Český gólman čaroval v NHL. V zámoří obdivují jeho úžasný zákrok

Winnipeg

Skvělé výkony předvádí v úvodu nové sezóny NHL Ondřej Pavelec. Brankář Winnipegu v nedělním zápase proti St. Louis sice výhru nevychytal, přesto znovu zářil. Navzdory čtyřem inkasovaným gólům byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí. Kladenský rodák kryl celkem 37 střel Blues, jeden z nejlepších zákroků odpoledne vytáhl v závěru první třetiny, kdy lapil jistý gól Kylemu Brodziakovi.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec likviduje tutovku Brodziaka.

Vše se událo v samotném závěru první třetiny za stavu 0:0. Pavelec nejprve levým betonem vyrazil šikovnou a nebezpečnou teč Reavese, kotouč se však dostal k volnému Brodziakovi, jenž ho zblízka směroval do odkryté klece. Z gólových oslav ovšem nic nebylo! Pavelec vymrštil svoji lapačku a radost mu zkazil.

Pavelcův parádní zákrok samozřejmě neunikl pozornosti zámořských médií. Oficiální internetové stránky kanadsko-americké soutěže ho zařadily mezi pět nejzajímavějších momentů nedělních zápasů NHL.

Jets přes kvalitní výkon svého brankáře na body tentokrát nedosáhli. Blues nakonec zvítězili v hale MTS Centre 4:2.