Hlavní obsah

NAD(H)LEDEM: Že nemáme mladé hráče? Ukázal se opak! Pešán je výborný trenér, smeká Bednář

17. 5. 2021 10:03

Do startu mistrovství světa zbývá necelý týden, máme za sebou České hry, na kterých nároďák ani jednou neprohrál a musím říct, že sestava, kterou bere trenér Filip Pešán do Rigy, vypadá na papíře velmi dobře. A i výkony na turnaji v Praze byly výborné.

Foto: www.mountfieldhk.cz, Stanislav Souček

Jaroslav Bednář.Foto: www.mountfieldhk.cz, Stanislav Souček

Článek

Na to, jak se říká, že nemáme mladé hráče, tak České hry jasně ukázaly, že mladé kluky máme. Jenom je potřeba s nimi umět pracovat a dát je dohromady. Svědčí o tom třeba to, jak naše první lajna v čele se Špágrem (Michaelem Špačkem), Zadinou a Hronkem motala ve čtvrtek Švédy.

Sestava, kterou Filip Pešán bere do Rigy, je velice zajímavá. Jestli kluci budou dál hrát takhle agresivně a dobře bruslařsky, mohli bychom na šampionátu udělat úspěch. Šimon Hrubec si výborné výkony z Omsku převedl do nároďáku a doufejme, že mu to vydrží. Opravdu se mi naše sestava líbí a z předváděného hokeje mám velice dobrý pocit.

A to ještě v Praze nehráli Kubalík s Vránou... Trenéři nebudou mít lehké rozhodnutí, koho postavit. Mužstvo má velkou sílu a energii.

Někoho mohlo překvapit, že v nominaci chybí Hynek Zohorna, trenér Filip Pešán to vysvětloval, že v určitých lajnách potřebuje mít rychlost a mládí. Práce Filipa Pešána se mi dlouhodobě líbí už z jeho působení v Liberci, který zvednul. Ano, po letošních dvacítkách měl nešťastné výroky v médiích, to ale neznamená, že je špatný trenér. Naopak! Jeho práce, stejně jako ta Vaška Varadi v Třinci, se mi moc líbí. Jsou to mladí moderní kluci, kteří mají před sebou velkou budoucnost.

V přípravě jsme vyhráli všech devět zápasů, ale teď se začíná od nuly. Máme těžkou skupinu, začínáme hned s Ruskem, což bude obrovská a těžká prověrka. Doufám, že mužstvo naváže na dosavadní výkony a ukáže, že těch devět výher nebyla náhoda. Jestli kluci budou dál hrát takhle, nikdo nemůže říct ani slovo.

Mistrovství světa v hokeji 2021

MS v hokeji probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku. Všechny zápasy skupinové části i play off hostí Riga. Česká reprezentace postoupila ze skupiny A ze třetího místa a ve čtvrtfinále hraje s Finskem, které obhajuje zlato. Češi se budou snažit vylepšit čtvrté místo.

Síla týmu na papíře vypadá velmi dobře, i výkony na Českých hrách byly výborné. Ale mistrovství světa je už o něčem jiném. Potřebuješ přejít přes čtvrtfinále. Netipuju, jak v Rize dopadneme, jenom si přeju, aby mužstvo hrálo jako doposud. Věřím, že trenéři dokážou kluky namotivovat a udržet je v koncentraci.

S národním mužstvem získal Jaroslav Bednář na mistrovství světa 2006 v Rize stříbro. Za reprezentaci odehrál bývalý vynikající útočník celkem 78 zápasů, v nichž vstřelil 15 gólů. Na kontě má více než 100 zápasů v NHL, kde hájil barvy Los Angeles a Floridy. V Rusku vybojoval titul s Omskem, zlato slavil ve Švýcarsku s Davosem, Bernem a také v české extralize s pražskou Slavií. Před nedávnem ukončil ve 44 letech úspěšnou kariéru.

Reklama

Sdílejte článek