Nashville - Dallas 2:3Ani dvacátý gól Pastrňáka v sezoně k výhře Bostonu nepomohl. Hokejistům Dallasu se podařil málo vídaný obrat

Hokejistům Dallasu se v dnešním utkání NHL v Nashvillu podařil málo vídaný obrat. Stars v sestavě s českým útočníkem Radkem Faksou zvítězili 3:2 díky dvěma gólům v poslední čtvrt minutě zápasu. David Pastrňák neodvrátil v NHL dvacátým gólem sezony prohru Bostonu 2:3 v Minnesotě. Všichni tři čeští hráči ve službách San Jose bodovali ve Vancouveru při porážce 4:7. Tomáš Hertl skóroval, Filip Zadina přihrál na dvě branky a Jan Rutta asistoval u jedné trefy.

Útočník Dallasu Stars Wyatt Johnston (53) střílí během utkání s Nashvillem.

Vítek Vaněček pomohl 22 zákroky k výhře New Jersey 3:2 nad Detroitem. Vegas nestačilo 38 zásahů Jiřího Patery a prohrálo na ledě Floridy 2:4. Lukáš Dostál kryl 19 střel Seattlu při porážce Anaheimu 2:3. Jeho spoluhráč Trevor Zegras ozdobil zápas lakrosovým gólem, který předvedl v sobotu i útočník Chicaga Connor Bedard při prohře týmu 5:7 v St. Louis.

Pastrňák otevřel skóre ve třetí minutě v přesilové hře. Ze svého stanoviště v levém kruhu vypálil bez přípravy přesně ke vzdálenější tyči a v osmé sezoně za sebou překonal hranici dvaceti gólů. V tabulce střelců aktuálního ročníku je čtvrtý.

Po následném vhazování po trefě Pastrňáka shodil Jakub Lauko rukavice podruhé během čtyř dní. Opět proti hráči Minnesoty, tentokrát mu byl soupeřem Brandon Duhaime. Oba si během půlminutové pěstní výměny rozdali několik ran, než je rozhodčí rozdělili.

Minnesota otočila zápas v prostřední třetině góly Joela Erikssona Eka a Kirilla Kaprizova. Ve 44. minutě zvýšil Marcus Foligno na 3:1. Zápas ještě zdramatizoval Morgan Geekie, ale Boston prohrál počtvrté za sebou.

San Jose prohrávalo v sedmé minutě po trefách Andreje Kuzmenka 0:2, ale do kabin šlo po úvodní třetině za nerozhodného stavu. Gól na 2:2 zařídili čeští hráči. Po teči Zadiny se zmocnil volného puku Hertl a z bekhendu vyrovnal.

Vancouver odskočil v prostřední části na 4:2 a 5:3. San Jose v 54. minutě snížilo po další české akci. Hertl vyhrál v útočném pásmu vhazování na Ruttu, který zavezl puk podél levého mantinelu a přihrál jej před branku Zadinovi. Český útočník ještě neskóroval, ale z dorážky jeho střely se prosadil Jacob MacDonald. Vzápětí ale domácí uklidnil Pius Suter a při hře Sharks bez gólmana zpečetil výhru Quinn Hughes. V dresu vítězů Filip Hronek nebodoval.

Po akcích Nečase snižovali ve třetí třetině Jaccob Slavin na 3:4 a v přesilové hře Stefan Noesen na 4:5. Český útočník, který vyšel naprázdno v předchozích třech zápasech, si vylepšil sezonní bilanci na 25 bodů (9+16). Carolina celý zápas dotahovala ztrátu, už po úvodní třetině prohrávala 1:3. Hlavním strůjcem výhry Islanders byl Anders Lee, který vstřelil rozdílový gól a další dva připravil.

O obrat se postarali hokejisté Dallasu. Nashville přitom ještě ve 49. minutě vedl 2:0 a mířil za výhrou. Pak ale snížil Jevgenij Dadonov a v čase 59:47 vyrovnal v power play při závaru před brankou Predators Craig Smith.

Devět sekund po rozehrání dokonal obrat Dallasu svým prvním gólem v sezoně finský obránce Jani Hakanpää, jenž ranou od modré prostřelil krajana Juuse Sarose v brance Predators.

NHL:
Nashville - Dallas 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Branky: 21. McCarron, 27. Sissons - 49. Dadonov, 60. Craig Smith, 60. Hakanpää. Střely na branku: 21:34. Diváci: 17.159. Hvězdy utkání: 1. Josi, 2. Sissons (oba Nashville), 3. Craig Smith (Dallas).
Floriga - Vegas 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 29. Bennett, 36. Forsling, 47. Verhaeghe, 49. Reinhart - 22. Stone, 40. Dorofejev. Střely na branku: 42:25. JIŘÍ PATERA odchytal za Vegas celý zápas, inkasoval čtyři branky ze 42 střel a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Diváci: 19.364. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Forsling, 3. M. Tkachuk (všichni Florida).
Ottawa - Pittsburgh 5:4 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 12. Chychrun, 16. Norris, 23. B. Tkachuk, 28. Brannström, 62. Stützle - 15. Eller, 25. Rakell, 42. O'Connor, 58. Letang. Střely na branku: 26:34. Diváci: 19.286. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Chychrun (oba Ottawa), 3. Letang (Pittsburgh).
New Jersey - Detroit 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 12. a 43. Meier, 53. Toffoli - 5. P. Kane, 31. Gostisbehere. Střely na branku: 36:24. VÍTEK VANĚČEK odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. McLeod, 3. Toffoli (všichni New Jersey).
Washington - Tampa Bay 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Mantha - 8. Glendening, rozhodující sam. nájezd Hedman. Střely na branku: 34:20. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Ch. Lindgren, 3. Mantha (oba Washington).
Columbus - Toronto 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 21. Danforth - 9. a 29. Matthews, 23. Tavares, 52. W. Nylander. Střely na branku: 28:30. Diváci: 17.806. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. Danforth (Columbus).
Minnesota - Boston 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Eriksson Ek, 28. Kaprizov, 44. M. Foligno - 3. PASTRŇÁK, 54. Geekie. Střely na branku: 35:21. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Kaprizov, 3. Faber (všichni Minnesota).
Carolina - NY Islanders 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)
Branky: 13. Teräväinen, 21. Sebastian Aho I, 42. Slavin (NEČAS), 50. Noesen (NEČAS) - 12. Sebastian Aho II, 15. Nelson, 19. Horvat, 35. Reilly, 44. Lee. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.921. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Horvat (oba NY Islanders), 3. A. Svečnikov (Carolina).
NY Rangers - Buffalo 4:3 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 8. R. Lindgren, 16. Panarin, 28. Zibanejad, 63. Kreider - 17. Dahlin, 22. Quinn, 47. Mittelstadt. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Zibanejad (oba NY Rangers), 3. Mittelstadt (Buffalo).
St. Louis - Chicago 7:5 (1:2, 1:2, 5:1)
Branky: 52. a 59. Kyrou, 4. Thomas, 34. Parayko, 48. Saad, 51. Neighbours, 58. Faulk - 21. a 46. N. Foligno, 4. Bedard, 5. Beauvillier, 36. Dickinson. Střely na branku: 42:20. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Faulk, 2. Thomas, 3. Kyrou (všichni St. Louis).
Anaheim - Seattle 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 27. Vatrano, 55. Zegras - 14. Bjorkstrand, 17. Dunn, 49. Tatar. Střely na branku: 34:22. LUKÁŠ DOSTÁL odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval tři branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Diváci: 14.608. Hvězdy zápasu: 1. Zegras (Anaheim), 2. Dunn, 3. Daccord (oba Seattle).
Colorado - Arizona 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 9. Byram, 22. Ničuškin, 34. Manson, 40. F. Olofsson - 57. Kerfoot. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Byram, 2. F. Olofsson, 3. Georgijev (všichni Colorado).
Vancouver - San Jose 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
Branky: 2. a 7. Kuzmenko, 27. Aman, 29. Lafferty, 40. Joshua, 56. P. Suter, 60. Q. Hughes - 14. Granlund, 17. Hertl (ZADINA), 32. Zetterlund, 54. MacDonald (ZADINA RUTTA). Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.875. Hvězdy zápasu: 1. Kuzmenko, 2. Blügers (oba Vancouver), 3. Ferraro (San Jose).
Los Angeles - Calgary 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 2. a 59. Byfield, 16. Dubois, 27. Laferriere, 30. Moore - 25. a 48. Coleman, 3. Andersson. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Doughty, 3. Dubois (všichni Los Angeles).