Článek
K dispozici pro sedm tréninků, které s Jalonenem už povedou i asistenti Zábranský s Eratem, bude mít finský kouč na plzeňském ledě nakonec 22 hráčů, nově do seznamu přibyl David Kvasnička z místního klubu. Vedle extraligových hráčů jsou ve výběru i dva legionáři Ščotka a Jordán, jimž rovněž skončila klubová sezona.
„Tým teprve začínáme tvořit, ale ve výběru jsou hráči s perspektivou i ti zkušení, kteří mají formu na to poprat se o mistrovství," uvedl Jalonen, jenž dostál pověsti hokejového fanatika a od svého nástupu k reprezentaci denně poctivě objížděl extraligové stadiony a sledoval výkony hráčů v play off. V sobotu si v Liberci promluvil i se svým předchůdcem Filipem Pešán.
Na úvod kempu si vybral i deset úplných nováčků (Pavlát, Stezka, Kučeřík, Kaňák, Kvasnička, Demel, Lang, Bambula, Navrátil, Fridrich). Generální manažer Petr Nedvěd bude zatím scházet, neboť v zámoří jedná s hráči, kteří by reprezentaci mohli posílit z NHL.
| Nominace na kemp v Plzni |
|---|
| Brankáři |
| Stezka (Vítkovice) |
| Š. Lukeš (K. Vary) |
| Pavlát (Plzeň) |
| Obránci |
| Budík (Plzeň) |
| Kvasnička (Plzeň) |
| Kaňák (Plzeň) |
| Demel (Litvínov) |
| Ščotka (Jyväskylä/Fin.) |
| Jordán (Chabarovsk/KHL) |
| Kučeřík (Brno) |
| Útočníci |
| Holík (Brno) |
| Horký (Brno) |
| O. Beránek (K. Vary) |
| Černoch (K. Vary) |
| Flek (K. Vary) |
| Hladonik (K. Vary) |
| Kodýtek (Plzeň) |
| M. Lang (Plzeň) |
| Bambula (Olomouc) |
| Navrátil (Olomouc) |
| Fridrich (Vítkovice) |
| Zdráhal (Litvínov) |








