Washington - Pittsburgh 4:3 PPStav série 1:0Gól? Video zkoumali dlouhé minuty! Oshie dovršil v pravou chvíli hattrick a Washington jásal

Washington

Washington, nejlepší tým základní části NHL, vyhrál v úvodním utkání 2. kola play off nad Pittsburghem. Ale pořádně se nadřel. Vítězný gól favorita na 4:3 dal v desáté minutě prodloužení T. J. Oshie. Dovršil tak svůj hattrick.

T.J. Oshie (77) zařizuje vítězný gól Washingtonu proti Pittsburgh. Brankář Matt Murray (30) puku nakonec asi sám pomohl za čáru.

Oshie v přídavku velkolepě projel celým útočným pásmem a zpoza branky v čase 69:33 zasouval puk k tyči. Za čáru mu pomohl gólman Tučňáků Matt Murray. Washingtonští už jásali, rozhodující trefu ovšem ještě čtyři minuty zkoumali sudí u videa.

"Moc jsem toho za svůj život nevyhrál. Možná něco jako dítě. Ale tohle je věc, o které jsme snili, když jsme jako kluci hráli hokej na ulici za barákem. Vstřelit gól v prodloužení a dát hattrick. Je to něco úžasného," radoval se devětadvacetiletý útočník.

"V každém zápase hraje, jako by to měl být jeho poslední. Ještě jsem ho snad neviděl, že by si nějaký večer dal trochu oraz," chválil hrdinu brankář Braden Holtby, který pomohl k výhře 42 zákroky. "Má neskutečnou morálku. A v takovýchto zápasech ukazuje, že je jedním z našich klíčových hráčů."

Capitals vedli po první třetině 1:0, když v 11. minutě zakončil rychlé přečíslení pohotovou dorážkou Andre Burakovsky. Penguins v polovině zápasu dvěma góly v rozmezí 57 sekund skóre otočili. Nejprve po nádherné akci Nicka Bonina doklepl puk do sítě Ben Lovejoy, vzápětí se bekhendem prosadil Jevgenij Malkin.

Oshie za dalších 33 sekund svou první trefou vyrovnal a na začátku třetí třetiny dostal domácí znovu do vedení. Ve 49. minutě ale hosté opět vyrovnali a muselo se prodlužovat.

Gólman Murray v klíčovém okamžiku na poslední chvíli zastavil puk pravým betonem, jenže následně si ho držadlem hokejky srazil těsně za lajnu. Hlavní rozhodčí v nepřehledné situaci ukázal gól a verdikt potvrdil i po zkoumání na videu.

"Brankář udělal maximum. Rychle se přesunul a vlastně na mě vyzrál. Ale následně se puk šťastně odrazil od hokejky," konstatoval Oshie. "Čekání pak bylo hrozně dlouhé. Byl jsem si jistý, že jsem puk viděl celý za čárou, tak jsem zvedl ruce, podíval se na rozhodčího a ten také ukazoval, že to byl gól. To mě uklidnilo."

"Tenhle zápas mohl dopadnout jakkoliv. Byla to vyrovnaná bitva. Myslím, že bylo několik dlouhých pasáží, kdy jsme byli lepší. Ale nepotvrdili jsme to dalšími góly," řekl trenér Tučňáků Mike Sullivan. Podobně mluvil kapitán Sidney Crosby. "Odehráli jsme povedený zápas. Začátek jsme měli trošku pomalejší, ale pak jsme se rozjeli a byla to rychlá bitva nahoru dolů."

Druhý zápas se bude hrát v sobotu znovu ve Washingtonu.

Statistika - 2. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
Washington - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 33., 44. a 70. Oshie, 11. Burakovsky - 31. Lovejoy, 32. Malkin, 49. Bonino. Střely na branku: 35:45. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie (Washington), 2. Bonino (Pittsburgh), 3. Niskanen (Washington). Stav série: 1:0.