New Jersey - Boston 4:3 PPČeský střelec skolil rozjeté Bruins, vyhlásili ho hvězdou zápasu, překonal osobní maximum v NHL

Parádní výkon a nakonec i báječná tečka v dramatickém přídavku. Český útočník Pavel Zacha rozhodl v prodloužení o vítězství New Jersey nad Bostonem (4:3). Celkem dal v pokračování NHL dva góly, byl vyhlášen první hvězdou zápasu a má velký podíl na zastavení série čtyř výher soupeře. Za poražené si připsal dvě asistence David Pastrňák a jednu David Krejčí. Petr Mrázek se vrátil po zranění, kryl 27 střel a dovedl Carolinu k vítězství 6:3 nad Chicagem. Martin Nečas podpořil výhru Hurricanes gólem a přihrávkou.

Pavel Zacha (37) při zápase s Bostonem.

Zacha otevřel v deváté minutě skóre, když už po třech sekundách využil střelou bez přípravy přesilovou hru. Boston ve druhé třetině otočil skóre. U první trefy asistoval Pastrňák, který při střele zlomil hůl, ale puk si našel v levém kruhu Patrice Bergeron a vyrovnal. U druhého gólu Krejčí založil přihrávkou z vlastního pásma o mantinel rychlý protiútok, který zakončil Taylor Hall. Krejčí nasbíral v posledních třinácti zápasech patnáct bodů (6+9).

New Jersey ve třetí třetině vyrovnalo, ale Boston po akci Pastrňáka z 51. minuty opět vedl. Český útočník přihrál puk z pravé strany před branku a kotouč se od brusle Seana Kuralyho odrazil do sítě. Vzápětí Zacha trefil tyč, ale v dalším střídání Jegor Šarangovič poslal zápas do prodloužení. Zacha ho rozhodl v čase 62:42. Při signalizovaném vyloučení si nabruslil z levé strany před branku a bekhendem zavěsil puk pod břevno.

Zaznamenal čtvrtý vítězný gól v sezoně. Devils tak vyhráli poslední domácí zápas v sezoně.

Úterním výkonem překonal své osobní gólové i bodové maximum v zámořské lize. Aktuálně má na kontě 15 branek a 18 asistencí, je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Mrázek vynechal sedm zápasů kvůli zranění v dolní části těla a Chicago mu návrat ztížilo. Po první třetině vedli Blackhawks 2:0 po gólech ze sólového úniku a z dorážky.

"Jsem si jistý, že pauza na něm zanechala nějaké stopy, ale chytal dobře," řekl trenér Caroliny Rod Brind'Amour. "Problém byl v tom, že jsme je zpočátku pouštěli do mnoha přečíslení, to se mi nelíbilo. Petr ještě vytáhl několik dobrých zákroků," pokračoval kouč.

Carolina v prostřední části vyrovnala a ve třetí strhla výhru čtyřmi góly na svou stranu. Nečas bodoval u posledních dvou branek zápasu, které padly při hře Chicaga bez gólmana. Nejdříve v oslabení zblokoval střelu a ze středního pásma poslal puk do prázdné branky. O minutu později přihrál Ninovi Niederreiterovi, který se podílel na obratu Hurricanes stejně jako Andrej Svečnikov dvěma góly.

Pittsburgh oplatil Philadelphii dva dny starou porážku 2:7, ke které přispěl Jakub Voráček třemi asistencemi. Penguins vyhráli v odvetě 7:3, jejich kapitán Sidney Crosby vstřelil dva góly a další připravil. Flyers tahali od začátku za kratší konec a ve 26. minutě už prohrávali 0:3. Sice snížili dvakrát na rozdíl jedné branky, ale závěrečné minuty patřily soupeři.

Na výbornou se zhostil první šance v NHL Michael Houser, který přitom více než rok nechytal profesionální zápas. Osmadvacetiletý gólman dovedl Buffalo před dvěma dny při debutu k výhře 4:2 nad New York Islanders a v úterní odvetě kryl 45 střel při vítězství 4:3 po nájezdech. V obou zápasech se stal první hvězdou zápasu. Druhou výhru si připsal i díky Andersi Bjorkovi, který dvěma góly vyrovnal z 1:3 a v rozstřelu jako jediný skóroval. Buffalo zůstává i přes dvě výhry nejhorším týmem soutěže.

Vancouver vedl nad Edmontonem od první minuty, ale v závěru druhé třetiny třikrát inkasoval a prohrál 1:4. Za hosty dvakrát skóroval Leon Draisaitl. U obou gólů mu asistoval Connor McDavid, který vede produktivitu soutěže s 93 body (31+62) a stále je reálné, že dosáhne i ve zkrácené sezoně (56 zápasů) na stovku. Oilers zbývá odehrát do konce základní části pět utkání, z toho tři právě proti Vancouveru.

Výsledky NHL:
Buffalo - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 38., 51. a rozhodující sam. nájezd Bjork, 16. Eakin - 17. Beauvillier, 24. Pulock, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 31:48. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Houser, 2. Bjork (oba Buffalo), 3. Clutterbuck (NY Islanders).
New Jersey - Boston 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 9. a 63. Zacha, 50. Boqvist, 53. Šarangovič - 25. Bergeron (Pastrňák), 35. Hall (Krejčí), 51. Kuraly (Pastrňák). Střely na branku: 21:36. Diváci: 3600 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Šarangovič, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).
Philadelphia - Pittsburgh 3:7 (0:1, 2:2, 1:4)
Branky: 29. Braun, 39. Couturier, 51. Konecny - 26. a 53. Crosby, 2. M. Pettersson, 24. Guentzel, 48. Zucker, 56. Friedman, 57. Marino. Střely na branku: 33:31. Diváci: 2961 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. Giroux (Philadelphia).
Carolina - Chicago 6:3 (0:2, 2:0, 4:1)
Branky: 36. a 45. A. Svečnikov, 25. a 59. Niederreiter (na druhou Nečas), 48. T. Teräväinen, 58. Nečas - 7. a 52. DeBrincat, 13. Hardman. Střely na branku: 28:30. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. A. Svečnikov, 2. T. Teräväinen, 3. Slavin (všichni Carolina).
Vancouver - Edmonton 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 1. Boeser - 35. a 38. Draisaitl, 40. Bouchard, 55. Nurse. Střely na branku: 29:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Höglander (Vancouver).