Hlavní obsah

Čeljabinsk - Soči 4:2Hyka dvěma góly přispěl k další výhře Čeljabinsku, Sklenička rozhodl šlágr

15. 10. 2021 18:51Aktualizováno 15. 10. 2021 21:27

Útočník Tomáš Hyka byl s dvěma góly a asistencí strůjcem triumfu Čeljabinsku v utkání Kontinentální hokejové ligy se Soči. Traktor vyhrál 4:2 a na sedmém vítězství za sebou se podíleli také asistencí u prvního Hykova gólu další český útočník Lukáš Sedlák a 28 zákroky brankář Roman Will. Šlágr mezi Jokeritem Helsinky a Petrohradem rozhodl obránce David Sklenička, jeho gól na 5:4 ukončil prodloužení.

Tomáš Hyka.

Článek

Hyka v 6. minutě zápasu otevřel skóre a v 6. minutě třetí třetiny čtvrtým gólem v sezoně zařídil vyrovnání na 2:2. Nastartoval tím obrat, který domácí dokonali v posledních třech minutách.

Hyka ještě asistoval u závěrečného gólu do prázdné branky a tříbodovým zápasem si upevnil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži (4+13). Nejlepší český střelec v lize Sedlák je o tři body za ním druhý (7+7).

Sklenička se poprvé trefil

Sklenička se střelecky prosadil poprvé v sezoně a vylepšil si dosavadní bilanci šesti asistencí. Český bek rozuzlil dorážkou ve třetí minutě prodloužení duel dvou nejlepších týmů Západní konference, ve kterém jeho celek třikrát ztratil jednobrankový náskok, ale nakonec si prodloužení vynutil až gólem 37 sekund před koncem normální hrací doby. Finský tým má teď v čele tabulky dvoubodový náskok na SKA, který má ale zápas k dobru.

Výsledky KHL:
Čeljabinsk - HK Soči 4:2 (za domácí Hyka 2+1, Sedlák 0+1)
Jekatěrinburg - Ufa 4:3 v prodl.
Nižnij Novgorod - Chabarovsk 2:1 v prodl.
CSKA Moskva - Vladivostok 2:1
Jokerit Helsinky - Petrohrad 5:4 v prodl. (za domácí Sklenička 1+0)
Kunlun Red Star - Barys Nur-Sultan 1:2 po sam. nájezdech.

Reklama

Sdílejte článek
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
Dnes základní část - pátek 3. prosince Omsk Avangard Omsk - Ak Bars Kazaň Kazaň Omsk - Kazaň 1 : 3
Včera základní část - čtvrtek 2. prosince Soči HK Soči - Sibir Novosibirsk Novosibirsk Soči - Novosibirsk 1 : 2
Včera základní část - čtvrtek 2. prosince Kunlun Rudá Hvězda Kunlun - Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk Kunlun - Nižněkamsk 2 : 1
Včera základní část - čtvrtek 2. prosince CSKA CSKA Moskva - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl CSKA - Jaroslavl 1 : 0 pp
Včera základní část - čtvrtek 2. prosince Novgorod Torpedo Nižnij Novgorod - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk Novgorod - Magnitogorsk 1 : 3
Včera základní část - čtvrtek 2. prosince Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk - Amur Chabarovsk Chabarovsk Čeljabinsk - Chabarovsk 0 : 2
Včera základní část - čtvrtek 2. prosince Jekatěrinburg Avtomobilist Jekatěrinburg - Spartak Moskva Spartak Jekatěrinburg - Spartak 3 : 1
Včera základní část - čtvrtek 2. prosince Nur-Sultan Barys Nur-Sultan - Dynamo Moskva Dynamo Nur-Sultan - Dynamo 2 : 4

Souhrn z tabulek:
Bobrovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Jokerit Jokerit 35 17 3 2 2 4 7 111 : 85 50
2 Petrohrad Petrohrad 34 15 2 3 3 2 9 105 : 77 45
3 Spartak Spartak 36 13 5 0 2 1 15 89 : 91 39
4 Novgorod Novgorod 35 15 1 0 2 2 15 88 : 83 36
5 Soči Soči 35 11 2 1 3 1 17 80 : 91 32
6 Viťaz Viťaz 35 7 0 2 4 5 16 86 : 109 27
Tarasovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 CSKA CSKA 36 15 6 3 1 1 10 89 : 75 50
2 Dynamo Dynamo 35 21 2 1 0 0 11 121 : 86 48
3 Čerepovec Čerepovec 34 14 3 5 2 2 8 83 : 71 48
4 Jaroslavl Jaroslavl 36 15 2 1 2 5 11 89 : 78 43
5 Minsk Minsk 34 12 4 0 4 2 12 98 : 107 38
6 Riga Riga 33 9 1 0 5 2 16 65 : 100 27
Charlamovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Magnitogorsk Magnitogorsk 35 22 2 4 0 1 6 126 : 80 57
2 Čeljabinsk Čeljabinsk 37 15 4 6 1 2 9 108 : 90 54
3 Kazaň Kazaň 36 15 3 4 0 5 9 86 : 81 49
4 Jekatěrinburg Jekatěrinburg 35 12 2 1 3 2 15 110 : 99 35
5 Nižněkamsk Nižněkamsk 35 11 2 2 2 3 15 86 : 102 35
6 Kunlun Kunlun 34 7 1 1 1 2 22 73 : 128 21
Černyševova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Ufa Ufa 35 18 2 1 2 1 11 95 : 68 45
2 Omsk Omsk 35 18 1 1 1 1 13 100 : 80 42
3 Novosibirsk Novosibirsk 35 15 0 3 1 3 13 71 : 73 40
4 Chabarovsk Chabarovsk 36 8 3 3 2 3 17 71 : 93 33
5 Nur-Sultan Nur-Sultan 34 7 3 3 2 2 17 83 : 107 30
6 Vladivostok Vladivostok 35 5 0 1 3 2 23 58 : 117 17
Souhrn z kalendáře:
dnes 17 : 30 základní část - pátek 3. prosince Petrohrad SKA Petrohrad - Jokerit Helsinky Jokerit Petrohrad - Jokerit Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - pátek 3. prosince Viťaz Viťaz Podolsk - Dinamo Minsk Minsk Viťaz - Minsk Vsadit
zítra 12 : 30 základní část - sobota 4. prosince Ufa Salavat Julajev Ufa - Dynamo Moskva Dynamo Ufa - Dynamo Vsadit
zítra 13 : 00 základní část - sobota 4. prosince Jekatěrinburg Avtomobilist Jekatěrinburg - Admiral Vladivostok Vladivostok Jekatěrinburg - Vladivostok Vsadit
zítra 13 : 00 základní část - sobota 4. prosince Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk - Spartak Moskva Spartak Čeljabinsk - Spartak Vsadit
zítra 15 : 00 základní část - sobota 4. prosince Čerepovec Severstal Čerepovec - Amur Chabarovsk Chabarovsk Čerepovec - Chabarovsk Vsadit
zítra 15 : 00 základní část - sobota 4. prosince Nižněkamsk Neftěchimik Nižněkamsk - Barys Nur-Sultan Nur-Sultan Nižněkamsk - Nur-Sultan Vsadit
zítra 15 : 00 základní část - sobota 4. prosince Novgorod Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Riga Riga Novgorod - Riga Vsadit