rob, Stach, Kantner. Trenér: Čihák.