Minnesota - Colorado 3:4 SNHejduk dosáhl hranice 800 bodů v NHL. Proti Minnesotě vstřelil gól, navíc proměnil rozhodující nájezd

New York

Útočník Milan Hejduk přispěl gólem a rozhodujícím samostatným nájezdem k výhře Colorada na ledě Minnesoty 4:3. Zkušený křídelník Avalanche pokořil jako třetí Čech v historii hranici 800 bodů v NHL a dal si krásný dárek ke svým 37. narozeninám, které oslavil ve čtvrtek. Dařilo se i Martinu Eratovi z Nashvillu, jenž si v utkání proti Phoenixu připsal dvě asistence. Coyotes nakonec zvítězili 3:0.

Útočník Milan Hejduk pomohl gólem a nájezdem k výhře Colorada.

Minnesota byla v první třetině aktivnější, gólman Giguere však pochytal všech jedenáct střel soupeře. Hosté pak zkraje prostřední dvacetiminutovky udeřili. McLeod ještě neuspěl, ve 23. minutě ale naservíroval Jones puk Palushajovi a Bäckström poprvé kapituloval.

Wild přispěchali s odpovědí ve 29. minutě, kdy Parise bleskurychle obkroužil bránu a zasunul puk do sítě. Jenže těsně před druhou přestávkou přišla chvíle Milana Hejduka, který před deseti dny nastoupil proti Dallasu k 1000. duelu v zámořské soutěži. V přesilovce tvrdě vypálil McGinn, domácí gólman kotouč vyrazil a Hejduk se z dorážky nemýlil.

Divočáci však ve třetí části stav otočili. Nejprve srovnal Rupp a po něm se trefil i Koivu, jenž bekhendovým blafákem oklamal gólmana Avalanche. Přesto se domácí výhry nedočkali, hned o minutu později poslal zápas do prodloužení Duchene, jehož přihrávku zpoza brány si nešťastně srazil do vlastní klece Spurgeon.

Desítka nejproduktivnějších českých hokejistů v historii NHL:
1. Jaromír Jágr (Pittsburgh, Washington, NY Rangers, Philadelphia, Dallas) 1359 zápasů/1664 bodů (669 branek + 995 asistencí)
2. Patrik Eliáš (New Jersey) 1055/909 (364+545)
3. Milan Hejduk (Colorado) 1003/800 (373+427)
4. Robert Holík (Hartford, New Jersey, NY Rangers, Atlanta) 1314/747 (326+421)
5. Václav Prospal (Philadelphia, Ottawa, Florida, Tampa Bay, Anaheim, NY Rangers, Columbus) 1073/741 (247+494)
6. Petr Sýkora (New Jersey, Anaheim, NY Rangers, Edmonton, Pittsburgh, Minnesota) 1017/721 (323+398)
7. Petr Nedvěd (Vancouver, St. Louis, NY Rangers, Pittsburgh, Edmonton, Phoenix, Philadelphia) 982/717 (310+407)
8. Martin Straka (Pittsburgh, Ottawa, NY Islanders, Florida, Los Angeles, NY Rangers) 954/717 (257+460)
9. Robert Lang (Los Angeles, Boston, Pittsburgh, Washington, Detroit, Chicago, Phoenix) 989/703 (261+442)
10. Roman Hamrlík (Tampa Bay, Edmonton, NY Islanders, Calgary, Montreal, Washington) 1383/638 (155+483).

Napínavý duel nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější hosté. Parise ani Koivu na brankáře Avalanche nevyzráli. Naopak Hejduk bekhendovou kličkou rozvlnil síť a Duchene pokusem na vyrážečku ukončil zápas.

"Několik hráčů se mě ráno ptalo, co bych si přál k narozeninám. Říkal jsem, že vítězství a vykouzlit úsměv na tváři každého v naší kabině. A to se stalo. Je to úžasné. Let do Edmontonu teď bude určitě příjemnější," radoval se Hejduk.

Rodákovi z Ústí nad Labem se proti Minnesotě dlouhodobě daří. Tomuto protivníkovi už nasázel 22 branek, druhý nejvyšší počet, který Wild v historii klubu od některého hráče dostali (vede Jarome Iginla z Calgary s 35 góly).

Rinne podruhé za sebou vychytal nulu

Nashville zdolal před vlastním publikem Phoenix 3:0. K triumfu Predators přispěl dvěma přihrávkami Martin Erat. Druhé čisté konto v řadě udržel brankář Pekka Rinne. Třicetiletý Fin kryl devatenáct střel protivníka a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

"Nevím, kde bychom byli bez Pekky. Je to nejlepší gólman na světě," uvedl po zápase pro oficiální internetové stránky zámořské soutěže Ryan Ellis.

Washington bez Michala Neuvirtha v bráně vyhrál v Tampě 4:3 po samostatných nájezdech. Jednou asistencí pomohl k dvoubodovému zisku Capitals i obránce Tomáš Kundrátek.

Jordán debutoval v NHL

Obránce Michal Jordán prožil vítězný debut v NHL a se spoluhráči z Caroliny se radoval z výhry 3:1 nad Torontem. Dvaadvacetiletý rodák ze Zlína, který nastupoval ve třetí obranné dvojici, strávil na ledě přes 12 minut a během sedmnácti střídání jednou vystřelil.

Výsledné skóre kopíruje stav ze druhé třetiny a hlavní postavou zápasu se stal obránce Joe Corvo, který jeden gól dal a na vítězný přihrál. Ofenzivní zadák v posledních čtyřech zápasech nasbíral pět bodů a zahnal černé myšlenky, které ho provázely ještě začátkem února, kde nebyl ve třech utkáních v sestavě týmu.

"Pokud by to tak pokračovalo, pravděpodobně bych příští rok ukončil kariéru. Anebo jsem se tomu osudu mohl vzepřít, zabojovat a ukázat lidem, že 35 let ještě není moc," prohlásil Corvo.

Price vychytal první nulu v sezóně

Souboj gólmanů byl k vidění i na Floridě, kde domácí hráči podlehli Montrelu 0:1 v prodloužení. Brankář Carey Price kryl 26 střel a připsal si první nulu sezóny. Jediný gól vstřelil René Bourque. V zadních řadách kanadského týmu opět chyběl Tomáš Kaberle, který se v sestavě týmu neobjevil od 2. února.

Výsledky NHL:
NY Rangers - NY Islanders 3:4 po sam. náj. (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. Girardi, 12. Gáborík, 32. Hägelin - 21. McDonald, 27. Tavares, 28. Boyes, rozhodující sam. nájezd Nielsen. Střely na branku: 39:31. Diváci: 17 200.
Carolina - Toronto 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 27. Corvo, 33. J. Jokinen, 36. J. Staal - 28. Kadri. Střely na branku: 33:23. Diváci: 18 680.
Tampa Bay - Washington 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Branky: 9. St. Louis, 53. Purcell, 57. Thompson - 26. a 43. Fehr, 3. Brouwer, 48. Beagle (Kundrátek). Střely na branku: 30:39. Diváci: 19 204.
Florida - Montreal 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 63. R. Bourque. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 021.
Nashville - Phoenix 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. G. Bourque (M. Erat), 50. Spaling, 59. Fisher (M. Erat). Střely na branku: 29:19. Diváci: 17 113.
Minnesota - Colorado 3:4 po sam. náj. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 29. Parise, 43. Rupp, 52. M. Koivu - 38. a rozhodující sam. náj. Hejduk, 23. Palushaj, 53. Duchene. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18 822.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39