Hlavní obsah

Hokejisté si stěžují na lámání ledu ve fotbalové aréně Schalke 04

7. 5. 2010 10:05

Páteční zahajovací zápas hokejového mistrovství světa v Německu mezi domácím týmem a USA se svou rekordní kulisou více než 76.000 diváků sice zapíše do Guinnessovy knihy rekordů, sami hokejisté z něj ale zatím tak nedšení nejsou. Stěžují si totiž na kvalitu ledové plochy ve fotbalové aréně v Gelsenkirchenu, z níž se prý odlamují velké kusy ledu.

Foto: Reuters

Ledová plocha na hřišti Schalke.Foto: Reuters

Článek

"Led je dost špatný," prohlásil po čtvrtečním tréninku německý reprezentant Sven Felski. "Vylamují se z něj velké kusy," dodal útočník Eisbären Berlín, který doufá, že do pátečního večerního zápasu se podaří kvalitu ledu zlepšit. "Měl bych tip: chtělo by to zapracovat s vodou," vzkázal rakouské firmě, která na stadionu bundesligového Schalke 04 ledovou plochu připravuje.

Voda by naplnila 1000 van 

Tu vyrábí osm agregátů, které spotřebují tolik elektrického proudu jako dvě čtyřčlenné domácnosti za rok. Na led o tloušťce šest až sedm centimetrů je třeba 130 krychlových metrů vody. Ty by naplnily asi 1000 van.

Veltins Arena se proměnila na hokejový chrám jen na páteční zápas. Po jeho závěrečné siréně a odchodu diváků začnou pořadatelé s demontáží přistavěných tribun a ledové plochy. Rozmrzlá voda se vyčerpá a už v úterý by měl být znovu položen trávník.

Dlouhého trvání nebude mít podle rakouského deníku Kurier ani divácký rekord 76.152 lidí, který s největší pravděpodobností na pátečním zápase padne. Už 11. prosince by ho měl zlomit zápas univerzitních týmů Michigan State a Michigan Wolverines na fotbalovém stadiónu v americkém Ann Arboru, kterému by mělo přihlížet 107.501 diváků.

Zbývajících 55 zápasů 74. mistrovství světa v Německu se odehraje v hokejových arénách v Kolíně nad Rýnem a v Mannheimu, kde se v neděli poprvé představí také čeští reprezentanti proti Francii.

Reklama

Sdílejte článek