Arizona - Colorado 3:4 PPHanzal si vstřelil gól v prodloužení, Jágrovo New Jersey se dál trápí

New York

Velký obrat se podařil hokejistům Colorada na hřišti Arizony. Laviny dokázaly stáhnout třígólové manko svého soupeře a nakonec o svém vítězství rozhodnout v prodloužení. V tom se stal nešťastníkem český útočník Martin Hanzal, který srazil do vlastní sítě přihrávku Briera. Další porážku si v NHL připsali hokejisté New Jersey, kteří na ledě Vancouveru nedokázali vstřelit branku, prohráli 0:2 a z ledu odjížděli zklamaní počtvrté z posledních pěti duelů.

Brankář Arizony Mike Smith se dívá na Martina Hanzala, který mu nechtěně poslal puk za záda.

Pro Arizonu bylo prvních jedenáct minut jako z říše snů. Stoneovu střelu od modré nejdříve tečoval do brány Vermette, druhý gól obránce Arizony Stone přidal sám po šikovném nahození znovu od modré a o pouhých 33 vteřin později to bylo o tři góly. Brejk zakončil Rieder přesnou střelou a vyhnal gólmana Berru z brány.

Nástup náhradního gólmana Pickarda vlil hráčům Colorada novou krev do žil a od druhé třetiny hosté pracovali na snížení ztráty, kterou nabrali v úvodní části. Dvěma góly se o to postaral Švéd Landeskog. Nejdříve ve druhé třetině z bekhendu překonal domácího brankáře a na začátku třetí pohotově dorazil do sítě MacKinnonovu střelu. Prodloužení pak Lavinám zařídil Duchene.

A v tom domácí zcela přišli o dobře rozehraný duel. Brierovu přihrávku od mantinelu, která směřovala na najíždějícího spoluhráče, nešťastně srazil za Smithova záda Hanzal.

Vlastní branku si vstřelil také obránce New Jersey Židlický, který se ve třetí třetině snažil dohnat Matthiase, který unikal sám na brankáře Schneidera. Kanaďanovi sice znepříjemnil zakončení, proti kterému brankář Ďáblů uspěl, sám si ale puk srazil bruslí do sítě. Produktivní český obránce si tentokrát žádný kanadský bod nepřisal, naopak zaznamenal dva mínusové body. Na ledě byl i u branky Burrowse na začátku druhé třetiny.

Další obrat v zápase se podařil také hokejistům Ottawy, kteří téměř celý zápas na ledě St. Louis prohrávali. Až 41 vteřin před koncem třetí třetiny, ve hře Senátorů bez brankáře, se prosadil Chaisson a srovnal na 2:2. Hráči kanadského celku si tím vynutili prodloužení, v němž gól nepadl, a tak musely rozhodnout nájezdy. V těch by jediným úspěšným exekutorem ottawský Ryan.

Jediným českým hráčem, který se v nočních zápasech trefil do správné brány, byl útočník Calgary Jiří Hudler, který však při hře bez vlastního brankáře půl minuty před koncem třetí třetiny jen mírnil porážku na ledě Anaheimu 2:3.

Výhru 3:2 oslavil útočník Aleš Hemský v prvním utkání proti svému bývalému klubu Edmontonu, kde odehrál deset a půl sezóny, než byl v minulém ročníku vyměněn do Ottawy. Nyní už bojuje za Dallas, v jehož dresu odehrál v úterý téměř 15 minut, do statistik se však nezapsal.

Na vítězství Stars se naopak podílel kuriózním gólem obránce John Klingberg, který ve 13. minutě otevřel skóre střelou ze středního pásma, která překvapila brankáře Viktora Fastha. "Ten puk letěl po divoké trajektorii, zvláštně zaplaval, ale i tak jsem ho měl samozřejmě chytit," litoval gólman Oilers.

Edmonton prohrával po dvou třetinách 1:3, přesto v závěru sahali alespoň po bodu. Ve 46. minutě snížil Taylor Hall, čtyři minuty před koncem byl pak blízko vyrovnání Ryan Nugent-Hopkins, jenž při závaru v brankovišti už překonal gólmana Kariho Lehtonena, jenže puk směřující do sítě těsně před brankovou čárou odpálil do bezpečí útočník Cody Eakin. "Na chvíli se mi kotouč ztratil z dohledu a pak jsem ho měl najednou přímo před sebou. Tak jsem ho mezi Kariho nohama poslal ven z branky," popsal Eakin.

Edmonton musel strávit už sedmou porážku v řadě a se ziskem pouhých 14 bodů ve 22 zápasech se krčí na samém chvostu celé NHL. Stejně bodů mají Buffalo a Columbus, jenž podlehl 2:4 Winnipegu. V brance Jets dostal popáté v sezoně přednost Michael Hutchinson před Ondřejem Pavelcem a vychytal své čtvrté vítězství.

Hokejová NHL:
Columbus - Winnipeg 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 4. Leopold, 50. Johansen - 37. a 60. E. Kane, 1. Little, 37. Ladd. Střely na branku: 34:32. Diváci: 13.745. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Leopold (Columbus).
St. Louis - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 15. I. Cole, 33. Steen - 48. Condra, 60. Chiasson, rozhodující sam. nájezd Ryan. Střely na branku: 29:33. Diváci: 16.680. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Ottawa), 2. I. Cole (St. Louis), 3. Chiasson (Ottawa).
Nashville - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. C. Smith, 38. Ellis, 39. Nystrom, rozhodující sam. nájezd Neal - 12. McBain, 22. Gáborík, 41. Doughty. Střely na branku: 33:21. Diváci: 17.181. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Wilson (oba Nashville), 3. Gáborík (Los Angeles).
Arizona - Colorado 3:4 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 4. Vermette, 11. Stone, 11. Rieder - 26. a 42. Landeskog, 45. Duchene, 64. Briere. Střely na branku: 33:35. Diváci: 12.163. Hvězdy zápasu: 1. Briere, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Stone (Arizona).
Dallas - Edmonton 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 26. a 38. Seguin, 13. Klingberg - 20. Gordon, 46. Hall. Střely na branku: 34:37. Diváci: 16.322. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Klingberg, 3. Lehtonen (všichni Dallas).
Anaheim - Calgary 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 5. Beleskey, 26. Perry, 40. Palmieri - 52. Brodie, 60. Hudler. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Beleskey, 3. Palmieri (všichni Anaheim).
Vancouver - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Burrows, 55. Matthias. Střely na branku: 36:20. Diváci: 18.606. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Schneider (New Jersey), 3. Burrows (Vancouver).