Nečas zářil v přípravě NHL, New Jersey zůstalo stoprocentní

Český útočník Martin Nečas se v posledním přípravném utkání hokejistů Caroliny před startem NHL podílel gólem a asistencí na výhře 4:1 nad Nashvillem. V pátečním programu se představil také Tomáš Nosek, jehož New Jersey porazilo New York Islanders 3:0 a v sedmi zápasech před začátkem zámořské soutěže zůstalo neporažené.

Hokejisté New Jersey oslavují gól v přípravě NHL.

Carolina na závěr přípravy zastavila sérii tří porážek a do soutěže vstoupí v noci z úterý na středu s bilancí 3-3. Nashville v přípravě vyhrál jedinkrát, poté co ve čtvrtek porazil právě Carolinu.

Proti Nashvillu hokejisté Hurricanes dobře odstartovali. V šesté minutě Nečas v přesilové hře posunul puk na obránce Dmitrije Orlova, ten v levém kruhu pro vhazování vyzval ke střele Teuva Teräväinena, který prudkou střelou otevřel skóre.

Nashville zásluhou Jacova Trenina chvíli po polovině zápasu srovnal na 1:1, Hurricanes ale během pěti minut odpověděli. Rozdílovou branku dal po asistenci Sebastiana Aha útočník Seth Jarvis.

Nečasova chvíle přišla v 56. minutě, kdy si v situaci dva na dva sjel mezi kruhy, výborně převzal nabídku Jesperiho Kotkaniemiho a prudkou střelou do horní poloviny branky dal uklidňující gól. Na konečných 4:1 zvýšil o 23 sekund později Michael Bunting.

New Jersey vyhrálo i sedmý duel přípravy a jako jediné z 32 týmů před startem ligy ani jednou nenašlo přemožitele. Zápas s Islanders rozhodli Devils již v první polovině, v níž nastříleli všechny tři branky. Postupně se prosadili Max Willman, Kevin Bahl a Šimon Nemec.

Slovenský bek v přípravě nastoupil do čtyř duelů a s bilancí 2+2 si udržel průměr bod na zápas. Druhý hráč draftu 2022 si tím výrazně řekl o místo v prvním týmu Devils. V minulé sezoně do NHL nezasáhl, celou sezonu odehrál v celku Utica Comets v AHL a získal 39 bodů v 71 zápasech.

O místo v sestavě po příchodu z Bostonu bojuje i Nosek, který v poslední přípravě odehrál 14 a půl minuty, první body v novém dresu ale nezaznamenal. Těžiště jeho práce ale leží spíš před vlastní brankou. Proti Islanders se pardubický rodák činil a pěti zblokovanými pokusy výrazně pomohl gólmanovi Akiru Schmidovi k čistému kontu.

Divokým výsledkem skončil zápas mezi Pittsburghem a Buffalem. Penguins přestříleli Sabres 7:4 a vyhráli třetí zápas v předsezonní přípravě. Buffalo zaváhalo podruhé za sebou a období před startem ligy zakončilo s bilancí tří výher a čtyř porážek. Výhru Penguins řídil autor dvougólů Drew O'Connor. Dokonce tři body v dresu Buffala získal centr druhé formace Casey Mittelstadt (1+2).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.