Vsetín - Poruba 2:6Hokejisté Poruby smázli Vsetín a posunuli se do čela první ligy

Hokejisté Poruby vyhráli v 5. kole první ligy v souboji dosud neporažených týmů na ledě Vsetína 6:2 a dostali se do čela tabulky. Vedou o skóre před Jihlavou, která zvítězila v derby nad rivalem z Vysočiny v Třebíči 2:1. Po úvodních třech porážkách uspěl podruhé za sebou vítěz minulé sezony druhé nejvyšší soutěže Zlín, který slavil v Prostějově po výsledku 4:1.

Ondřej Bláha na archivním snímku

Vsetín vstoupil do šlágru proti Porubě lépe a v čase 3:13 jej dostal do vedení Tomáš Jandus. Za 115 sekund ale vyrovnal Vít Christov a v 17. minutě otočil stav Vojtěch Střondala. Po 126 sekundách druhé části za domácí odpověděl Slovák Roman Vaňo, mezi 31. a 33. minutou však hosté třemi rychlými góly rozhodli. Náskok jim vrátil Tomáš Šoustal a potom se zapsal mezi střelce dvakrát Ondrej Šedivý, který navíc ve třetí třetině dovršil hattrick. Z výhry se radoval i útočník Vojtěch Lednický, zapůjčený z Vítkovic.

Za zlínské Berany v Prostějově vstřelil tři branky kapitán Bedřich Köhler. Poprvé se prosadil v čase 6:06. Ve druhé třetině navýšili skóre Martin Novák a opět Köhler. Domácí Jestřábi ve 47. minutě v početní výhodě snížili díky obránci Tomáši Hanouskovi, ale 91 sekund před koncem dovršil skóre při power play Köhler.

Jihlavě se vydařil úvod derby v Třebíči a po 31 sekundách se radovala z branky díky Lukáši Andělovi. V 36. minutě sice vyrovnal z trestného střílení Matyáš Svoboda, ale v čase 42:34 vrátil Dukle vedení Šimon Jelínek. Horácké Slavii nepomohl k bodovému zisku ani gólman Jan Strmeň, který do týmu vítěze základní části minulého ročníku první ligy zamířil na střídavý start z Českých Budějovic.

Slavia opět bez výhry

Na premiérové vítězství v sezoně stále čeká pražská Slavia, která podlehla doma Sokolovu 1:4 a zůstává s jediným bodem poslední. Svěřenci Daniela Tvrzníka začali s Baníkem ztrácet ve 14. minutě, kdy otevřel skóre Štěpán Csamangó. Ve druhé části se za hosty prosadili David Novotný, Jaromír Kverka v přesilovce a Filip Krajčík. V polovině závěrečné části zkorigoval výsledek v početní výhodě Tomáš Knotek.

První výhru naopak oslavily Pardubice B, které zvítězily v Litoměřicích 5:1. Dvěma trefami k tomu pomohl Robin Kaplan, který hosty v 25. minutě v přesilové hře poslal do vedení 2:1 a v polovině utkání zařídil i tříbrankové vedení. Za domácí Stadion nastoupil na střídavý start z Litvínova poprvé v sezoně obránce Jan Strejček.

Na předpolední místo klesl nováček Znojmo, které sehrálo dva zápasy ve dvou dnech a ani jednou neskórovalo. Po nedělní prohře v Sokolově 0:2 podlehlo v Kolíně 0:5. Za Kozly zaznamenali gól a přihrávku bek René Piegl a útočník Josef Skořepa. Finský brankář Henri Kiviaho vypomohl Kolínu z Hradce Králové poprvé v ročníku a hned si díky 20 úspěšným zákrokům připsal čisté konto.

Přerov vyhrál ve Frýdku-Místku 4:3, bodoval počtvrté za sebou a potřetí zvítězil. Frýdek-Místek naopak prohrál čtvrtý z pěti duelů v sezoně.

5. kolo první hokejové Chance ligy:
Litoměřice - Pardubice B 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: 24. Černohorský, 49. Kuťák - 25. a 31. Kaplan, 19. T. Urban, 25. Rouha, 42. Pochobradský. Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda - Sýkora, Baxa. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 718.
Vsetín - Poruba 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Branky: 4. T. Jandus, 23. Vaňo - 32., 34. a 46. O. Šedivý, 6. Christov, 17. Střondala, 31. T. Šoustal. Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Zídek, Bezděk. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 2195.
Třebíč - Jihlava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 36. Matyáš Svoboda z tr. střílení - 1. Anděl, 43. Š. Jelínek. Rozhodčí: Horák, Pilný - Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2073.
Prostějov - Zlín 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 47. Hanousek - 7., 32. a 59. Köhler, 27. Martin Novák. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Mikšík, Kráľ. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 819.
Kolín - Znojmo 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 11. Pajer, 30. Koukal z tr. střílení, 39. A. Dlouhý, 44. Skořepa, 57. Piegl. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Juránek, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1421.
Frýdek-Místek - Přerov 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 12. Kowalczyk, 19. Haas, 51. Geidl - 14. Jakub Svoboda, 17. Březina, 22. D. Indrák, 43. Goiš. Rozhodčí: Kubičík, T. Veselý - Maštalíř, Tvrdý. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 702.
Slavia Praha - Sokolov 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 50. T. Knotek - 14. Csamangó, 24. D. Novotný, 27. Kverka, 39. Krajčík. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Štěpánek, Štofa. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 591.