Rangers vynesla výhra nad Detroitem do čela NHL

Hokejisté New Yorku Rangers zdolali v NHL i bez zraněného Filipa Chytila na svém ledě Detroit 3:2 a vyhoupli se před Vegas do čela soutěže. Boston s Davidem Pastrňákem je v tabulce třetí. Columbus s Davidem Jiříčkem v sestavě podlehl doma Montrealu 2:4.

Hokejisté New Yorku Rangers oslavují gól proti Detritu.

Skóre v New Yorku otevřel ve 25. minutě domácí útočník Artěmij Panarin. Detroit, který hrál poprvé v sezoně bez kapitána Dylana Larkina, otočil ještě ve druhé třetině během 23 sekund. Nejdříve využil přesilovou hru Moritz Seider a na něj navázal Robby Fabbri. Rangers ve třetí třetině vystupňovali tlak a vyslali devatenáct střel, ze kterých překonali Villeho Hussa útočníci K'Andre Miller a v 56. minutě Jimmy Vesey.

Chytil chybí Rangers od 3. listopadu kvůli zranění v horní části těla a vynechal proti Detroitu jedenáctý zápas v řadě.

Také v Columbusu začaly padat branky od druhé třetiny. Domácí vedli trefami Patrika Laineho a Jegora Činachova 1:0 a 2:1. Montreal vždy do pěti minut odpověděl, skóre vyrovnali Alex Newhook a Cole Caufield. Zápas rozhodl Joel Armia tečí v čase 57:03 a výhru zpečetil Gustav Lindström do prázdné branky.

Jiříček odehrál 18 minut, během kterých zblokoval tři střely, nejvíce z týmu. Český bek také dvakrát vypálil a připsal si jeden záporný bod do statistiky +/-, když byl na ledě u gólu na 1:1.

Columbus - Montreal 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 24. Laine, 30. Činachov - 28. Newhook, 35. Caufield, 58. Armia, 60. Lindström. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14.316. Hvězdy zápasu: 1. Armia, 2. Caufield (oba Montreal), 3. Činachov (Columbus).
NY Rangers - Detroit 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 25. Panarin, 50. Miller, 56. Vesey - 29. Seider, 30. Fabbri. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Miller (oba NY Rangers), 3. Husso (Detroit).
Los Angeles - Washington 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Kalijev - 13. Mantha, 39. McMichael. Střely na branku: 38:15. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren (Washington), 2. Kalijev (Los Angeles), 3. Mantha (Washington).