Florida - Philadelphia 4:1Český tvrďák v NHL opět úřadoval, nedopadlo to ale dobře. Hyka asistoval u výhry

New York/Praha

Český tvrďák Radko Gudas byl nejvíce vidět z českých hokejistů v nedělním programu NHL. Moc velkou radost z toho ale nejspíš nemá. Vyfasoval totiž hned tři tresty, dva dokonce už během osmi minut první třetiny utkání na Floridě (jednou se porval a odpykal si pětiminutový trest). Panteři pak vyhráli 4:1. Český hokejista Tomáš Hyka se pak blýskl v dresu Vegas jednou gólovou asistencí.

Český tvrďák Radko Gudas opět úřadoval v dresu Philadelphie Flyers v NHL. Obránce Fylers se pustil do útočníka Floridy Jareda McCanna už v první třetině utkání.

Colorado s Predátory z Nashvillu odehrálo vyrovnaný duel. Tým Avalanche dvakrát prohrával, aby ve třetí třetině skóre otočil a ujal se vedení 3:2. Jenže hosté v 59. minutě srovnali a v prodloužení jim Švéd Forsberg vystřelil výhru. Nashville tak zvítězil nad Coloradem už v devátém utkání v řadě.

Florida si na domácím ledě poradila s Philadelphií 4:1. Panteři měli utkání pod kontrolou a vedli uč 4:0, dvěma trefami do sítě českého gólmana Petra Mrázka se blýskl křídelník prvního útoku Rus Jevgenij Dadonov, centr Aleksandr Barkov skóroval jednou.

"Nechytal jsem dobře. Sice jsme v prvních 40 minutách neskórovali, ale mohlo to být jen o gól nebo o dva a měli bychom šanci. Musím tým víc podpořit," mrzelo po utkání Mrázka.

Český obránce Radko Gudas už ve druhé minutě vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a přesilovku využil právě Barkov. Gudas se pak v čase 7:59 porval a dostal trest na pět minut. Hattrick ohledně vyloučení pak český bek zkompletoval v první minutě třetí dvacetiminutovky trestem za nebezpečnou hru vysokou holí. "V obraně jsme hráli špatně, Florida dobře kombinovala. Měli jsme předvést mnohem lepší výkon," viděl příčiny špatného výsledku Gudas.

Nabito měl doma Anaheim, když zvítězil nad Chicagem 6:3. Nejvíce vidět byli dvougóloví střelci Corey Perry a Jakob Silfverberg, třemi asistencemi se blýskl kapitán vítězů Ryan Getzlaf. Na domácí straně se neprosadil Ondřej Kaše, u hostů pak David Kämpf.

Ďáblové z New Jersey prohráli před vlastním publikem s nováčkem z Vegas 2:3 a ústřední pasáží tohoto duelu byla prostřední dvacetiminutovka. Padly v ní totiž všechny branky. Na tu úvodní přihrál útočník Tomáš Hyka Davidu Peronnovi a Rytíři vedli. Jinak se čeští hokejisté neprosadili - v barvách Devils Pavel Zacha, u hostů pak Tomáš Nosek.

Winnipeg potvrdil dobrou formu vítězstvím 3:2 na ledě Caroliny, připsal si čtvrtou výhru z posledních pěti duelů. Nad Hurricanes vyhrál podruhé v této sezóně a opět o gól.

Detroit sice vedl v Minnesotě po první třetině 1:0, ale nakonec na body po prohře 1:4 nedosáhl. Za stavu 2:1 úřadoval v závěru utkání Jason Zucker. V 56 minutě přidal třetí gól Wild a o čtyřicet sekund později trefou do prázdné branky definitivně pečetil výsledek.

Doma tentokrát nekousali Žraloci ze San Jose, když podlehli Columbusu 2:4. Dvěma góly hostům pomohl vystřílet výhru ruský útočník Artemi Panarin.

Výsledky zápasů NHL
Florida - Philadelphia 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 15. a 39. Dadonov, 3. Barkov, 43. Huberdeau - 57. Konecny. Střely na branku: 26:40. Brankář Petr Mrázek (Philadelphie) odchytal celý zápas, inkasoval čtyřikrát z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 14.428. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Barkov, 3. Dadonov (všichni Florida).
Colorado - Nashville 3:4 v prodloužení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 13. Zadorov, 45. Nieto, 55. Rantanen - 4. A. Watson, 29. Turris, 59. R. Ellis, 62. F. Forsberg. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.618. Hvězdy zápasu: 1. R. Ellis, 2. F. Forsberg (oba Nashville), 3. Rantanen (Colorado).
Anaheim - Chicago 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
Branky: 27. a 48. Silfverberg, 7. a 55. C. Perry, 3. Rakell, 23. M. Pettersson - 42. a 58. N. Schmaltz, 35. Jurčo. Střely na branku: 31:40. Diváci: 16.989. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Fowler, 3. C. Perry (všichni Anaheim).
New Jersey - Vegas 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Branky: 29. Vatanen, 38. T. Hall - 25. D. Perron (Hyka), 32. Engelland, 38. Tatar. Střely na branku: 35:27. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Vegas), 2. T. Hall (New Jersey), 3. D. Perron (Vegas).
Carolina - Winnipeg 2:3  (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 19. Teräväinen, 56. J. Staal - 6. a 23. Laine, 51. Stastny. Střely na branku: 35:23. Diváci: 11.407. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. J. Staal (Carolina), 3. Hellebuyck (Winnipeg).
Minnesota - Detroit 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 56. a 57. Zucker, 28. E. Staal, 31. Parise - 4. Abdelkader. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19.037. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Seeler, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).
San Jose - Columbus 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 39. Donskoi, 51. E. Kane - 26. a 60. Panarin, 10. N. Foligno, 19. Milano. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.211. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. E. Kane (San Jose), 3. J. Johnson (Columbus).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.