Hlavní obsah

NAD(H)LEDEM: Třetí třetinu jsme odfárali, hřeje Bednáře. Vrána? Zatnul zuby, všechna čest!

28. 5. 2021 9:00

Ve čtvrtečním zápase národního týmu na mistrovství světa proti Švédsku bylo jasně vidět, že hokej se má hrát celých šedesát minut. Musíme si upřímně přiznat, že prvních čtyřicet nebylo z naší strany vůbec dobrých. I přesto, že jsme do zápasu vstoupili aktivně a měli optický tlak, šel soupeř do vedení. Po zbytečném faulu nám v přesilovce vstřelil druhý gól, což mužstvo trochu srazilo.

Foto: www.mountfieldhk.cz, Jan Vavřina

Jaroslav Bednář na archivním snímku v aréně Mountfieldu HK.Foto: www.mountfieldhk.cz, Jan Vavřina

Článek

Ve druhé třetině jsme měli veliký nástup, Švédové ji odehráli poměrně dost laxně, při náskoku 2:0 už nebyli na ledě tolik aktivní a naši hráči začali hrát agresivně. Měli jsme jednu střelu do tyčky, která byla sražená obráncem a taková šťastná. Samozřejmě v momentě, kdy se nedaří, tak do branky nespadne ani prd. Ale vyloženou šanci jsme neměli a stříleli jsme z dálky. Tudíž tento moment, kdy zvonila tyčka, nemůžeme považovat za smůlu nebo že by se k nám něco otáčelo zády.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Andreas Wingerli ze Švédska překonává Šimona Hrubce. Vlevo je obránce Libor Šulák.Foto: Vít Šimánek, ČTK

Pro mě bylo hrozně zajímavé na konci třetiny sledovat, jak někteří hráči vyvolávali šarvátky a snažili se soupeře rozhodit. Bylo hodně kontaktů před bránou, při úplně posledním střídání u mantinelu po sobě skákali, což taky udělalo hrozně moc. Kontakty, rejpání, nějaké kecy, dloubání... Tohle byl to faktor, který také pomohl k obratu.

Bylo znát, že Švédové byli podráždění, proto se nechali takhle dvakrát vyloučit a kluci je pak ve třetí části dvakrát potrestali. Dostali se tím na koně, vzrostlo jim sebevědomí. Závěrečnou třetinu včetně Šimona Hrubce odehrálo mužstvo perfektně a odmakalo ji.

Mistrovství světa v hokeji 2021

MS v hokeji probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku. Všechny zápasy skupinové části i play off hostí Riga. Česká reprezentace postoupila ze skupiny A ze třetího místa a ve čtvrtfinále hraje s Finskem, které obhajuje zlato. Češi se budou snažit vylepšit čtvrté místo.

Kuba Vrána ho nakopnul důležitým gólem z přesilovky. Není zdravotně úplně fit a šel do zápasu z pozice třináctého útočníka. Ve finále dostal na ledě hodně prostoru, byť jednu chvíli to vypadalo, že ho rameno hodně bolí a ze zápasu odstoupí. Ale zatnul zuby. Všechna čest! Po jeho trefě získal náš tým sebevědomí a rozjel se.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Češi se radují z gólu proti Švédům. Zleva Matěj Stránský, Filip Chytil, autor branky Jakub Vrána a Libor Šulák.Foto: Vít Šimánek, ČTK

V tomto zápase to ale nebylo jenom o Kubovi, ale fakt o celém mužstvu. Poslední třetinu skutečně odfáralo a patří mu velký dík. Vím, že bylo hodně negací po čtyřiceti minutách, respektive po prvních dvaceti, kdy Švédové byli v osobních soubojích a na nohách lepší. Hodně lidí v tu chvíli asi ve výhru už nevěřilo. Jenže kluci se nevzdali.

Viděl jsem utkání na Českých hokejových hrách v Praze a náš herní projev se podle mě ukázal až teď v této třetí třetině. Z týmu spadla tíha, tlak a klukům se rozjely nohy. Hráli agresivně, padali po hubě do střel, blokovali je. Hráli obětavě, zkrátka hokej, který jsme chtěli všichni vidět. Nepochybuji, že zvládneme zbytek skupiny a postoupíme do čtvrtfinále.

S národním týmem získal Jaroslav Bednář na mistrovství světa 2006 v Rize stříbro. Za reprezentaci odehrál bývalý vynikající útočník celkem 78 zápasů, v nichž vstřelil 15 gólů. Na kontě má více než 100 startů v NHL, kde hájil barvy Los Angeles a Floridy. V Rusku vybojoval titul s Omskem, zlato slavil i ve Švýcarsku s Davosem, Bernem a také v české extralize s pražskou Slavií.
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek