San Jose - Toronto 7:0Hertl se podílel na demolici Toronta, Pastrňák jediným úspěšným střelcem Bostonu

New York

Český útočník Tomáš Hertl řádil v sobotním nočním duelu NHL mezi San Jose a Torontem. Slávistický odchovanec přispěl k vítězství 7:0 třemi body (2+1) a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Ve druhém zápase po návratu do prvního týmu Bostonu se trefil David Pastrňák, ale prohře Bruins 1:2 po prodloužení s Ottawou nezabránil. Za Senators jednou nahrával Milan Michálek. Po čtyřech střetnutích bez gólu se radoval ze vstřelené branky Andrej Nestrašil z Caroliny. Hurricanes nakonec přetlačili Columbus 4:3 v prodloužení.

Český útočník Tomáš Hertl (48) vpravo přijímá gratulaci od obránce Marca-Edouarda Vlasica (44).

Žraloci jsou na domácím ledě úplně nejhorším týmem z celé kanadskoamerické soutěže. Z 18 mačů získali 12 bodů. Nicméně proti Torontu to byla demolice. Po bezbrankové první třetině se v druhé části strhla střelecká smršť, do které se zapojil i Hertl, který poprvé v sezóně zaznamenal v jednom duelu tři body.

Nejprve se podílel na brance Joea Pavelskiho, kterého našel zadovkou před brankou Maple Leafs. Americký nejlepší střelec Sharks zvyšoval na 3:0. O necelé dvě minuty později už dvaadvacetiletý hokejista skóroval sám, když uplatnil důraz před Bernierem a dorazil střelecký pokus Justina Brauna. Spolupráce Braun-Hertl zafungovala i u druhé branky českého hráče. Situace byla vesměs podobná. Americký zadák nahazoval puk od modré čáry, tentokrát ale trefil Hertla do zad. Ten se ale dokázal rychle zorientovat a kotouč uklidil do prázdné brány před dotírajícím obráncem. Svým letošním šestým přesným zásahem dal výsledku konečnou podobu.

„Dnes večer mám opravdu velkou radost. Bylo to skvělé vítězství pro tým. Nejsem rád jen za sebe, ale také za Donskoie, Nieta a Melkera. Každý hráč potřebuje skórovat a nám všem se to povedlo," rozplýval se v rozhovoru se zámořskými novináři Hertl. „Také mám radost, že se prosadila naše lajna (Hertl hrál s Pavelskim a Thorntonem v 1. útočné formaci). Děkuji chlapcům, že mi pomohli k mým gólům," pokračoval.

Pastrňákův gól na výhru nestačil

Jen dva zápasy po návratu do prvního týmu Bostonu stačily Davidu Pastrňákovi, aby se zapsal mezi střelce. Proti Ottawě byl ale jediným úspěšným střelcem svého týmu, což na vítězství nestačilo. Bruins na ledě Senators prohráli 1:2 po prodloužení.

Byli to právě domácí, kteří poprvé hnuli se skórem. Ve 14. minutě střílel přesně švédský forvard Mika Zibanejad, u jehož gólu figuroval mezi nahrávači i Milan Michálek. Po jednačtyřiceti vteřinách od začátku druhé periody už ale bylo srovnáno. Pastrňák tečoval střelu Zdena Cháry od modré a vyrovnal. Pro devatenáctiletého mladíka to byl třetí zásah v probíhající sezóně.

Utkání nakonec rozhodl Mark Stone, který v prodloužení nadvakrát překonal Tuukku Raska.

Carolina vedla už o tři branky

Z českých hokejistů pálil ostrými i Andrej Nestrašil z Caroliny. Na ledě Columbusu využil v 11. minutě přesilovou hru, když z voleje propálil Korpisala. Hurricanes se dostali do vedení 1:0. Postupem času ho dokázali navýšit až na 3:0 (trefili se Versteeg a Liles), jenže Blue Jackets spustili velkou stíhací jízdu a osm minut před koncem srovnali na 3:3.

O tom, že dva body přece jenom poputují k hostům, rozhodl přesnou střelou zápěstím v prodloužení Jordan Staal.

Snajpr Ovečkin má na dosah metu 500 gólů

K vítězství Washingtonu nad New York Rangers 4:3 v prodloužení přispěl dvěma přesnými trefami ruský kanonýr Alexandr Ovečkin a k metě 500 gólů v základní části zámořské ligy mu chybí už jen jediný zásah.

Zatímco duel Flyers proti Islanders vyzněl jednoznačně, souboj New York Rangers s Washingtonem nabídl mnohem větší drama. Dvougólový náskok Capitals otočili Jezdci k radosti diváků v Madison Square Garden v poslední dvacetiminutovce třemi trefami, ale Nicklas Bäckström nejprve při hře hostí bez brankáře pouhých 5,6 sekundy před vypršením normální hrací doby vyrovnal na 3:3 a v prodloužení vzal na sebe zodpovědnost kapitán nejlepšího celku soutěže.

Za vlastní brankou sebral puk, přejel s ním celé kluziště a střelou po ledě utkání ukončil. Vítězstvím a 24. gólem v sezóně tak Ovečkin oslavil svůj jubilejní 800. zápas v NHL a byl vyhlášen i hlavní hvězdou večera.

Výsledky sobotních zápasů NHL:
New York Rangers - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 46. Lindberg, 50. Hayes, 54. Stalberg - 20. a 62. Ovečkin, 24. Williams, 60. Bäckström. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström (oba Washington), 3. McDonagh (NY Rangers).
Philadelphia - New York Islanders 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 22. Raffl, 29. Medveděv, 51. Read, 56. Couturier (Gudas). Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.874. Hvězdy zápasu: 1. Read, 2. Mason, 3. Medveděv (všichni Philadelphia).
Montreal - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Subban (Plekanec) - 28. Hörnqvist, 35. Rust, 60. Fehr. Střely na branku: 34:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Condon, 3. Subban (oba Montreal).
Ottawa - Boston 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Zibanejad (M. Michálek), 65. Stone - 21. Pastrňák. Střely na branku: 40:34. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Zibanejad, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).
Columbus - Carolina 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 36. Atkinson, 45. Wennberg, 52. J. Anderson - 11. Nestrašil, 22. Versteeg, 28. Liles, 63. J. Staal. Střely na branku: 24:30. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. J. Anderson (Columbus), 3. Liles (Carolina).
San Jose - Toronto 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky: 38. a 52. Hertl, 25. Burns, 29. Nieto, 36. Pavelski (Hertl), 45. Karlsson, 50. Donskoi. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.281. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Hertl, 3. Burns (všichni San Jose).
Dallas - Minnesota 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 57. Jamie Benn - 24. R. Carter, 32. Vanek. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Niemi (Dallas), 3. Suter (Minnesota).
Arizona - Nashville 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 41. a 58. Rieder (na první Hanzal), 24. Vermette, 60. Duclair. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12.345. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Rieder, 3. Vermette (všichni Arizona).
Vancouver - Tampa Bay 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 16. Bärtschi, 58. Horvat - 4. Killorn, 53. Filppula, 64. Kučerov. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.335. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Kučerov, 3. Filppula (oba Tampa Bay).
Los Angeles - St. Louis 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Kopitar - 33. Pietrangelo, rozhodující sam. nájezd Brouwer. Střely na branku: 27:16. Diváci: 18.413. Hvězdy zápasu: 1. Parayko (St. Louis), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Brouwer (St. Louis).