České "komando" Rangers proti Pittsburghu nezasáhlo

NEW YORK

Naprázdno vyšla pětice českých hokejistů New York Rangers v zápase proti Pittsburghu. V Madison Square Garden se neprosadil ani Jaromír Jágr, jehož sérii dvanácti bodujících zápasů v řadě zastavil právě klub, ve kterém kdysi prožil největší okamžiky slávy. Souboj mezi lídrem Atlantické divize a posledním Pittsburghem vyzněl 3:2 pro hosty.

Jako první se v zápase střelecky prosadil Jágrův někdejší nerozlučný parťák Mario Lemieux, pro nějž to byl už 61. gól v 68. zápase proti Rangers. Na konci druhé třetiny pak zvýšil už na 2:0 Sidney Crosby, jenž v Madison Square Garden nastoupil poprvé v kariéře a náležitě si to užíval.

"Je to historické místo. A ta atmosféra... Je to výzva zde hrát a uspět," vyznával se mladý talent, který v patnáctém zápase své první sezóny v NHL vstřelil pátý gól a na kontě má celkem 19 bodů. "Každým zápasem je lepší. Tomu klukovi je teprve osmnáct a už patří mezi naše nejlepší hráče. To je přece neuvěřitelné," chválil svého spoluhráče slavný Lemieux.

V poslední třetině prostřelil z pravého kruhu domácího gólmana Weekese Žigmund Pálffy a o chvíli později mohl dokonce zvýšit na čtyřbrankový rozdíl. Při trestném střílení však trefil jen Weekesův beton. Teprve pak se prosadili také domácí, svou první branku v NHL vsítil Ryan Hollweg. Šest minut před koncem pak už jen upravil skóre Marcel Hossa. "Měli jsme řadu šancí, ale hráli jsme špatně. Takhle už příště hrát nemůžeme," smutnil po zápase Jágr.

New York Rangers - Pittsburgh 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 47. Hollweg, 54. Marcel Hossa - 16. Lemieux (Melichar), 39. Crosby, 44. Pálffy. Zásahy brankářů: Weekes 24/3 - Caron 37/2. Diváci: 18.200.
Dallas - Edmonton 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. J. Jokinen, 17. Lessard, 35. Robidas, 42. Modano. Zásahy brankářů: Turco 16 - Markkanen 23/4, Morrison 3. Diváci: 15.286.
Calgary - Vancouver 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky: 6. Kobasew, 46. Hamrlík, 47. Iginla, 58. Phaneuf - 39. a 52. Näslund, 24. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Kiprusoff 21/3 - Auld 28/4. Diváci: 19.289.
1. Vancouver16102453:4722
2. Minnesota1682645:3518