Buffalo - Boston 1:4Češi v dresu Bostonu řádili! Pastrňák s Krejčím hvězdami zápasu

New York/Praha

Český hokejista David Pastrňák se blýskl gólem a asistencí při výhře Bostonu ve čtvrtečním utkání NHL na ledě Buffala 4:1. Byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Druhou se stal David Krejčí, který zaznamenal tři asistence, když první z nich zároveň oslavil jubilejní 700. bod v NHL. Trefil se také Jakub Voráček, jehož Philadelphia porazila New York Islanders 4:3. Z českých hráčů si ve čtvrtečním programu připsali přihrávku ještě Martin Nečas a Dominik Kubalík.

David Pastrňák oslavuje se spoluhráči gól proti Buffalu.

Davidové Krejčí a Pastrňák se poprvé společně zapsali do statistik v polovině zápasu, kdy se spolupodíleli na přesilovkovém gólu Jakea DeBruska na 2:1, který se nakonec ukázal být vítězný. Oba Češi si vyměňovali puk u modré čáry, druhý jmenovaný následně vyslal ránu na branku, kterou clonící DeBrusk po zákroku gólmana ze vzduchu uklidil za brankovou čáru.

Krejčí ještě ve druhé třetině přihrál na gól Craigu Smithovi. Pastrňák pak udeřil ve třetí části, kdy při přesilovce pěti proti třem po Krejčího pasu svým typickým způsobem napálil puk z první z levého kruhu pro vhazování do brány.

České duo pokazilo trenérskou premiéru Dona Granata na střídačce Buffala, které prohrálo potřinácté v řadě. Gólman Daniel Vladař, který před dvěma dny debutoval v NHL, zůstal na střídačce Bostonu.

Krejčí má aktuálně na kontě 702 bodů za 208 gólů a 494 přihrávek v 935 utkáních. Čtyřiatřicetiletý centr spojil celou svou dosavadní kariéru s Bostonem a je osmým hráčem klubové historie, který v dresu Bruins nasbíral sedm set bodů.

Philadelphia se oklepala z výprasku 0:9, který utrpěla o den dříve na ledě New Yorku Rangers. V Madison Square Garden inkasovala sedmkrát ve druhé třetině, ale proti Islanders tato pasáž Flyers naopak vyšla a dali v ní úvodní tři góly zápasu.

Voráček zvýšil na 3:0, když v přečíslení tři na dva vystřelil po přihrávce Kevina Hayese bez přípravy z pravého kruhu. Domácí hráči ve třetí třetině vyrovnali, ale svým druhým gólem v zápase rozhodl v 58. minutě Oscar Lindblom.

New Jersey - Pittsburgh 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 11. J. Hughes, 29. P. K. Subban, 31. Zajac - 40. Guentzel, 60. Rust. Střely na branku: 35:42. Diváci: 1800. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. Wedgewood, 3. P. K. Subban (všichni New Jersey).
Buffalo - Boston 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 22. Okposo - 3. McKegg, 30. DeBrusk (Pastrňák, Krejčí), 39. C. Smith (Krejčí), 45. Pastrňák (Krejčí). Střely na branku: 24:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Krejčí, 3. DeBrusk (všichni Boston).
NY Islanders - Philadelphia 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)
Branky: 48. Dal Colle, 54. Aho, 55. Wahlstrom - 23. a 58. Lindblom, 31. Giroux, 35. Voráček. Střely na branku: 25:31. Diváci: 1400. Hvězdy zápasu: 1. Lindblom (Philadelphia), 2. Leddy (NY Islanders), 3. Giroux (Philadelphia).
Carolina - Columbus 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. a 33. Aho (na druhou Nečas) - 15. a 65. S. Jones, 38. Stenlund. Střely na branku: 27:28. Diváci: 2924. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones (Columbus), 2. Aho (Carolina), 3. Korpisalo (Columbus).
Tampa Bay - Chicago 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky: 14. Killorn, 18. Gourde, 46. Colton, 60. Hedman - 3. Janmark (Kubalík), 19. D. Strome. Střely na branku: 23:21. Diváci: 3800. Hvězdy zápasu: 1. Colton, 2. Gourde (oba Tampa Bay), 3. Janmark (Chicago).
Florida - Nashville 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 19. Huberdeau - 28. a 42. Järnkrok. Střely na branku: 41:27. Diváci: 4559. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Saros (oba Nashville), 3. Huberdeau (Florida).
Detroit - Dallas 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 14., 27. a 50. Larkin - 50. Hintz, 59. Dickinson. Střely na branku: 21:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri (Detroit), 2. Hintz (Dallas), 3. Bernier (Detroit).
Edmonton - Winnipeg 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 24. a 34. McDavid - 33. Perreault. Střely na branku: 21:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Barrie (oba Edmonton), 3. Perreault (Winnipeg).