Detroit - Carolina 4:2Detroitští Filipové asistovali, Zadina hvězdou zápasu. Hertl zase pálil

Dnešní hokejová noc Čechům přiliš nepřála, přesto se našli výjimky. Tomáš Hertl svým třetím gólem v sezoně ale tentokrát jen mírnil prohru svého týmu na 3:5. V duelu Detroitu s Carolinou se asistencemi na výhře Rudých křídel podíleli Filipové Hronek a Zadina. Ten byl také po právu vyhlášen třetí hvězdou utkání. Golman Petr Mrázek pustil za svá záda tři branky a úspěšnost zásahů měl 85 %.

Hráči Detroitu oslavují vítězství 4:2 nad Carolinou.

Ještě před půlnocí se odehrál zápas Bostonu s New Jersey, který se odehrál v poměrně poklidném tempu a o vítězi muselo stejně, jako v předchozím jejich střetnutí, rozhodnout až prodloužení nebo případné nájezdy. K těm nakonec nedošlo, protože po pěti minutách nastavení se prosadil Sharangovich a Ďáblové se tak mohli radovat z prvního vítězství v letošní sezoně. Z Čechů se na straně Bostonu nikdo neprosadil.

Druhým zápasem odstartovaným ještě před sobotní půlnocí bylo utkání Arizony se San Jose. Po první třetině šli hráči do kabin za vyrovnaného stavu 2:2. V prostřední části se prosadila pouze Arizona, a to hned dvakrát. Po začátku třetí třetiny golman Sharks kapituloval po páté a za nedlouho se pakoval z branky. Jeho kolega Dubnyk už žádný gól nepustil. V závěru zápasu snížil na konečných 3:5 tečí v přesilovce český útočník Tomáš Hertl, který byl na ledě u třech inkasovaných branek a prohrál 11 z 18 vhazování..

Sestřih utkání New Jersey s Bostonem

"Buly jsou důležitou součástí zápasu. Hodně je ale prohráváme a potom celý večer honíme puk. Je to určitě naše slabina, musíme to zlepšit," řekl kouč San Jose Bob Boughner. Doufá, že v příštím utkání bude mít k dispozici i Radima Šimka. Český obránce nestihl kvůli zranění kolena start sezony, ale už začal s tréninky.

Sestřih utkání Arizony se San Jose

Ve druhém letošním střetnutí Detroitu s Carolinou se tentokrát mohli z vítězství 4:2 radovat Filipové Hronek a Zadina na straně Rudých křídel. Oba dva si připsali asistenci u vítězného gólu Fabbriho, Zadina přihrával ještě Ryanovi na úvodní gól a byl po právu vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Zadina ukázal, že má na přihrávky čuch. V obou případech uvolnil spoluhráče pasem od zadního mantinelu. Golman Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, obdržel 3 góly z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 85 %.

"Je to skvělý pocit. V prvním utkání jsme neskórovali, takže nahrát na gól, který nás dostal dvě a půl minuty před koncem do vedení, bylo ohromné," těšilo Zadinu, jenž nastupoval ve druhé formaci s Ryanem a vylepšil mu premiéru v barvách Detroitu. "Hraje v NHL už dlouho a dává hodně gólů, proto se mu snažím předávat puk. Je to bomba, že můžu hrát s někým takovým," dodal.

Sestřih utkání Detroitu s Carolinou

Hvězdný kanadský útočník Connor McDavid, který se v minulém zápase proti Vancouveru postaral o první hattrick v nové sezoně, tentokrát pouze asistoval u jediného gólu Edmontonu proti Montrealu. Za něj řádil slovák Tatar, který vstřelil dvě branky, ta první byla zárověň vítězná. Montreal porazil Edmonton 5:1.

Derby newyorských rivalů mělo opět jasného vítěze, avšak tentokrát se role otočily a z vítězství 5:0 se radovali Rangers. Dva góly si připsal Rus Panarin. U jednoho gólu Rangers asistoval Filip Chytil. Podobně si role vyměnili i hráči Ottawy a Toronta, kdy tentokrát brali vítězství 3:2 Javorové listy. V přesilovce utkání rozhodl Matthews.

Z druhého vítězství v řadě se můžou radovat hokejisté Nashvillu, kteří si opět poradili s Columbusem, dnes 5:2. Predátoři měli produktivní třetí třetinu, ve které soupeřům nasázeli hned čtyři branky. Jako přes kopírák se odehrálo dnešní utkání Los Angeles s Minnesotou.

Sestřih utkání Edmontonu s Montrealem

Skóre otevírala v první třetině Minnesota zásluhou Dumby, ještě v první části vyrovnával Viraldi. Prostřední pasáž zápasu ovládli losangelesští 2:0, třetí stejným poměrem Minnesota. O vítězi opět rozhodlo prodloužení, ve kterém se prosadil po přihrávce Kaprizova, střelce předešlého vítězného gólu, Johansson.

Dominik Simon odehrál první zápas v dresu Calgary. Přestože ho trenéři zkoušeli v přípravě i s nejlepšími hráči a v předchozích letech nastupoval v Pittsburghu po boku Sidneyho Crosbyho, tak premiéru strávil ve čtvrté řadě. Odehrál necelých osm minut při výhře 3:0 nad Vancouverem. Nulou se blýskl Jacob Markström, který dostal přednost před Davidem Rittichem. Švéd chytil 32 střel.

Výsledky NHL
New Jersey - Boston 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 17. Wood, 65. Šarangovič - 38. Bergeron. Střely na branku: 31:28. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Blackwood (oba New Jersey), 3. Halák (Boston).
Arizona - San Jose 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 13. a 26. Kessel, 15. Hayton, 29. Chychrun, 43. Keller - 4. Donato, 16. Meier, 60. Hertl. Střely na branku: 26:34. Diváci: 2384. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Ekman-Larsson, 3. Raanta (všichni Arizona).
NY Rangers - NY Islanders 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 3. a 26. Bučněvič, 14. a 56. Panarin, 36. Kakko (Chytil). Střely na branku: 32:23. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Bučněvič, 3. Panarin (všichni NY Rangers).
Detroit - Carolina 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 41. a 59. D. Larkin, 23. B. Ryan (Zadina), 58. Fabbri (Zadina, Hronek) - 41. Trocheck, 49. A. Svečnikov. Střely na branku: 21:31. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 57:54 minuty, inkasoval tři branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 85 procent. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. D. Larkin, 3. Zadina (všichni Detroit).
Ottawa - Toronto 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 11. N. Paul, 52. Stützle - 15. J. Thornton, 22. Marner, 43. Matthews. Střely na branku: 19:40. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Stützle (Ottawa).
Edmonton - Montreal 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 53. Koekkoek - 7. a 28. Petry, 23. a 50. Tatar, 30. Evans. Střely na branku: 35:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Petry, 3. Tatar (všichni Montreal).
Nashville - Columbus 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Branky: 10. Grimaldi, 42. F. Forsberg, 51. B. Richardson, 55. Kunin, 56. Sissons - 8. N. Foligno, 46. Texier. Střely na branku: 33:44. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Richardson, 2. Kunin, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).
Los Angeles - Minnesota 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 17. Vilardi, 28. Lizotte, 31. Athanasiou - 1. Dumba, 48. Eriksson Ek, 60. R. Suter, 65. M. Johansson. Střely na branku: 33:44. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Carter (oba Los Angeles), 3. M. Johansson (Minnesota).
Calgary - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Monahan, 37. Dubé, 56. M. Tkachuk. Střely na branku: 35:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Mangiapane, 3. M. Tkachuk (všichni Calgary).
Vegas - Anaheim 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 59. W. Karlsson, 61. Pacioretty - 28. Comtois. Střely na branku: 33:22. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. W. Karlsson, 3. Mark Stone (všichni Vegas).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.