New Jersey - Philadelphia 4:3Češi v dresu Philadelphie řádili! Gudas se popral, Voráček má 50 asistencí

Pořádně vidět byli čeští hokejisté v zápase NHL mezi New Jersey a Philadelphií. Útočník Flyers Jakub Voráček dvakrát nahrával a jako první se v letošním ročníku dostal na hranici 50 asistencí. Jeho spoluhráč Radko Gudas se výrazně zapsal do statistik tím, že se popral s Travisem Zajacem. Na straně Devils zase dvě přihrávky zaznamenal Pavel Zacha. Ďáblové nakonec na svém ledě zvítězili 4:3.

Jakub Voráček (93) z Philadelphie neustál souboj s Blakem Colemanem (40) z New Jersey a padá na led.

To nejzajímavější se odehrálo hned v první třetině. Nejprve Zacha nahrál na první trefu New Jersey, poté v dvojnásobné přesilovce Voráček přihrál na vyrovnávací gól. V 13. minutě ostře fauloval Gudas Palmieriho a strhla se mela, do které se připojil i Voráček a stejně jako Gudas dostal dvouminutový trest.

Prakticky hned po jeho vypršení šel pomstít Palmieriho Zajac a s Gudasem se poprali. Ale tím, že Zajac bitku vyprovokoval, hráli Letci přesilovou hru, ve které si připsal jubilejní padesátou asistenci Voráček.

V první dvacetiminutovce padlo celkem 36 trestných minut. Kromě bitky Gudase se Zajacem se poprali i Severson z Manningem. V dalším dvou periodách se hrálo prakticky bez vyloučení, to jediné dvouminutové si odseděl Konecny.

Philadelphia se zásluhou Gostisbehera dostala do vedení 3:2, ale v závěrečné třetině domácí skóre otočili. Nejprve Severson po přihrávce Zachy zpoza brány srovnal, a poté minutu a půl před koncem přidal rozdílovou branku Hischier. Celý zápas sledoval z lavičky český brankář Letců Michal Neuvirth.

Centr David Krejčí z Bostonu se podílel gólem na porážce St. Louis 3:1 a byl zvolen druhou hvězdou večera. Forvard David Pastrňák přispěl k triumfu Bruins asistencí a bodoval posedmé za sebou. Střední útočník Radek Faksa si u výhry Dallasu 4:1 v Arizoně připsal nahrávku.

New York Rangers podlehli Torontu 0:4 a neuspěli ve čtvrtém z posledních pěti duelů, naopak Maple Leafs zvítězili čtyřikrát v řadě. Gólman Henrik Lundqvist ve 24. minutě po čtvrté inkasované brance přenechal místo Ondřeji Pavelcovi, který ve zbytku utkání pochytal 19 střel.

Gólman David Rittich z Calgary zasáhl do souboje proti Tampě Bay od 47. minuty za nepříznivého stavu 4:6. Rodák z Jihlavy pustil za svá záda jednu ze čtyř střel. Forvard Alex Killorn se na výhře Lightning podílel čtyřmi body (2+2). První asistenci v sezóně zaznamenal český obránce Andrej Šustr.

NHL:
Boston - St. Louis 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 13. Krejčí, 50. Bergeron (Pastrňák), 60. Backes - 59. Schwartz. Střely na branku: 46:33. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Krejčí (oba Boston), 3. Allen (St. Louis).
Buffalo - Florida 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Branky: 8. O'Reilly, 21. Girgensons - 12. Yandle, 15. Matheson, 19. Malgin, 58. Sceviour. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.707. Hvězdy utkání: 1. Yandle, 2. Malgin (oba Florida), 3. O'Reilly (Buffalo).
New Jersey - Philadelphia 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky: 4. Palmieri (Zacha), 14. Stafford, 52. Severson (Zacha), 59. Hischier - 7. Giroux (Voráček), 16. Simmonds (Voráček), 28. Gostisbehere. Střely na branku: 22:25. Diváci: 13.906. Hvězdy utkání: 1. Hischier, 2. Severson, 3. Palmieri (všichni New Jersey).
NY Rangers - Toronto 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 9. Holl, 16. J. van Riemsdyk, 21. Marleau, 24. Hyman. Střely na branku: 25:32. Brankář Ondřej Pavelec (NY Rangers) odchytal 36:55 minut, z 19 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. McElhinney, 2. Holl, 3. J. van Riemsdyk (všichni Toronto).
Carolina - Montreal 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 23. Pesce, 55. McGinn. Střely na branku: 30:27. Diváci: 11.953. Hvězdy utkání: 1. Ward, 2. Pesce, 3. McGinn (všichni Carolina).
Vancouver - Chicago 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 26. a 58. Gaunce, 30. Horvat, 43. D. Sedin - 16. Schmaltz, 51. DeBrincat. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.144. Hvězdy utkání: 1. Gaunce (Vancouver), 2. Toews (Chicago), 3. Markström (Vancouver).
Nashville - Los Angeles 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Smith, 17. F. Forsberg, 18. Järnkrok, 32. Sissons, 50. Arvidsson. Střely na branku: 36:19. Diváci: 17.384. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Forsberg, 3. Johansen (všichni Nashville).
Winnipeg - Vegas 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 16. Armia, 58. Connor - 33. Smith, 39. Haula, 64. Perron. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Fleury (Vegas), 2. Hellebuyck (Winnipeg), 3. Perron (Vegas).
Calgary - Tampa Bay 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)
Branky: 8. Ferland, 24. Backlund, 26. Monahan, 35. Stajan - 23. a 41. Killorn, 46. a 49. Conacher, 14. Coburn (Šustr), 35. Peca, 47. Stamkos. Střely na branku: 46:31. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 13:38 minut, inkasoval jednou ze čtyř střel a úspěšnost zákroků měl 75 procent. Diváci: 19.000. Hvězdy utkání: 1. Killorn, 2. Peca, 3. Conacher (všichni Tampa Bay).
Edmonton - Colorado 3:4 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 30. a 60. McDavid, 47. Caggiula - 24. Zadorov, 28. Girard, 40. Comeau, 63. Compher. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.347. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. Zadorov, 3. Bernier (oba Colorado).
Arizona - Dallas 1:4 (1:0, 0:3 ,0:1)
Branky: 5. Connauton - 24. Shore, 26. Seguin, 34. Janmark (Faksa), 59. Lindell. Střely na branku: 18:25. Diváci: 10.998. Hvězdy utkání: 1. Shore, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Connauton (Arizona).
Ottawa - Anaheim 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 55. Ryan, 61. E. Karlsson - 60. Kesler. Střely na branku: 32:31. Diváci: 13.759. Hvězdy utkání: 1. Karlsson, 2. Condon, 3. Ryan (všichni Ottawa).