Hlavní obsah

Ředitel Čechova Děnisov byl potrestán za Čerepanovu smrt

22. 10. 2008 14:09

Ředitel ruského hokejového klubu Viťaz Čechov dostal od vedení Kontinentální ligy doživotní zákaz působení v soutěži. Vedení ligy v úterý potrestalo Michaila Děnisova za hrubé nedostatky v zajištění lékařské pomoci, které při vzájemném duelu vedly k úmrtí Alexeje Čerepanova z Avangardu Omsk.

Foto: www.khl.ru

Ruský hokejista Alexej ČerepanovFoto: www.khl.ru

Článek

KHL podobným způsobem postihla i ředitele čechovské haly Jurije Afoňkina. Pokud by svou funkci odmítl opustit, nesmí Viťaz hrát v aréně soutěžní zápasy. KHL totiž oficiálně Afoňkina z funkce odvolat nemůže, neboť hala není majetkem klubu.

Vedení soutěže zároveň rozhodlo, že na každém zápase musí být dva sanitní vozy s potřebným vybavením. Klubům také doporučilo, aby zajistily i přítomnost odborných lékařů.

KHL na svém posledním zasedání také udělila pokutu 300 000 rublů Nižněkamsku, neboť na zápase Neftěchimiku proti moskevskému Spartaku tři dny po tragédii v Čechově nebyla na stadionu sanitka.

Devatenáctiletý Čerepanov, velký talent ruského hokeje srovnávaný dokonce s hvězdou NHL Alexandrem Ovečkinem, zkolaboval a následně zemřel na zástavu srdce v pondělí 13. října na ledě Čechova. Následné vyšetřování prokázalo, že spoluhráč české trojice v čele s Jaromírem Jágrem zemřel i proto, že na stadionu Čechova chybělo lékařské zabezpečení.

Reklama

Sdílejte článek
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
Dnes základní část - sobota 27. listopadu Čerepovec Severstal Čerepovec - Torpedo Nižnij Novgorod Novgorod Čerepovec - Novgorod 3 : 1
Dnes základní část - sobota 27. listopadu Nur-Sultan Barys Nur-Sultan - Viťaz Podolsk Viťaz Nur-Sultan - Viťaz 1 : 3
Včera základní část - pátek 26. listopadu Jokerit Jokerit Helsinky - CSKA Moskva CSKA Jokerit - CSKA 2 : 3 pp
Včera základní část - pátek 26. listopadu Jaroslavl Lokomotiv Jaroslavl - Traktor Čeljabinsk Čeljabinsk Jaroslavl - Čeljabinsk 1 : 2 pp
20211126T17 : 00:00+0000
Jaroslavl vs. Čeljabinsk
Jaroslavl vs. Čeljabinsk
Jaroslavl
Čeljabinsk
Včera základní část - pátek 26. listopadu Novosibirsk Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk Omsk Novosibirsk - Omsk 5 : 4
Včera základní část - pátek 26. listopadu Vladivostok Admiral Vladivostok - Avtomobilist Jekatěrinburg Jekatěrinburg Vladivostok - Jekatěrinburg 1 : 5
Včera základní část - pátek 26. listopadu Chabarovsk Amur Chabarovsk - HK Soči Soči Chabarovsk - Soči 0 : 2
25.11.2021 základní část - čtvrtek 25. listopadu Kunlun Rudá Hvězda Kunlun - Spartak Moskva Spartak Kunlun - Spartak 4 : 6

Souhrn z tabulek:
Bobrovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Jokerit Jokerit 33 15 3 2 2 4 7 106 : 83 46
2 Petrohrad Petrohrad 32 14 2 3 3 2 8 102 : 73 43
3 Spartak Spartak 33 12 5 0 1 1 14 83 : 85 36
4 Novgorod Novgorod 33 14 1 0 2 2 14 83 : 79 34
5 Soči Soči 33 10 2 1 3 1 16 71 : 87 30
6 Viťaz Viťaz 33 7 0 2 4 5 14 83 : 102 27
Tarasovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Dynamo Dynamo 32 19 2 1 0 0 10 112 : 79 44
2 CSKA CSKA 33 13 5 3 1 1 10 79 : 69 44
3 Čerepovec Čerepovec 32 13 3 4 2 2 8 77 : 68 44
4 Jaroslavl Jaroslavl 33 15 2 0 2 4 10 87 : 74 40
5 Minsk Minsk 32 11 4 0 4 2 11 95 : 104 36
6 Riga Riga 31 9 1 0 4 2 15 61 : 94 26
Charlamovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Čeljabinsk Čeljabinsk 35 15 4 6 1 2 7 107 : 86 54
2 Magnitogorsk Magnitogorsk 32 20 2 4 0 1 5 114 : 72 53
3 Kazaň Kazaň 33 14 3 3 0 5 8 79 : 74 45
4 Nižněkamsk Nižněkamsk 32 11 2 2 1 3 13 82 : 91 34
5 Jekatěrinburg Jekatěrinburg 33 11 2 1 3 2 14 106 : 95 33
6 Kunlun Kunlun 32 6 1 1 1 2 21 70 : 122 19
Černyševova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Ufa Ufa 33 17 2 1 2 1 10 92 : 66 43
2 Omsk Omsk 33 17 1 1 1 1 12 93 : 76 40
3 Novosibirsk Novosibirsk 33 13 0 3 1 3 13 66 : 71 36
4 Nur-Sultan Nur-Sultan 33 7 3 3 2 2 16 81 : 103 30
5 Chabarovsk Chabarovsk 34 6 3 3 2 3 17 67 : 92 29
6 Vladivostok Vladivostok 33 5 0 1 3 2 21 56 : 107 17
Souhrn z kalendáře:
zítra 08 : 00 základní část - neděle 28. listopadu Chabarovsk Amur Chabarovsk - Salavat Julajev Ufa Ufa Chabarovsk - Ufa Vsadit
zítra 08 : 00 základní část - neděle 28. listopadu Vladivostok Admiral Vladivostok - HK Soči Soči Vladivostok - Soči Vsadit
zítra 11 : 30 základní část - neděle 28. listopadu Novosibirsk Sibir Novosibirsk - Avtomobilist Jekatěrinburg Jekatěrinburg Novosibirsk - Jekatěrinburg Vsadit
zítra 12 : 00 základní část - neděle 28. listopadu Spartak Spartak Moskva - Dynamo Moskva Dynamo Spartak - Dynamo Vsadit
zítra 15 : 00 základní část - neděle 28. listopadu Jokerit Jokerit Helsinky - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl Jokerit - Jaroslavl Vsadit
zítra 15 : 00 základní část - neděle 28. listopadu Nižněkamsk Neftěchimik Nižněkamsk - Ak Bars Kazaň Kazaň Nižněkamsk - Kazaň Vsadit
zítra 15 : 10 základní část - neděle 28. listopadu Minsk Dinamo Minsk - Traktor Čeljabinsk Čeljabinsk Minsk - Čeljabinsk Vsadit
zítra 16 : 00 základní část - neděle 28. listopadu Riga Dinamo Riga - CSKA Moskva CSKA Riga - CSKA Vsadit