Chabarovsk - Petrohrad 3:2Tomášek a Lenc přihráli v KHL na vítězný gól Chabarovsku

Čeští útočníci David Tomášek a Radan Lenc přihráli v Kontinentální hokejové lize na vítězný gól Chabarovsku v domácím utkání s Petrohradem. Vedoucí celek Západní konference podlehl 2:3 a neuspěl po třech výhrách za sebou, naopak Amur ukončil sérii pěti porážek.

Český útočník David Tomášek během utkání Euro Hockey Challenge Česka se Švýcarskem.

Petrohrad v Chabarovsku dlouho vedl, ale v 54. minutě vyrovnal na 2:2 Alexandr Gorškov. O necelou minutu později vstřelil rozhodující branku Sergej Těreščenko, který po přihrávkách českých spoluhráčů využil přesilovku už po osmi sekundách. Amur na svém ledě zvítězil nad Petrohradem poprvé od roku 2007.

Třicátý bod v sezoně si připsal nejproduktivnější český obránce v lize Lukáš Klok z Nižněkamsku. Něftěchimik i díky jeho asistenci zvítězil ve Vladivostoku 4:2. V domácím týmu přihráli na gól na 2:1 Libor Šulák a Vojtěch Mozík, zbývající tři branky ale vstřelili hosté.