Detroit - Carolina 1:2Ďábel Zacha slavil v NHL předčasně! Hronek asistoval u jediné trefy Detroitu

New York/Praha

Český obránce Filip Hronek asistoval v NHL u jediné trefy Detroitu v utkání s Carolinou. Rudá křídla ale prohrála zápas 1:2, když snižovala rozdíl ve skóre až deset sekund před koncem. Dalším českým hokejistům, kteří zasáhli do hry se tentokrát nevedlo. Výhru New Jersey v bitvě s Islanders slavil v prodloužení český útočník Pavel Zacha. Nakonec však gól P.K. Subbana neplatil a Ďáblové duel v nájezdech ztratili.

Hekejista New Jersey Devils P.K. Subban (76) oslavuje s Pavlem Zachou gól v prodloužení utkání s NY Islanders. Branka ale nakonec neplatila a Ďáblové zápas v nájezdech prohráli.

Carolina bez zraněného českého gólmana Mrázka šla v Detroitu do vedení v závěru druhé třetiny poté, co se v oslabení trefil Hamilton. V závěrečné části nejprve pojistil náskok hostů, v jejichž dresu nebodoval Martin Nečas, Švýcar Niederreiter.

Až deset sekund před koncem přišla korekce skóre, kde zaknihoval asistenci i Hronek. Jeho krajan a spoluhráč Filip Zadina se neprosadil.

Do statistik se nezapsal ani Pavel Zacha v barvách New Jersey v duelu s NY Islanders (2:3 po nájezdech), český útočník dostal šanci v dovednostní disciplíně, ale ve třetí sérii nájezdů nebyl úspěšný.

Vyrovnaný zápas mohl rozhodnout P.K. Subban, jenž po dvaceti sekundách prodloužení dostal puk do sítě hostujících Islanders, přišla však trenérská výzva a gól neplatil. Záběry u videa odhalily, že Jesper Bratt projel do útočného pásma dříve, než tam Zacha zavezl puk. V nájezdech pak Ostrovanům vystřelil výhru Wahlstrom.

V duelu Colorada s Los Angeles měli navrch domácí, v jejichž dresu zářila finsko-švédská dvojice Donskoi - Burakovsky. Prvně jmenovaný Fin vstřelil gól, jeho švédský parťák přidal jednu trefu a asistenci.

Za stavu 3:1 zkusili hosté odvolat gólmana a v čase 56:41 je za to potrestal brankou do odkryté klece MacKinnon.

Columbus doma prohrál s Dallasem 1:2 po nájezdech, v barvách vítězů se prosadil český útočník Radek Faksa. Zápas rozhodl Rus Radulov.

Kanadské derby mezi Ottawou a Torontem mělo divoký úvod. Senátoři totiž na startu sedmé minuty skórovali dvakrát během sedmi sekund, což vyhnalo z ledu brankáře hostů Hutchinsona. Dvakrát ale inkasoval i jeho náhradník a Ottawa brala těsnou výhru 4:3.

Arizona sice vedla na ledě Minnesoty po první třetině 1:0, jenže pak začali úřadovat v dresu domácích Evropané. Po gólu si připsali Švédové Rask a Eriksson, stejně jako Švýcar Fiala a tým Wild bral nakonec pohodovou výhru 4:1.

Nejvíce pozornosti vzbudil zásah Erikssona, jenž jel pár sekund před koncem sám na branku. Byl faulovaný a puk tak neposlal do sítě, rozhodčí však uznal technický gól.

Výsledky zápasů NHL:
Minnesota - Arizona 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 27. V. Rask, 47. Bonino, 52. Fiala, 60. Eriksson - 14. Kessel. Střely na branku: 34:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Talbot, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).
Columbus - Dallas 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Werenski - 15. Pavelski, rozhodující sam. nájezd Radulov. Střely na branku: 30:35. Diváci: 3992. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Korpisalo (Columbus), 3. Radulov (Dallas).
Detroit - Carolina 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 60. Mantha (Hronek) - 36. Hamilton, 42. Niederreiter. Střely na branku: 26:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Niederreiter (oba Carolina), 3. Bernier (Detroit).
New Jersey - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Kuokkanen, 37. Šarangovič - 5. Bellows, 20. B. Nelson, rozhodující sam. nájezd Wahlstrom. Střely na branku: Diváci: 1800. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood (New Jersey), 2. Wahlstrom, 3. Bellows (oba NY Islanders).
Colorado - Los Angeles 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Kadri, 35. Burakovsky, 38. Donskoi, 57. MacKinnon - 47. MacDermid. Střely na branku: 41:28. Bez diváků.
Ottawa - Toronto 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky: 25. a 26. Batherson, 7. B. Tkachuk, 7. Dzingel - 12. a 55. Hyman, 58. Tavares. Střely na branku: 31:36 Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Batherson (Ottawa), 2. Hyman (Toronto), 3. Daccord (Ottawa).