Čeljabinsk - Soči 4:2Hyka dvěma góly přispěl k další výhře Čeljabinsku, Sklenička rozhodl šlágr

15. 10. 2021 18:51Aktualizováno 15. 10. 2021 21:27

Útočník Tomáš Hyka byl s dvěma góly a asistencí strůjcem triumfu Čeljabinsku v utkání Kontinentální hokejové ligy se Soči. Traktor vyhrál 4:2 a na sedmém vítězství za sebou se podíleli také asistencí u prvního Hykova gólu další český útočník Lukáš Sedlák a 28 zákroky brankář Roman Will. Šlágr mezi Jokeritem Helsinky a Petrohradem rozhodl obránce David Sklenička, jeho gól na 5:4 ukončil prodloužení.

Tomáš Hyka.

Hyka v 6. minutě zápasu otevřel skóre a v 6. minutě třetí třetiny čtvrtým gólem v sezoně zařídil vyrovnání na 2:2. Nastartoval tím obrat, který domácí dokonali v posledních třech minutách.

Hyka ještě asistoval u závěrečného gólu do prázdné branky a tříbodovým zápasem si upevnil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži (4+13). Nejlepší český střelec v lize Sedlák je o tři body za ním druhý (7+7).

Sklenička se poprvé trefil

Sklenička se střelecky prosadil poprvé v sezoně a vylepšil si dosavadní bilanci šesti asistencí. Český bek rozuzlil dorážkou ve třetí minutě prodloužení duel dvou nejlepších týmů Západní konference, ve kterém jeho celek třikrát ztratil jednobrankový náskok, ale nakonec si prodloužení vynutil až gólem 37 sekund před koncem normální hrací doby. Finský tým má teď v čele tabulky dvoubodový náskok na SKA, který má ale zápas k dobru.

Výsledky KHL:
Čeljabinsk - HK Soči 4:2 (za domácí Hyka 2+1, Sedlák 0+1)
Jekatěrinburg - Ufa 4:3 v prodl.
Nižnij Novgorod - Chabarovsk 2:1 v prodl.
CSKA Moskva - Vladivostok 2:1
Jokerit Helsinky - Petrohrad 5:4 v prodl. (za domácí Sklenička 1+0)
Kunlun Red Star - Barys Nur-Sultan 1:2 po sam. nájezdech.

Souhrn z výsledků:
Dnes základní část - úterý 30. listopadu Vladivostok Admiral Vladivostok - Salavat Julajev Ufa Ufa Vladivostok - Ufa 0 : 2
Včera základní část - pondělí 29. listopadu Petrohrad SKA Petrohrad - Severstal Čerepovec Čerepovec Petrohrad - Čerepovec 1 : 3
Včera základní část - pondělí 29. listopadu Novgorod Torpedo Nižnij Novgorod - Viťaz Podolsk Viťaz Novgorod - Viťaz 4 : 1
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Kunlun Rudá Hvězda Kunlun - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk Kunlun - Magnitogorsk 1 : 5
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Riga Dinamo Riga - CSKA Moskva CSKA Riga - CSKA 2 : 3
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Minsk Dinamo Minsk - Traktor Čeljabinsk Čeljabinsk Minsk - Čeljabinsk 2 : 1
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Nižněkamsk Neftěchimik Nižněkamsk - Ak Bars Kazaň Kazaň Nižněkamsk - Kazaň 2 : 3 sn
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Jokerit Jokerit Helsinky - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl Jokerit - Jaroslavl 2 : 0

4 Jaroslavl Jaroslavl 34 15 2 0 2 4 11 87 : 76 40
5 Minsk Minsk 33 12 4 0 4 2 11 97 : 105 38
6 Riga Riga 32 9 1 0 4 2 16 63 : 97 26