Finále Spenglerova poháru budou hrát Kanada a Davos

DAVOS

Hokejisté Kanady porazili v sobotním utkání Eisbären Berlín 4:2 a zopakují si loňskou účast ve finále Spengler Cupu. V neděli v poledne se svěřenci Pata Quinna utkají s domácím Davosem, jenž sice prohrál s Chimikem Moskevská oblast 2:3 v prodloužení, získaný bod však švýcarskému týmu stačil k postupu.

Pořadatelský Davos má po skončení skupinové fáze v tabulce stejně bodů jako švédská Mora, díky výhře ve vzájemném utkání si však zahraje o vítěznou trofej.

V dresu Davosu si připsal jednu asistenci Petr Tatíček, za Chimik se blýskl na rozloučenou hattrickem Sergej Mozjakin.

Kanada - Eisbären Berlín 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 9. Brent, 9. Pittis, 31. Harrison, 42. Kolanos - 26. a 38. Paterlini.
Chimik Moskevská oblast - Davos 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 1., 57. a 61. Mozjakin - 23. Burkhalter (Tatíček), 47. Leblanc.
Tabulka:
1.Kanada4210115:136
2.Davos4201113:115
3.Mora4201115:95
4.Chimik MO411029:114
5.Eisbären Berlín410038:162
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (2 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.