Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 1:4Stav série 0:1Hokejisté Dallasu zdolali v úvodním finálovém duelu Tampu Bay

Praha/Edmonton

První důležitý krok k zisku Stanley Cupu udělali hokejisté Dallasu, kteří v úvodním duelu finálové série NHL porazili Tampu Bay 4:1. O výhře Stars rozhodlo posledních osm minut druhé třetiny, ve které se Stars ujali rozhodujícího dvougólového vedení. Hrdinou večera byl brankář Chudobin, který k vítězství Dallasu přispěl 35 zákroky. Finálová série se kvůli pandemii koronaviru hraje v Edmontonu bez diváků.

Hokejisté Dallasu porazili v úvodním finálovém zápase play off NHL Tampu Bay 4:1.

Texasané vstoupili do utkání aktivněji a už v šesté minutě otevíral skóre svým prvním gólem v NHL Joel Hanley, který prostřelil brankáře Vasilevského přesnou dělovkou z mezikruží. V polovině třinácté minuty sice Yanni Gourde šťastně odrazem od nohy vyrovnal, ale to bylo od Tampy v zápase vše.

Chudobin po zbytek zápasu nepustil za svá záda ani jeden gól, za to jeho spoluhráči Vasilevskému nadělily ještě dva. Nejprve Jamie Oleksiak po přihrávce od Radulova poslal dorážkou Texasany zpět do vedení, které půl minuty před koncem druhého dějství navýšil Joel Kiviranta.

Sestřih 1. finálového duelu mezi Tampou Bay a Dallasem Stars

Hokejisté Tampy ve třetí třetině soupeře tlačili, přestříleli jej poměrem 22:2, ale z tlaku vyšli naprázdno. Naopak, 78 sekund před koncem pojistil výhru Dallasu do prázdné branky Jason Dickinson.

Tampě Bay znovu chyběli zraněný kapitán Steven Stamkos a obránce Jan Rutta, Dallas se ze stejného důvodu musel obejít bez centra Radka Faksy. Jediný Čech na ledě Ondřej Palát v dresu poraženého celku nebodoval.

Druhý duel je na programu v noci z pondělí na úterý od 2:00 SELČ.

Finále Stanleyova poháru v Edmontonu - 1. zápas:
Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Gourde (Coleman, Goodrow) - 6. Hanley (Hintz), 33. Oleksiak (Radulov, Heiskanen), 40. Kiviranta (Lindell, Klingberg), 59. Jason Dickinson (Comeau, Janmark). Rozhodčí: Charron, McCauley - Kovachik, MacPherson. Vyloučení: 3:4, navíc Maroon (Tampa Bay) 10 min. Bez využití. Střely na branku: 36:20. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Oleksiak, 3. Hanley (všichni Dallas). Stav série: 0:1.
Vasilevskij - Shattenkirk, Hedman, Černák, Sergačjov, Bogosian, McDonagh, L. Schenn - Kučerov, B. Point, Palát - T. Johnson, Cirelli, Killorn - Coleman, Gourde, Goodrow - Paquette, Maroon. Trenér: Jon Cooper.
Chudobin - Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley - Radulov, Seguin, Jamie Benn - Gurjanov, Pavelski, Janmark - Perry, Hintz, Kiviranta - Comeau, Jason Dickinson, Cogliano. Trenér: Rick Bowness.