Tampa Bay - Florida 5:2České manévry v NHL! Palát s Nečasem jsou největšími hvězdami, Mrázek vychytal nájezdy

New York/Praha

Paráda! Čeští hokejisté vtrhli do nového ročníku NHL jako uragán a byli opět hodně vidět. Carolině pomohl k výhře 4:3 po nájezdech gólman Petr Mrázek, jednou trefou jej podpořil útočník Martin Nečas. Tým New York Rangers doma zvítězil nad Winnipegem 6:4 a jednu asistenci si v barvách vítězů připsal obránce Libor Hájek. Tampa Bay potvrdila roli favorita, když porazila Floridu 5:2. Vítěznou trefu zaznamenal útočník Ondřej Palát. Palát s Nečasem získali ocenění pro první hvězdu svých zápasů

Útočník Tampy Bay Lightning Ondřej Palát pumpuje rukou poté, co vstřelil v NHL gól do sítě Floridy.

Na led Caroliny zamířil slavný Montreal, v úvodu měl však navrch domácí tým. Jednobrankové vedení Hurricanes z úvodní části totiž ve 23. minutě zvýraznil při přesilovce dvacetiletý český útočník Martin Nečas.

Jenže vyhráno Carolina neměla. Hosté třemi góly ještě před odchodem do kabin otočili skóre. Ve třetí třetině ale tým Hurricanes srovnal a šlo se do prodloužení i následných nájezdů. Tam už český gólman Petr Mrázek neinkasoval (celkově čelil 36 pokusům soupeře), Carolina byla v první sérii nájezdů úspěšná a mohla slavit.

Tampa Bay přehrála na domácím ledě Floridu a i v tomto duelu měly české barvy zápis ve statistikách. A dokonce ten nejdůležitější. Vítězný gól Tampy totiž vstřelil v 50. minutě při přesilovce Ondřej Palát.

Pak už domácí neměl problém, vedení hráči Lightning zvýraznili dalšími zásahy a dosáhli pohodové výhry 5:2.

Přestřelka v New Yorku

Pořádná přestřelka se strhla na ledě Jezdců z New Yorku. Ti vyhráli nad Winnipegem. Domácí tým třikrát o gól vedl, aby na začátku třetí části hry poprvé urval vedení tým Jets. Jezdci však zabrali a u gólu Zibanejada na 4:4 asistoval i obránce Libor Hájek.

V posledních pěti minutách pak Rangers definitivně překlopili skóre na svoji stranu a v na góly nejbohatším duelu dne vyhráli 6:4..

Tučňáci doma selhali

Před vlastními fanoušky selhal Pittsburgh, když nestačil na Buffalo a podlehl mu 1:3. Ruský střelec Malkin sice ve druhé třetině vyrovnal na 1:1, ale to byla jediná radost Tučňáků.

Tým Sabres, kde si útočník Vladimír Sobotka zapsal do statistik jen vyloučení na dvě minuty, ještě před druhou přestávkou urval vedení 3:1 a už jej nepustil.

Nashville sice doma prohrával s Minnesotou po dvou třetinách 1:2, jenže pak přišla gólová smršť domácích Predátorů, kteří nakonec dosáhli na pohodové vítězství 5:2.

Boston, v jehož prvním útoku nastoupil i David Pastrňák, zaknihoval cennou výhru na ledě Dallasu. Bruins vedli už v 6. minutě první třetiny o dvě branky, pak sice Hintz snížil, ale to bylo ze strany Hvězd všechno. Stínem utkání bylo zranění českého obránce Dallasu Romana Poláka, který ve druhé třetině po nárazu na mantinel opustil led na nosítkách.

Plameny sfoukli Finové

V roli poražených končilo duel v Coloradu české duo David Rittich - Michael Frolík. Jejich Calgary totiž prohrálo na ledě Avalanche 3:5. Naději Plamenů sfoukla finská smršť. Na straně vítězů si totiž připsali po dvou trefách Finové Rantanen a Donskoi.

Český brankář Pavel Francouz zůstal jen na střídačce Avalanche. V dresu Calgary útočník Frolík nebodoval, Rittich měl úspěchnost zásahů 90 procent.

Výhru slaví i Kaše

Spokojený mohl být po skončení duelu Anaheim - Arizona český útočník Ondřej Kaše. Tým Ducks totiž na domácím ledě vyhrál 2:1, Kaše si však nepřipsal žádný kanadský bod.

Výsledky zápasů NHL
Carolina – Montreal 4:3 po SN (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0)
Branky: 18. Wallmark, 23. Nečas, 47. Haula, rozhodující sam. nájezd D. Hamilton - 25. Tatar, 26. Kotkaniemi, 37. Weal. Střely na branku: 43:36. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celé utkání, inkasoval tři branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Wallmark, 3. Mrázek (všichni Carolina).
New York Rangers – Winnipeg 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Branky: 12. M. Staal, 21. Panarin, 27. Trouba, 46. Zibanejad (Hájek), 56. B. Howden, 60. B. Smith - 21. a 27. Wheeler, 18. Scheifele, 43. Connor. Střely na branku: 32:47. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Trouba (oba NY Rangers), 3. Wheeler (Winnipeg)
Pittsburgh – Buffalo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 26. Malkin - 6. a 35. Sheary, 40. Dahlin. Střely na branku: 29:41. Diváci: 18 616. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Mittelstadt (oba Buffalo), 3. Malkin (Pittsburgh)
Tampa Bay – Florida 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 7. Kučerov, 31. Shattenkirk, 50. Palát, 54. Maroon, 60. Černák - 34. Hoffman, 49. Trocheck. Střely na branku: 30:37. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Vasilevskij, 3. Sergačev (všichni Tampa Bay)
Nashville – Minnesota 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Branky: 24. Ellis, 41. Mikael Granlund, 42. Watson, 48. Arvidsson, 59. F. Forsberg - 37. Zucker, 37. Dumba. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.455. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Duchene, 3. Rinne (všichni Nashville)
Dallas - Boston 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 28. Hintz - 2. B. Ritchie, 6. Heinen. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. B. Ritchie, 2. Heinen (oba Boston), 3. Hintz (Dallas)
Colorado - Calgary 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky: 6. a 59. Donskoi, 17. a 37. Rantanen, 33. Compher - 9. Monahan, 22. J. Gaudreau, 38. Giordano. Střely na branku: 32:30. David Rittich odchytal za Calgary 59:11 minuty, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Diváci: 18 016. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Landeskog, 3. Donskoi (všichni Colorado)
Anaheim - Arizona 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 15. D. Grant, 40. Fowler - 30. Stepan. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Fowler, 3. D. Grant (všichni Anaheim)