NY Rangers - Los Angeles 5:2Chytil asistoval u vítězství Rangers, Rittich neodvrátil prohru Winnipegu

Hokejový útočník Filip Chytil připravil jednu branku New York Rangers při výhře 5:2 nad Los Angeles a bodoval po třech zápasech, ve kterých vyšel naprázdno. Domácí duel proti druhému newyorskému celku nevyšel brankáři Davidu Rittichovi. Z 23 střel inkasoval tři branky a s Winnipegem podlehl Islanders 0:4.

Hokejisté NY Rangers se radují z branky

Chytil ve 14. minutě vybojoval puk v útočném pásmu, posunul ho Alexisovi Lafrenierovi a ten po souhře s Kaapem Kakkem otevřel skóre. Český útočník zaznamenal sedmnáctou asistenci v sezoně NHL a vylepšil si bilanci na 36 bodů.

Výhru Rangers řídil Vincent Trocheck, jenž vstřelil dvě branky a přidal asistenci. Bývalý hráč Caroliny a Floridy se dostal na 19 branek a společně s Chytilem a Artěmijem Panarinem se dělí o třetí místo mezi klubovými střelci.

"Brzké vedení nás dostalo na koně. Je to vždycky příjemné, protože se nemusíte strachovat o to, kolik branek ztrácíte na soupeře a můžete hrát svou hru. Náš povedený start dneska rozhodl," uvedl tříbodový Trocheck, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Rangers vyhráli po čtyřech prohrách a v tabulce Východní konference jsou šestí. Kings patří na západě i přes prohru třetí místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Vegas.

Hokejisté Islanders se v duelu s Winnipegem prosadili ve všech třetinách. V té první hosté dominovali. Winnipeg v ní přestříleli 12:1, z výrazné převahy ale vytěžili pouze jednu trefu. Jako první Ritticha překonal Bo Horvat, jenž podtrhl převahu Islanders gólem ve vlastním oslabení.

"První třetiny musíme zvládat lépe. Nesmíme působit jako křehký tým. Neříkám, že tomu tak je, ale nemůžeme se do této fáze dostat. Máme silný tým, na ledě proto musíme působit sebevědomě. Rozhodně bychom neměli panikařit pokaždé, když se soupeř dostane do vedení," řekl obránce Josh Morrissey.

Ve druhé části na českého brankáře vyzráli Alexander Romanov s Brockem Nelsonem, nevydařený zápas Jets ve třetím dějství gólem do prázdné branky pečetil Adam Pelech. Strůjcem výhry Islanders byl Semjon Varlamov, jenž z 23 střel neinkasoval a vychytal druhou nulu v sezoně. Islanders porazili Jets posedmé v řadě.

Pozice brankářské dvojky v NHL. David Rittich a příspěvek z pořadu Příklep.Video: Sport.cz

Přestřelku mezi Buffalem a Washingtonem zvládli lépe domácí a vyhráli 7:4. Prvním hattrickem v NHL se blýskl Dylan Cozens.

Jednou skóroval Tage Thompson, poprvé v kariéře dosáhl na hranici 40 branek a v pořadí střelců nahání druhého Davida Pastrňáka.

Sedm branek dali také hokejisté Pittsburghu. Penguins porazili Tampu Bay 7:3 a drží poslední postupové místo do play off. Dvěma body za gól a asistenci řídili výhru Tučňáků Jevgenij Malkin a Brian Dumoulin.

Osm gólů viděli diváci v zápase Arizony s Nashvillem. Domácí Coyotes, v jejichž brance dostal přednost Connor Ingram před Karlem Vejmelkou, prohráli 2:6.

Hokejisté Seattlu podlehli Torontu 1:5 a po třetí prohře za sebou klesli v Západní konferenci na osmé místo. Před Kraken se dostala Minnesota, jež porazila Columbus 3:2 v prodloužení a bodovala pošesté za sebou.

Výsledky NHL:
Buffalo - Washington 7:4 (2:2, 4:2, 1:0)
Branky: 11., 33. a 52. Cozens, 17. Tage Thompson, 26. J. Skinner, 29. Girgensons, 31. Hinostroza - 15. D. Strome, 17. Oshie, 36. Ovečkin, 39. Milano. Střely na branku: 38:30. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. Tage Thompson, 3. Hinostroza (všichni Buffalo).
Minnesota - Columbus 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 42., 46. a 65. Kaprizov - 17. Olivier, 24. Foudy. Střely na branku: 44:24. Diváci: 19.063. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Hartman (oba Minnesota), 3. Merzlikins (Columbus).
Winnipeg - NY Islanders 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Horvat, 25. Romanov, 39. Nelson, 58. Pelech. Střely na branku: 23:24. DAVID RITTICH za Winnipeg odchytal 57 minut a 9 sekund, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 87 procent. Diváci: 13.797. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Horvat, 3. Nelson (všichni NY Islanders).
Seattle - Toronto 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Dunn - 25. a 53. Matthews, 5. Giordano, 8. Tavares, 13. Liljegren. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marnew, 3. Samsonov (všichni Toronto).
Pittsburgh - Tampa Bay 7:3 (1:2, 6:0, 0:1)
Branky: 4. D. O'Connor, 27. Malkin, 36. Crosby, 37. Blueger, 38. Carter, 39. Zucker, 40. Dumoulin - 17. Cirelli, 19. Kučerov, 48. Point. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17.691. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Dumoulin, 3. Blueger (všichni Pittsburgh).
Arizona - Nashville 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Branky: 6. Gostisbehere, 28. Schmaltz - 23. a 47. Josi, 10. Trenin, 14. Duchene, 44. Novak, 59. Glass. Střely na branku: 28:34. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Duchene (oba Nashville), 3. Schmaltz (Arizona).
NY Rangers - Los Angeles 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 23. a 24. Trocheck, 14. Lafreniere (CHYTIL), 43. Panarin, 46. Zibanejad - 39. Arvidsson, 42. M. Roy. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Fox, 3. Trouba (všichni NY Rangers).