Washington - Boston 4:3 PPČeský objev sezony vychytal další výhru. Voráček pálil, další Češi asistovali

New York

Nabité noční představení v podobě 12 utkání nabídla hokejová NHL. A neztráceli se ani čeští hokejisté. Gólman Vítek Vaněček přispěl k výhře Washingtonu nad Bostonem 40 zákroky. V dresu Bruins si po jedné přihrávce připsal David Krejčí s Davidem Pastrňákem. Stejně si vedl Pavel Zacha v utkání s Buffalem. Dokonce dvě asistence nastřádal Martin Nečas, který slavil pohodovou výhru 4:1 nad Dallasem. Další trefu v novém ročníku zámořské soutěže vsítil Jakub Voráček, který pomohl zdolat Islanders 3:2 v prodloužení.

Český gólman Washingtonu Vítek Vaněček v utkání NHL proti Bostonu.

Hned několik českých tváří bylo k vidění ve Washingtonu, kam přijeli "Medvědi" z Bostonu. A byl to jeden ze zápasů, který naprosto zapadal do programu sobotní noci. Hned 6 z 12 duelů skončilo nerozhodným výsledkem v základní hrací době. V hlavním městě USA tomu nebylo jinak.

Rychlé vedení 3:0, které domácí získali do poloviny utkání, dokázali agilní hosté (na střely vyhrál Boston 43:23) i díky českému duu Pastrňák-Krejčí, ještě smazat. Na gól Alexandra Ovečkina z úvodu prodloužení už ale odpověď přijít nemohla. Velkou zásluhu na cenném vítězství má Vítek Vaněček, jehož vstup do nejslavnější ligy světa je doslova úchvatný. V sedmi zápasech zatím neokusil hořkost porážky po 60 minutách.

Capitals získali už 15 bodů a vyhřívají se na čele Východní divize. Rodák z Havlíčkova Brodu navíc získal cenu pro druhého hráče zápasu, a jeho výkonů si začíná všímat celá soutěž. Gólově si na něj nepřišla ani dvojice Davidů v dresu Bostonu. Oba zapsali alespoň bod za přihrávky. Krejčí nejprve v přesilovce vybídl ke skórování Nicka Ritchieho. Pastrňák při zběsilé stíhací jízdě v závěru, zase nabíjel mladému bekovi McAvoyovi...

Voráček otevřel účet zápasu

Do prodloužení dospěl i zápas Philadelphie s NY Islanders. Perfektní vstup do zápasu prožil Jakub Voráček. Ten si krásně vyměnil puk s Claudem Girouxem a otevřel skóre v devátém zápase sezony pro Flyers.

Domácím se nepodařilo udržet dvougólový náskok, přesto nakonec tolik litovat nemuseli. V prodloužení se trefil Scott Laughton, který z třetí formace zajistil bod navíc celku z Pensylvánie.

Mrázek musel pro zranění střídat. Nečas ukázal, co umí

Výbornou pozici si v první formaci Caroliny vybojoval Martin Nečas a v utkání s Dallasem ukázal, co umí nejlépe. Dvěma přihrávkami výrazně ovlivnil dění zápasu, ve kterém si domácí došli pro pohodové vítězství.

Hodně smutná čísla byla k vidění na straně Dallasu. Pouze 11 pokusů na branku Caroliny (ve druhé třetině 2 střely, ve třetí části 3 pokusy), to není v NHL úplně běžné. Smutnou kaňkou zápasu je zranění českého strážce branky Hurricanes Petra Mrázka, jehož musel kvůli zranění v horní části těla, vystřídat zkušený Jamesa Reimer už ve třetí minutě.

Další český bod a zápas Buffala s New Jersey. Pavel Zacha přihrával na gól Ty Smithe z přesilové hry. Ďáblové na ledě Sabres nakonec padli v prodloužení a nevyužili možnosti dostat se ve Východní divizi před svého soupeře. Tomu výhru v nájezdech vybojovala největší hvězda Jack Eichel.

Výsledky NHL:
Buffalo - New Jersey 4:3 SN (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 30. E. Staal, 43. Rieder, 51. Olofsson, rozhodující nájezd Eichel - 39. Smith (Zacha), 42. Johnsson, 55. Kuokkanen. Střely na branku: 31:34. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Smith, 2. J. Hughes (oba New Jersey), 3. Olofsson (Buffalo)
NY Rangers - Pittsburgh 4:5 PP (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Lemieux, 28. Rooney, 31. Kreider, 37. Panarin - 8. Zucker, 20. B. Tanev, 30. Kapanen, 50. Guentzel, 63. Crosby. Střely na branku: 34:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. K.A. Miller (NY Rangers), 3. P. Joseph (Pittsburgh)
Philadelphia - NY Islanders 3:2 PP (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. Voráček, 14. K. Hayes, 64. Laughton - 28. Eberle, 32. Mayfield. Střely na branku: 17:28. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Laughton (Philadelphia), 2. Mayfield, 3. Barzal (oba NY Islanders)
Washington - Boston 4:3 PP (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 19. Bäckström, 26. T. van Riemsdyk, 31. Pánik, 61. Ovečkin - 38. N. Ritchie (Krejčí), 47. Marchand, 60. McAvoy (Pastrňák). Střely na branku: 23:43. Vítek Vaněček odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři góly z 43 střel a úspěšnost zásahů měl 93,02 procenta. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Vaněček (oba Washington), 3. Bergeron (Boston).
Carolina - Dallas 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 5. a 7. Trocheck (na první Nečas), 29. Svečnikov, 31. Dzingel (Nečas) - 50. Pavelski. Střely na branku: 26:11. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 2:47 minuty a nešla na něj žádná střela. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Nečas, 3. Aho (všichni Carolina)
Tampa Bay - Nashville 4:3 (0:1, 4:0, 0:2)
Branky: 24. T. Johnson, 27. Foote, 29. Hedman, 38. Stamkos - 18. Ellis, 47. Olivier, 59. Arvidsson. Střely na branku: 33:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Rinne (Nashville).
Detroit - Florida 2:3 PP (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Mantha, 17. Bertuzzi - 4. Barkov, 20. Yandle, 63. Heponiemi. Střely na branku: 27:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Heponiemi, 2. Barkov (oba Florida), 3. Mantha (Detroit)
Montreal - Calgary 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 4. J. Gaudreau, 60. Backlund. Střely na branku: 37:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Calgary), 2. Allen (Montreal), 3. J. Gaudreau (Calgary)
Edmonton - Toronto 4:3 PP (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. a 61. McDavid, 12. Kahun, 20. J. Archibald - 18. W. Nylander, 29. Matthews, 30. Hyman. Střely na branku: 31:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Matthews (Toronto), 3. Draisaitl (Edmonton)
Minnesota - Colorado 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Dumba - 4. O'Connor, 20. Donskoi, 24. Rantanen, 53. Saad, 55. Compher. Střely na branku: 20:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. MacKinnon, 3. Saad (všichni Colorado)
Anaheim - St. Louis 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Branky: 17. M. Jones - 1. a 3. Kyrou, 1. Sanford, 28. Perron, 43. Clifford, 46. Dunn. Střely na branku: 24:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Faulk (oba St. Louis), 3. Lundeström (Anaheim)
Winnipeg - Vancouver 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Appleton - 1. a 58. Boeser, 9. Höglander, 27. MacEwen. Střely na branku: 24:39. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Demko (oba Vancouver), 3. Hellebuyck (Winnipeg)
Branky: 30. E. Staal, 43. Rieder, 51. Olofsson, rozhodující nájezd Eichel - 39. Smith (Zacha), 42. Johnsson, 55. Kuokkanen. Střely na branku: 31:34. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Hughes (oba New Jersey), 3. Olofsson (Buffalo).