Pittsburgh - Buffalo 4:0České manévry v NHL! Zohorna slavil premiérový gól, zářili Nečas i Palát

New York/Praha

Hokejisté Bostonu se vrátili do hry po pauze porážkou s Islanders 3:4 v prodloužení. Jednou asistencí se v barvách Bruins blýskl Čech David Krejčí. Více vidět byli jeho krajané v jiných duelech. Martin Nečas zářil v dresu Carolina, která zvítězila 4:3 v prodloužení na ledě Columbusu. Gól a asistenci zaknihoval Ondřej Palát, jeho Tampa ale prohrála 3:4 v Dallasu. Z premiérové trefy v nhl se těší Radim Zohorna, jehož Pittsburgh bez potíží přehrál Buffalo 4:0. Vysoké vítězství Rangers nad Philadelphií završil gólem útočník Filip Chytil. Výhru Washingotnu nad New Jersey 4:3 mohl slavit brankář Vítek Vaněček, Pavel Zacha za poražené zaknihoval asistenci.

Český útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas byl v duelu s Columbusem hodně vidět.

Boston se vrátil do hry a rychle nad Ostrovany vedl 2:0, když si u druhého zásahu připsal asistenci český útočník David Krejčí. Po první třetině odstoupil ze zápasu gólman Rask a jeho náhradník Halák třikrát v řadě inkasoval.

Bruins, v jejichž dresu se neprosadili David Pastrňák ani Jakub Zbořil, následně sice dovedli zápas do prodloužení, tam ale Islanders udeřili už po 21 sekundách a bylo hotovo.

Martin Nečas se gólově prosadil ve druhé třetině, kdy jako blesk objel branku a zasunul puk k tyči. Brankář Columbusu se nestihl přesunout a mohl jen sledovat erupci radosti v podání českého hokejisty.

Ten mohl podruhé skórovat v prodloužení, kdy jel sám na brankáře Ten sice jeho šanci zneškodnil, Nečas ovšem vrátil puk před branku a dojíždějící Aho už tutovkou nepohrdl a Hurricanes slaví vítězství.

V kanadském derby plném zvratů Ottawa vedla nad Torontem 1:0, pak prohrávala, ale povedlo se jí zápas dovést alespoň k prodloužení. Tam už favorit ale urval vítězství.

Hokejisté Philadelphie dostali nařezáno od Jezdců z New Yorku. Ti vedli na začátku druhé třetiny na ledě Flyers už o pět gólů a z branky se poroučel mladík Hart. O třináct let starší náhradník Elliot však inkasoval už po 36 sekundách také.

Tým Flyers, v jehož dresu se neprosadil český útočník Jakub Voráček, se pak sice také třikrát gólově prosadil, na jeho porážce už to ale nemohlo nic změnit. Vítězství 8:3 pro Rangers pečetil na začátku 59. minuty Filip Chytil.

Hodně vidět byl Švéd Zibanejad, který vstřelil tři branky a na další tři přihrál. Pět asistencí zaknihoval obránce vítězů Fox.

První střela a hned gól

Tučňáci na domácím ledě potvrdili roli favorita pohodovým vítězstvím nad Buffalem. Zavelel k němu v závěru první třetiny premiérovým zásahem v NHL Radim Zohorna. Útočník, který začal sezonu v extraligové Mladé Boleslavi, odehrál svůj první zápas v NHL, když nastoupil ve třetí útočné formaci Penguins a dal gól z první střely ve slavné zámořské lize. Odchovanec Havlíčkova Brodu si v 18. minutě našel prostor mezi kruhy a využil přesnou přihrávku Anthonyho Angella.

Na zbylých třech gólech Pittsburghu se asistencí podílel Sidney Crosby, který tak jako 36. hráč v historii soutěže překonal hranici 1300 bodů. Buffalo, které vedl ze střídačky generální manažer Kevyn Adams, prohrálo šestnáctý duel v řadě.

Český gólman Washingtonu Vítek Vaněček sice třikrát kapituloval v duelu s New Jersey, nakonec ale mohl slavit vítězství 4:3. Jeho český parťák Jakub Vrána se neprosadil, naopak asistenci si do statistik připsal v dresu Ďáblů Čech Pavel Zacha. Další gól a asistenci zaznamenal ruský snajpr Alex Ovečkin.

Chicago si na domácím ledě poradilo s Floridou 3:0. K vítězství domácí tým posunuly dva rychlé góly v prostřední dvacetiminutovce. V barvách vítězů nebodovali David Kampf ani Dominik Kubalík, za hosty nebyl úspěšný ani obránce Radko Gudas.

Dvě trefy ve druhé části hry rozhodly také duel mezi Minnesotou a St. Louis. Tým Wild doma ani jednou neinkasoval a i proto mohl slavit vítězství.

Nashville domácí bitvu s Detroitem začal gólovým uragánem a na začátku 9. minuty vedl už 4:0, když už po třetím zásahu putoval z klece německý gólman Greiss. Kanonáda se ale nezastavila. Vidět byl hlavně střelec čtyř gólů Grimaldi. V dresu poražených se neprosadili Filipové Zadina a Hronek.

Gól a asistence Ondřeje Paláta nestačily Tampě k úspěchu nad ledě Dallasu. Hvězdy vyhrály 4:3.

Colorado sice prohrávalo doma s Vegas po první třetině 0:1, pak se ale strhla gólová lavina v podání Avalanche a před druhou sirénou už Colorado vedlo 4:1.

Rytíři, za které nastoupil Tomáš Nosek, už neměli sílu na obrat a nakonec jejich manko ještě narostlo.

Výsledky zápasů NHL
Boston - NY Islanders 3:4 v prodloužení (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 12. Kuhlman, 18. Kampfer (Krejčí), 58. Bjork - 28. Pageau, 45. Josh Bailey, 58. Wahlstrom, 61. Beauvillier. Střely na branku: 32:37. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier (NY Islanders), 2. Coyle, 3. Kampfer (oba Boston).
Columbus - Carolina 3:4 v prodloužení (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 28. Werenski, 44. Atkinson, 60. Bjorkstrand - 28. Paquette, 38. Nečas, 56. Niederreiter, 62. Aho (Nečas). Střely na branku: 36:33. Diváci: 4033 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Aho (Carolina), 2. S. Jones (Columbus), 3. Nedeljkovic (Carolina).
Ottawa - Toronto 2:3 v prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 19. Connor Brown, 54. Formenton - 35. I. Michejev, 51. Spezza, 65. Holl. Střely na branku: 31:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Holl, 2. Spezza (oba Toronto), 3. A. Forsberg (Ottawa).
Philadelphia - NY Rangers 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
Branky: 24. Giroux, 34. K. Hayes, 42. Couturier - 14., 21. a 23. Zibanejad, 9. a 41. Bučněvič, 9. R. Strome, 23. K'A. Miller, 59. Chytil. Střely na branku: 44:22. Diváci: 2854 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Fox, 3. R. Strome (všichni NY Rangers).
Pittsburgh - Buffalo 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 22. a 50. McCann, 18. R. Zohorna, 59. Guentzel. Střely na branku: 31:36. Diváci: 2800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. DeSmith, 2. Crosby, 3. McCann (všichni Pittsburgh).
Washington - New Jersey 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 32. a 53. Kuzněcov, 4. Orlov, 28. Ovečkin - 2. N. Merkley, 27. Wood, 52. Bratt (Zacha). Střely na branku: 22:24. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři góly z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin, 3. Sprong (všichni Washington).
Chicago - Florida 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 22. P. Kane, 24. Suter, 59. Hagel. Střely na branku: 21:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Kane, 3. Suter (všichni Chicago).
Minnesota - St. Louis 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 26. Marcus Johansson, 36. Kaprizov. Střely na branku: 11:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Fiala, 3. Marcus Johansson (všichni Minnesota).
Nashville - Detroit 7:1 (4:1, 1:0, 2:0)
Branky: 6., 8., 9. a 58. Grimaldi, 8. Tolvanen, 33. Mikael Granlund, 45. Olivier - 20. B. Ryan. Střely na branku: 30:21. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Grimaldi, 2. Haula, 3. Tolvanen (všichni Nashville).
Dallas - Tampa Bay 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Branky: 31. Heiskanen, 39. Pavelski, 40. Robertson, 59. Hintz - 23. Gourde (Palát), 26. Killorn, 56. Palát (Rutta). Střely na branku: 42:26. Diváci: 4187 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Pavelski, 3. Robertson (všichni Dallas).
Colorado - Vegas 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 25. Donskoi, 30. Compher, 33. Makar, 36. Landeskog, 44. Bellemare - 1. Pacioretty. Střely na branku: 32:18. Bez diváků.