Znojmo porazilo po nájezdech Vítkovice

ZNOJMO

Až samostatné nájezdy a rozhodující střela Erata rozhodly o pátečním vítězství hokejistů Znojma nad Vítkovicemi 2:1. Domácí tak pokračují ve zlepšených výkonech po reprezentační přestávce. V týmu Orlů se blýskl brankář Tuček, který vystřídal od druhé třetiny Trvaje a v poslední sérii samostatných nájezdů kryl blafákový pokus Radka Procházky.

Domácí měli v úvodu výhodu dvou přesilovek, avšak při druhé z nich sami po úniku Procházky s Kropáčem inkasovali. Povzbuzené Vítkovice pak dělaly nejisté znojemské obraně dál problémy. Köhler trefil tyčku a Burgrovo sólo zlikvidoval domácí gólman.

Od druhé třetiny však vystřídal zraněného Trvaje v domácí brance Tuček a hned musel čelit krátce po sobě šancím Hudce a Krenželka. Pak na druhé straně kluziště byl v brejku zezadu zahákován Říha, avšak Pucher nařízené trestné střílení ve 36. min. neproměnil. Tlak domácích ale sílil a tři a půl minuty před koncem řádné hrací doby Erat vyrovnal. Tentýž hráč se dvakrát trefil i při samostatných nájezdech.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Až od poloviny zápasu jsme předvedli solidní výkon. Při nájezdech se nás drželo štěstí."

Miroslav Fryčer, trenér Vítkovic: "Nejsem spokojen, zasloužili jsme si aspoň dva body."

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 57. Erat (Selingr), rozhodující nájezd Erat - 9. Kropáč (R. Procházka). Rozhodčí: Homola - Machálek, Škach. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2875.
Znojmo: Trvaj (21. Tuček) - Jareš, Čakajík (21. Chvátal), Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Němeček - Erat, Dopita, Selingr - V. Říha, Pucher, M. Růžička - J. Svoboda, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Sedlák, S. Hudec, Jurečka, Chmelíř - Burger, P. Hubáček, Irgl - T. Káňa, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, F. Seman, Mikulík. Trenér: Fryčer.