Pastrňák opět kraloval! Výhru Bostonu zařídil gólem, asistencí i vítězným nájezdem

David Pastrňák gólem, nahrávkou a vítězným nájezdem zařídil výhru hokejistů Bostonu (5:4 po náj.) na ledě New York Islanders. Po pátečním utkání se český útočník posunul na třetí místo v hodnocení produktivity NHL. Formu z posledních zápasů potvrdil Martin Nečas, jeho branka a asistence ale neodvrátily prohru Caroliny s Nashvillem 5:6 v prodloužení.

David Pastrňák se postaral o výhru Bostonu

Boston proti Islanders ani jednou nevedl, přesto nakonec získal dva body. Domácí po bezbrankové první třetině odskočili do dvougólového vedení, Bruins ale manko smazali ještě před druhou sirénou. Kontaktní trefu obstaral Morgan Geekie a na 2:2 vyrovnal Pastrňák.

Nejproduktivnější Čech v soutěži si našel střeleckou pozici v levém kruhu pro vhazování a po výborné přihrávce obránce Kevina Shattenkirka bez problémů překonal přesunujícího se brankáře Ilju Sorokina. Havířovský rodák dal 17. gól v sezoně a v pořadí nejlepších střelců NHL se dělí o čtvrtou příčku. Na vedoucího Austona Matthewse z Toronta ztrácí šest branek.

Islanders ve třetí třetině dvakrát odskočili do těsného vedení, ale odpovědi obstarali James van Riemsdyk za Pastrňákovy asistence a Mason Lohrei, který vyrovnal v čase 56:51 nenápadným nahozením zpoza branky a dal druhý gól v NHL.

„Měli jsme tlak v útočném pásmu a před gólmanem vznik trochu chaos. Puk se odrazil do rohu a já se k němu dostal první. Viděl jsem Pastrňáka před brankou tak jsem to tam nahodil a překvapil gólmana, od kterého se puk odrazil za čáru. Upřímně, vůbec jsem neviděl, že to je gól. Zjistil jsem to, až když jsem viděl radujícího se Marchanda,“ popsal vyrovnávací branku Lohrei.

V prodloužení gól nepadl a v samostatných nájezdech získali bod navíc Bruins. Ve třetí sérii o něm rozhodl Pastrňák, který překonal Sorokina svižnou ranou zápěstím. „Po průběhu, jaký zápas nabídl, je to pro nás skvělé vítězství,“ řekl Pastrňák. Oba své body v zápase zaznamenal v přesilovkách. „Speciální týmy hrály klíčovou roli. Kluci v oslabení odvedli výbornou práci. Blýskli se hlavně v prodloužení při mém vyloučení. My na přesilovce jsme pak konečně dali pár důležitých gólů,“ pochvaloval český útočník.

Nečas bodoval ve třetím utkání za sebou a počtvrté v sezoně v jednom zápase zaznamenal více než jeden bod. Poprvé se do statistik zapsal v 11. minutě, kdy v přesilové hře připravil branku pro Stefana Noesena. Gólu se český útočník dočkal těsně před polovinou zápasu, kdy mu do ideální střelecké pozice „namazal“ chybující obránce Nashvillu Alexandre Carrier.

Nečas devátou brankou v sezoně zvýšil na 5:3, Hurricanes ale nadějný náskok neudrželi. Vyrovnání zařídili Tyson Barrie s Jeremym Lauzonem a v prodloužení o výhře Predators rozhodl Filip Forsberg. „Po gólu na 3:5 by se spousta týmů položila, nás ta branka ale nakopla. Jako trenér si vážím přístupu všech kluků v týmu. Jsem na ně hrdý,“ uvedl trenér Buffala Andrew Brunette.

Predators vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů a pojistili si sedmou příčku v Západní konferenci. Carolina prohrála po dvou vítězstvích a ve Východní konferenci je osmá. „Je těžké dnešní zápas hodnotit. Pouštěli jsme Nashville do velkého množství šancí, to se nesmí stávat. V obraně musíme hrát pečlivěji,“ řekl Nečas.

Dobře rozehraný zápas ztratili také hokejisté Ottawy. V Dallasu vedli 3:1 a 4:2, nakonec ale nezískali ani bod. Stars i díky asistenci Radka Faksy vyhráli 5:4 a posunuli se na čtvrté místo v Západní konference. Český centr v oslabení připravil pro obránce Thomase Harleyho gól na 3:4 a bodoval popáté v sezoně. Vítěznou trefu Dallasu zaznamenal ve 49. minutě Matt Duchene.

Brankáři Anaheimu Lukáši Dostálovi nevyšel zápas na ledě New York Rangers. V Madison Square Garden dostal pět gólů z 39 střel a neodvrátil prohru 1:5. Ducks se perou se špatnou formou. Prohráli popáté za sebou a z posledních 15 zápasů vyhráli jen dva. V Západní konferenci se propadli na předposlední místo. Rangers naproti tomu jsou ve Východní konferenci stále druzí o bod za Bostonem.

NHL:
NY Rangers - Anaheim 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 18. a 37. Kreider, 32. Vesey, 56. Zibanejad, 60. Edström - 14. Leason. Střely na branku: 39:30. LUKÁŠ DOSTÁL za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval pět branek z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 87,2 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Quick, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).
Carolina - Nashville 5:6 v prodl. (2:1, 3:3, 0:1 - 0:1)
Diváci: 11. Noesen (NEČAS), 13. DeAngelo, 25. Chatfield, 26. S. Aho, 30. NEČAS - 6. Pärssinen, 24. Josi, 30. O'Reilly, 31. Barrie, 51. Lauzon, 61. F. Forsberg. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.770. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. O'Reilly (oba Nashville), 3. NEČAS (Carolina).
Dallas - Ottawa 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)
Branky: 12. Pavelski, 14. Lindell, 32. Harley (FAKSA), 48. Heiskanen, 49. Duchene - 3. a 25. Batherson, 2. Hamonic, 14. Norris. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Dallas), 2. Chychrun (Ottawa), 3. Harley (Dallas).
Arizona - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 35. Maccelli. Střely na branku: 24:21. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Ingram, 2. Maccelli, 3. Bjugstad (všichni Arizona).
NY Islanders - Boston 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 22. Romanov, 34. Holmström, 46. Horvat, 53. Nelson - 38. a rozhodující sam. nájezd PASTRŇÁK, 35. Geekie, 51. J. van Riemsdyk (PASTRŇÁK), 57. Lohrei. Střely na branku: 37:34. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Geekie (Boston), 2. Horvat (NY Islanders), 3. PASTRŇÁK (Boston).
Vegas - Buffalo 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Branky: 34. Barbašev, 44. Eichel - 46. a 58. Mittelstadt, 28. Cozens, 50. Benson, 52. Tuch. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.008. Hvězdy zápasu: 1. Levi, 2. Benson (oba Buffalo), 3. Echel (Vegas).