Boston - Carolina 3:2 PPČeši v hlavní roli! Krejčí a Pastrňák zařídili Bostonu rekordní výhru, zářil i Hronek v Detroitu

Parádní obrat a zasloužená odměna! Čeští hokejisté zařídili v NHL výhru Bostonu 3:2 v prodloužení nad Carolinou. Obrat nastartoval dvěma góly David Krejčí, vítěznou branku dal David Pastrňák, jenž se rovněž přihrávkou podílel na první brance Bruins. Pavel Zacha si v dresu vítězů připsal dvě asistence. Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Krejčí získal ocenění jako druhá hvězda. Český obránce Detroitu Filip Hronek se blýskl gólem a asistencí v duelu s Arizonou, který tým Red Wings vyhrál 4:3 po nájezdech. Branku poražených hájil český gólman Karel Vejmelka, Hronek byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Český útočník David Krejčí střílí druhý gól Bostonu v utkání NHL proti Carolině.

Boston vyhrál na domácí půdě od začátku sezony dvanáctý zápas v řadě a vytvořil tím nový rekord NHL. S Carolinou, jejíž lídr Martin Nečas podruhé za sebou nebodoval, přitom prohrával ještě na konci druhé třetiny 0:2. K vítězství Bruins nastartovala ryze česká spolupráce: Zacha vybojoval u mantinelu puk a Pastrňák našel přesným pasem před brankou Krejčího, který přesně zamířil do horního růžku.

V polovině třetí třetiny Krejčí po Zachově přihrávce vyrovnal nahozením puku od modré čáry na 2:2. Rozhodčí původně gól neuznal kvůli nedovolenému bránění Nicka Foligna brankáři. Boston si ale vzal trenérskou výzvu, která odhalila, že domácí útočník byl do brankoviště natlačen bránícím hráčem. Prodloužení ukončil Pastrňák v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu.

Pastrňák má na kontě 32 bodů (14+18) a v produktivitě soutěže jen třetí za Connorem McDavidem z Edmontonu (16+19) a Jasonem Robertsonem z Dallasu (18+16). Krejčí si po návratu do NHL udržuje průměr téměř bod na zápas, v 18 duelech vstřelil osm branek a na devět přihrál.

Detroit vedl ve 25. minutě po akcích Hronka 2:0. Skóre otevřel Andre Copp v přesilové hře z dorážky střely Lucase Raymonda, jemuž přihrál český bek. Rodák z Hradce Králové zvýšil náskok Detroitu tvrdou ranou bez přípravy zpoza levého kruhu nad výražečku Vejmelky.

Arizona v dalším průběhu smazala manko 0:2 a 1:3, přičemž Jakob Chychrun vyrovnal 26 sekund před koncem třetí třetiny. V nájezdech se prosadil jen Dylan Larkin. Vejmelka kryl 33 střel.

Philadelphia podlehla Pittsburghu 1:4 a sérii proher prodloužila o devátou. Seattle porazil na šestý pokus poprvé v klubové historii Vegas (4:2). O premiérový triumf se zasloužil dvěma trefami Andre Burakovsky. New Jersey uspělo v Buffalu 3:1 a vyhrálo venku podeváté v řadě. Pět vítězství vychytal během série Vítek Vaněček, který plnil v pátek roli náhradníka.

Robertson je s 18 góly novým lídrem tabulky střelců. Útočník Dallasu skóroval proti Winnipegu dvakrát v posledních třech minutách základní hrací doby a vyrovnal z 2:4 na 4:4. Jets, kteří vedli i 1:0 a 2:1, nakonec přeci jen vyhráli, druhý bod jim v prodloužení zajistil Josh Morrissey.

Výsledky pátečních a sobotních zápasů NHL:
Boston - Carolina 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. a 51. Krejčí (na první Pastrňák, na obě Zacha), 64. Pastrňák - 7. Noesen, 16. Kotkaniemi. Střely na branku: 41:36. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák 2. Krejčí, 3. McAvoy (všichni Boston).
Washington - Calgary 3:0 (1:0,1:0, 1:0)
Branky: 8. Oshie, 37. Kuzněcov, 53. Ovečkin. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Oshie, 3. Kuzněcov (všichni Washington).
Chicago - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 26. C. Jones, 57. Raddysh - 4. Edmundson, 28. Suzuki, rozhodující sam. nájezd Dach. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16 159. Hvězdy zápasu: 1. Dach (Montreal), 2. Raddysh (Chicago), 3. Monahan (Montreal).
Minnesota - Toronto 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Kaprizov, 12. Boldy, 57. Zuccarello - 4. Marner, 13. Aston-Reese, 31. Järnkrok, 54. Nylander. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18 997. Hvězdy zápasu: 1. Murray (Toronto), 2. Kaprizov (Minnesota), 3. Tavares (Toronto).
Anaheim - Ottawa 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 58. M. Jones - 17. B. Tkachuk, 19. Brassard, 31. Stützle, 35. Zub, 47. Joseph. Střely na branku: 32:33. Diváci: 14.278. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Brassard, 3. Talbot (všichni Ottawa).
Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 35. Olofsson - 22. J. Hughes, 26. J. Boqvist, 38. Tatar. Střely na branku: 34:44. Diváci: 16.727. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. Hischier (oba New Jersey), 3. C. Anderson (Buffalo).
Detroit - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Copp (Hronek), 25. Hronek, 29. Oesterle, rozhodující sam. nájezd D. Larkin - 29. Schmaltz, 36. Moser, 60. Chychrun. Střely na branku: 36:24. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval tři góly z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Hronek, 2. D. Larkin (oba Detroit), 3. Schmaltz (Arizona).
Tampa Bay - St. Louis 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 4. a 9. B. Point, 4. Killorn, 27. Hagel, 57. Paul - 17. Bučněvič, 27. Kyrou. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. B. Point, 3. Paul (všichni Tampa Bay).
Columbus - NY Islanders 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 35. Činachov, 35. K. Johnson - 18. Wahlstrom, 28. Pageau, 47. B. Nelson. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.286. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson (NY Islanders), 2. K. Johnson (Columbus), 3. Barzal (NY Islanders).
Vegas - Seattle 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Branky: 11. Roy, 13. Kessel - 8. a 26. Burakovsky, 3. Donato, 39. Eberle. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.119. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. A. Larsson (oba Seattle), 3. Theodore (Vegas).
Dallas - Winnipeg 4:5 v prodl. (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 58. a 60. Robertson, 2. Johnston, 9. Jamie Benn - 2. Perfetti, 6. Harkins, 29. Lowry, 52. Connor, 61. Morrissey. Střely na branku: 41:28. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Lowry (Winnipeg).
Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 51. Hayes - 23. a 34. Poehling, 12. Archibald, 20. Crosby. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.309. Hvězdy zápasu: 1. Poehling, 2. Blügers, 3. Archibald (všichni Pittsburgh).
San Jose - Los Angeles 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 14. Labanc (Hertl), 40. Barabanov - 9. Anderson-Dolan, 18. Danault, 25. Arvidsson, 43. Kupari, 58. Kopitar. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Anderson-Dolan (oba Los Angeles), 3. Labanc (San Jose).