Sparta zničila Kladno a vede extraligu. Slaví i Pardubice, Kometa se trápí dál

Hokejisté Sparty uhájili ve čtvrtém extraligovém kole vedení v tabulce, když na kladenském ledě rozdrtili Rytíře 7:1. Nezaváhaly ale ani Pardubice a po výhře nad Olomoucí 3:1 zaostávají na druhém místě jen o skóre. Probouzí se obhájce titulu Třinec, který ovládl derby s Vítkovicemi 4:3 v prodloužení. To Kometa zůstává i po konci trenéra Martince bez bodu poslední, protože v Mladé Boleslavi podlehla 3:6. Rozjetý Litvínov porazil Liberec 4:1 a České Budějovice zdolaly Hradec Králové 2:1 v prodloužení. Ke všem zápasům nabízí Sport.cz exkluzivně jednotlivé video momenty a sestřihy.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno - Sparta, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno povzbudila páteční výhra ve Vítkovicích a před bitvou se Spartou navíc získalo zvučnou posilu na střídačku v podobně mistra světa Jakuba Voráčka, jenž pomáhá v roli mentora. V tradičním derby měla ale jasně navrch Sparta.

Brankář Brízgala v hodně emotivní bitvě vydržel jen pět inkasovaných gólů, pak přepustil ve druhé třetině místo Bowovi. Domácí se mohli alespoň radovat z výhry v pěstní bitce obránce Dotchina, jenž složil sparťana Krejčíka.

Rytíři Kladno vs. HC Sparta Praha Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometu nenakopl ani konec trenéra Patrika Martince, jehož pozici zaujal dosavadní asistent Jaroslav Modrý. Brňané doplatili především na hru v oslabení, v níž inkasovali hned čtyřikrát. Po dvou zásazích si v dresu domácích připsali Fořt a Söderlund. Boleslav navázala na páteční výhru a připsala si vůbec první tříbodový zisk.

BK Mladá Boleslav vs. HC KOMETA BRNO - Game HighlightsVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovští hokejisté se po porážce v úvodním kole dostali na vítěznou vlnu. Za třetí výhrou za sebou je nastartovala parádní souhra bratrů Kašových, po níž skóroval starší Ondřej. Z přesilovek se pak ještě v úvodní třetině trefil britský kanonýr Kirk a Abdul.

Na začátku druhé části sice snížil Pérez, ale šest sekund před druhou sirénou znovu zvýšil v přesilovce na třígólový rozdíl Koblasa. Ve třetí části ještě Hlava neproměnil trestné střílení, ale i tak mohla Verva slavit. Svěřenci kouče Filipa Pešána naopak smutní po třetí porážce v řadě.

HC Litvínov vs. Bílí Tygři Liberec - Game HighlightsVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Roli favorita zatím stále plní Pardubice, které si připsaly třetí výhru v řadě. Při vítězství nad Olomoucí se blýskl gólem a asistencí Hyka.

SESTŘIH: HC DYNAMO PARDUBICE vs. HC Olomouc Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obhájce titulu z Třince se po dvou úvodních porážkách podruhé za sebou raduje z výhry. V derby s Vítkovicemi ještě 34 sekund před vypršení šedesáté minuty vedl o dva góly, jenže hosté v hektickém finiši dokázali srovnat. Ocelářům nakonec zařídil výhru v prodloužení Hudáček. Vítkovice tak prohrály podruhé za sebou.

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC VÍTKOVICE RIDERA Video: Tipsport Extraliga / BPA

Prodlužovalo se i v Českých Budějovicích, kde rovněž Hradec Králové srovnal na 1:1 v samotném závěru. V prodloužení se ale hostům nevyplatil risk bez brankáře, při němž rozhodl trefou přes celé hřiště do prázdné brány Kubík. Motor si připsal třetí výhru v řadě, Východočeši naopak podruhé za sebou prohráli.

SESTŘIH: HC Motor České Budějovice vs. Mountfield HK, a.s. Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrté kolo Tipsport extraligy:
Litvínov - Liberec 4:1
Branky: 5. O. Kaše, 9. Kirk, 19. Abdul, 40. Koblasa - 23. Pérez
Kladno - Sparta 1:7
Branky: 45. Ticháček - 1. Kempný, 9., 34. Buchtele, 32. Řepík, 36. Najman, 43. Irving, 59. Horák
Ml. Boleslav - Brno 6:3
Branky: 15. Järvinen, 29. , 54. Fořt, 37., 60. Söderlund, 47. Lantoši - 15. Gazda, 59. Pospíšil, 59. Lintuniemi
Č. Budějovice - Hradec Kr. 2:1 v prodloužení
Branky: 36. Gulaš, 61. Kubík - 59. Perret
Třinec - Vítkovice 4:3 v prodloužení
Branky: 20. Hrehorčák, 41, Růžička, 57. Vrána, 65. Hudáček - 37. Krieger, 60. Percy, 60. Lakatoš
Pardubice - Olomouc 3:1
Branky: 13. Radil, 15. Sedlák, 52. Hyka - 20. Řezníček