Kandidát na nafilmovaný pád roku? Sudí v KHL Sextonovi divadýlko zbaštil

Magnitogorsk/Praha

Nikdo se ho ani nedotknul, přesto se ochotně poroučel k ledu. Hokejový útočník Nižněkamsku Dan Sexton v utkání Kontinentální ligy proti Magnitogorsku nafilmoval svůj pád tak dokonale, že sudí kontaktu s Jevgenijem Timkinem uvěřil a forvarda Metallurgu, jenž v minulém týdnu nastoupil za sbornou ke dvěma zápasům Euro Hockey Tour proti České republice, vyloučil na dvě minuty za nedovolené bránění.

Nafilmovaný pád Dana Sextona v KHL

Marně pak Timkin rozhodčí přesvědčoval, že se na obranné modré čáře Sextona ani nedotknul a že na trestnou lavici by měl naopak putovat americký útočník se zkušenostmi z NHL.

Magnitogorsk sice ještě půl minuty před koncem základní hrací doby prohrával 2:3, pak si ale připsal druhou asistenci Jan Kovář, který vzápětí v čase 59:51 dokonal obrat na konečných 4:3 pro úřadujícího šampióna KHL.