Dallas - St. Louis 1:6Stav série 3:4Hemský s Faksou končí! St. Louis v sedmém duelu rozstřílelo Dallas

Po patnácti letech se probojovali hokejisté St Louis Blues do finále Západní konference play off NHL, když jednoznačně vyhráli rozhodující sedmý duel série v Dallasu 6:1. O postup do finále Stanley Cupu se utkají buď se San Jose, nebo s Nashvillem. Zámořská sezóna tak skončila pro české útočníky Dallasu Aleše Hemského a Radka Faksu.

Hokejisté St. Louis Blues Robby Fabbri (15), Troy Brouwer (36), Paul Stastny a Colton Parayko (55) se radují z gólu proti Dallasu.

Blues vyhráli třetí venkovní zápas v této sérii a stejně jako v úvodním kole ovládli sedmý duel. St. Louis, v jehož sestavě tentokrát nenastoupil Dmitrij Jaškin, si vypracovali rozhodující náskok už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

V 6. minutě při přesilovce otevřel skóre Robby Fabbri, když při po tlačenici před gólmanem Lehtonenem vydoloval na brankovišti puk a procpal ho do sítě. Domácí měli šance na srovnání, ale ani největší z nich neproměnil Valerij Ničuškin.

V závěru tetiny pak zvýšil Paul Stastny a čtyři sekundy před první sirénou překonal z dálky Lehtonena i Patrik Berglund. Z této rány už se Dallas nevzpamatoval. Nepomohla ani výměna v brance, kde Lehtonena nahradil Antti Niemi.

Ve druhé třetině upravili David Backes a Troy Brouwer už na 5:0. Až na začátku třetí třetiny se díky Patricku Eavesovi poprvé a naposledy gólově prosadili domácí. Jenže to už bylo pozdě.

Stars zkusili ještě vykřesat naději při dlouhé hře bez brankáře, při níž ale zpečetil jejich porážku gólem do prázdné branky Vladimir Tarasenko.

Statistika - 2. kolo play off NHL:
Západní konference - 7. zápas:
Dallas - St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 46. Eaves - 6. Fabbri, 19. Stastny, 20. Berglund, 24. Backes, 36. Brouwer, 56. Tarasenko. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18 754. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Fabbri, 3. Stastny (všichni St. Louis). Konečný stav série: 3:4.