České komando Kojotů řídilo nevídanou přestřelku! Vokoun ozdobil famózní výkon asistencí

New York

Neskutečnou úvodní třetinu viděli ve čtvrtečním zápase hokejové NHL fanoušci v Nashvillu, kde Phoenix vedl po necelých 17. minutách hry už 6:3! Hlavní roli v přestřelce hráli Češi Martin Hanzal (1+2), Radim Vrbata (2+1) a Rostislav Klesla (0+4), kteří obsadili všechny tři pozice pro hvězdy zápasu a nakonec se radovali z výhry 7:4. Skvělý večer prožil i brankář Tomáš Vokoun, jenž vychytal při výhře Pittsburghu nad Winnipegem 4:0 svoji 50. nulu v NHL, a navíc si připsal gólovou asistenci.

Radim Vrbata propasíroval puk do branky Nashvillu.

Hanzal s Vrbatou se trefili hned na úvod a po čtyřech minutách hry zařídili vedení hostů 2:0, góly pak naskakovaly jeden za druhým, brankář Nashvillu Pekka Rinne už v čase 3:50 zamířil na střídačku. „Byla to šílená první třetina. Tohle není náš styl hry a myslím, že ani jejich. Ale ať už se dělo cokoliv, sedmi góly jsme si zařídili vítězství, a to je pro nás teď nejdůležitější,“ hodnotil bláznivý zápas Vrbata.

Phoenix tak ukončil sérii sedmi porážek, během nichž vstřelil dohromady jen osm gólů a připsal si první vítězství od 12. března.

"V předchozích zápasech jsme při střelbě neměli moc štěstí. Tentokrát se zdálo, jako by nám do branky spadlo úplně všechno," konstatoval trenér Phoenixu Dave Tippett. „Před zápasem jsme se bavili o tom, co je potřeba udělat k vítězství - mluvil jsem s celou řadou hráčů, ale žádný z nich mi neodpověděl, že musíme dát v první třetině šest gólů," žertoval Tippett.

Vokoun má šestou výhru v řadě

Tomáš Vokoun si v brance Pittsburghu připsal dvacet úspěšných zákroků a prodloužil svoji vítěznou sérii na šest zápasů, v nichž si drží průměr 0,8 gólu na zápas a 97,1procentní úspěšnost zásahů. Stal se teprve šestadvacátým gólmanem v historii NHL, který dokázal padesátkrát vychytat čisté konto.

Zároveň si připsal už druhou letošní asistenci, když v 39. minutě ve vlastním oslabení přihrál na čtvrtý gól Pascala Dupuise. „Skvělá čísla,“ vysekl českému brankáři poklonu trenér Bylsma po 14. výhře Tučňáků v řadě.

Jeden z nejlepších zásahů večera předvedl proti brejku Kylea Wellwooda. Na druhé straně chyběl v brance Jets po dvanácti zápasech Ondřej Pavelec, jehož chtěl trenér po loňských osmigólových přídělech v Consol Energy Center raději pošetřit.

„Tohle není zrovna přátelská budova pro Pavelce. Ale jak se zdá, není přátelská ani pro ostatní týmy v posledních 14 zápasech. Možná to nebude v té budově, ale spíš v něčem jiném,“ přemítal trenér Jets Claude Noel.

Pavelcova náhradníka jednou překonal i Jevgenij Malkin, jenž se vrátil do sestavy Penguins po devíti zápasech vynechaných kvůli otřesu mozku. Nově angažovaný útočník Jarome Iginla, jehož Pittsburgh vyměnil z Calgary, ještě nenastoupil.

Hemský dal vítězný gól

Aleš Hemský vstřelil vítězný gól Edmontonu, který v poslední třetině otočil zápas s Columbusem a vyhrál 6:4. Blue Jackets přitom otevřeli skóre už po deseti sekundách hry a postupně vedli 2:0, 3:2 a ještě na začátku třetího dějství 4:3.

Ve 44. minutě však vyrovnal svým prvním gólem v sezoně obránce Corey Potter a tři minuty před koncem základní hrací doby dokonal obrat Hemský. Český útočník se blýskl skvělou individuální akcí, když si podél mantinelu nabruslil z vlastní třetiny až do útočného pásma, přejel mezi kruhy, hbitou kličkou se protáhl kolem jednoho z obránců před brankáře Bobrovského a bekhendem protlačil puk do sítě.

„Mám velkou radost, byl to důležitý gól, ale hlavně jsem šťastný, že jsme vyhráli," prohlásil Hemský, který se trefil podeváté v sezóně. „Věděli jsme, že je důležité, abychom tenhle zápas zvládli, a zůstali tak ve hře o postup do play off a jsme rádi, že se nám to povedlo," dodal český hokejista, jehož tým na 11. místě tabulky Západní konference ztrácí tři body na osmé St. Louis, které prohrálo 2:4 s Los Angeles.

Svůj osmý gól v sezóně vstřelil útočník Floridy Tomáš Fleischmann a přispěl k výhře nad Buffalem 5:4 po samostatných nájezdech. Fleischmann v 21. minutě v přesilové hře zvýšil vedení na 2:0, Sabres však ještě do druhé přestávky skóre otočili. Ve třetí třetině hosté ještě jednou vedli 4:3, v 54. minutě ale vyrovnal elitní nováček Jonathan Huberdeau a v penaltovém rozstřelu zařídil výhru domácích Mike Santorelli.

Statistika NHL:
Toronto - Carolina 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Branky: 4. Bozak, 30. Franson, 55. Phaneuf, 57. Lupul, 60. McClement, 60. Kulemin - 32. E. Staal, 36. Sjomin, 47. J. Staal. Střely na branku: 36:22. Diváci: 19.236.
Philadelphia - NY Islanders 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. a 60. Hartnell, 18. Knuble - 51. a 56. McDonald, 40. Tavares, rozh. nájezd Bailey. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.906.
Pittsburgh - Winnipeg 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 25. a 39. Dupuis (na druhou Vokoun), 16. Kunitz, 19. Malkin. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, zneškodnil všech 20 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 43:20. Diváci: 18.649.
Ottawa - New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Benoit, 53. Latendresse, 58. Greening. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.447.
San Jose - Detroit 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Pavelski, 43. Burns. Střely na branku: 24:27. Diváci: 17.562.
St. Louis - Los Angeles 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 31. a 47. Tarasenko (na první Sobotka) - 25. Brown, 33. Lewis, 58. M. Richards, 59. Justin Williams. Střely na branku: 22:40. Diváci: 19.770.
Nashville - Phoenix 4:7 (3:6, 0:1, 1:0)
Branky: 10. Legwand, 10. Clune, 17. Bourque, 51. Weber  (Erat) - 4. a 16. Vrbata (na obě Klesla a Hanzal), 2. Hanzal, 4. Moss (Klesla), 8. Lombardi (Klesla), 9. Yandle (Vrbata), 23. Vermette. Střely na branku: 38:29. Diváci: 17.113.
Edmonton - Columbus 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)
Branky: 16. Pääjärvi, 21. Eberle, 40. Horcoff, 44. Potter, 57. Hemský, 60. Gagner - 1. a 41. Atkinson, 13. Calvert, 39. Anisimov. Střely na branku: 25:30. Diváci: 16.839.
Vancouver - Colorado 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 5. Burrows, 52. D. Sedin, 59. H. Sedin, 60. Higgins - 45. Duchene (Hejda). Střely na branku: 20:33. Diváci: 18.910.
Florida - Buffalo 5:4 po sam. náj. (1:0, 1:3, 2:1 - 0:0)
Branky: 4. a 46. Matthias, 21. Fleischmann, 54. Huberdeau, rozh. nájezd Santorelli - 22. Gerbe, 35. Sekera, 40. Stafford, 52. Foligno. Střely na branku: 40:40. Diváci: 17.044.