Chicago - Dallas 3:4 PPFaksa střílel v oslabení, Jágr nahrál na vítězný gól

New York

Po úterním premiérovém hattricku v NHL se český hokejista Radek Faksa blýskl znovu. V nočním utkání dvěma body pomohl Dallasu k vítězství 4:3 v prodloužení nad Chicagem. Bodoval i Jaromír Jágr. Pětačtyřicetiletý veterán nahrál na vítězný gól Calgary, které porazilo Arizonu 3:0. Dvě asistence si připsal i Tomáš Plekanec z Montrealu. Canadiens vyhráli nad Detroitem 6:3.

Radost Radka Faksy (12) z Dallasu z proměněného samostatného střílení.

Faksu trenér Dallasu Ken Hitchcock hojně využívá na oslabení, a právě v něm třiadvacetiletý centr udeřil. Po rychlém výpadu ho fauloval chicagský Kane a rozhodčí nařídil samostatný nájezd. V něm rodák z Opavy nezaváhal a přesnou střelou vymetl horní roh brány. Stars se tak na konci první třetiny dostali do průběžného vedení 2:1.

Hned zkraje druhé dvacetiminutovky srovnal Anisimov, nicméně pět minut před koncem prostředního dějství vybídl Faksa ke skórování Elieho a dvaadvacetiletý Kanaďan vrátil Dallasu jednogólový náskok. Ten ale v závěrečně třetině smazal Kane a duel šel do prodloužení. Z něj uběhlo pouhých jednapadesát sekund, když o výhře Stars rozhodl Janmark.

Jaromír Jágr se po jednozápasové pauze vrátil do sestavy Flames a hned asistoval u rozhodující trefy proti Arizoně. Zkušený mazák načasoval přihrávku na spoluhráče z třetího útoku Jankowskiho a třiadvacetiletý centr poté nadvakrát překonal Wedgewooda. Český brankář David Rittich sledoval utkání ze střídačky, stejně jako na druhé stráně Marek Langhamer.

Dvě asistence si do statistik zapsal i Tomáš Plekanec. Při té první důrazem v brankoviště pomohl skórovat Hudonovi, při té druhé nabil na modrou čáru obránci Petrymu, jehož dělovku tečoval Gallagher. Gólman Petr Mrázek do hry nezasáhl, kryl záda Jimmymu Howardovi, jenž dostal šest branek z dvaceti pěti střel.

Jubilejního milníku dosáhl švédský forvard Daniel Sedin. Sedmatřicetiletý hokejista Vancouveru jako 87. hráč v historii překonal hranici 1000 bodů v NHL.

NHL:
Washington - Los Angeles 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 5. a 22. Kuzněcov - 12. a 60. Gáborík, 31. Brodzinski, 31. Jokinen, 60. Toffoli. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík (Los Angeles), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Lewis (Los Angeles).
Detroit - Montreal 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
Branky: 6. Mantha, 16. Tatar, 58. Nielsen - 5. a 49. Gallagher (na druhou Plekanec), 25. Hudon (Plekanec), 26. Shaw, 38. Galchenyuk, 56. Pacioretty. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Price, 3. Hudon (všichni Montreal).
Nashville - Vancouver 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Branky: 23. C. Smith, 25. F. Forsberg, 37. Bonino - 23. a 55. Boeser, 35. a 60. Eriksson, 51. D. Sedin. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. D. Sedin (oba Vancouver), 3. C. Smith (Nashville).
Minnesota - Vegas 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 53. a 60. E. Staal, 38. Mikael Granlund, 46. Brodin - 43. McNabb, 45. Marchessault. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19.084. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. E. Staal, 3. Dumba (všichni Minnesota).
Chicago - Dallas 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. DeBrincat, 22. Anisimov, 45. P. Kane - 15. a 61. Janmark, 18. Faksa z trestného střílení, 35. Elie (Faksa). Střely na branku: 22:35. Diváci: 21.589. Hvězdy zápasu: 1. Janmark, 2. Faksa (oba Dallas), 3. P. Kane (Chicago).
Calgary - Arizona 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23. a 53. Jankowski (na první Jágr), 51. Backlund. Střely na branku: 44:28. Diváci: 18.093. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Jankowski, 3. Bennett (všichni Calgary).
Edmonton - Toronto 4:6 (1:3, 2:1,1:2)
Branky: 13. Letestu, 27. Kassian, 38. McDavid, 44. Russell - 3. Matthews, 6. D. Moore, 14. Martin, 39. Nylander, 59. Marleau, 60. Kadri. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Letestu (Edmonton), 2. Nylander (Toronto), 3. Kassian (Edmonton).