Vancouver - Nashville 5:2Hronek pomohl Vancouveru k výhře

Český obránce Filip Hronek pomohl asistencí k výhře Vancouveru v úterním duelu NHL nad Nashvillem 5:2, na gól přihrál ve čtvrtém utkání v řadě. Tentokrát se podílel na vítězném přesilovkové trefě Eliase Petterssona, jenž nastřílel hattrick. Ve druhém duelu úterního programu podlehlo Toronto doma Los Angeles 1:4.

Obránce Vancouveru Filip Hrone v duelu s Nashvillem.

Nashville otočil v 17. minutě během třiceti sekund zápas na 2:1, ale poté vzal osud zápasu do svých rukou Pettersson. Švédský útočník ve druhé třetině vyrovnal švihem z mezikruží a využil za asistence Hronka přesilovou hu střelou z pravého kruhu. Z dorážky zvýšil v úvodu třetího dějství J.T. Miller a výhru zpečetil Pettersson pri risku hostů bez gólmana. Na straně poražených odehrál Ryan O´Reilly tisící zápas v NHL.

Hronek stále čeká na první gól sezony, ale s osmi asistencemi v devíti zápasech je mezi obránci na páté příčce v celé NHL. Více přihrávek nasbíral z beků jen Moritz Seider (9) z Detroitu. Český zadák patří s osmi kladnými body k nejlepším v soutěži i ve statistice +/-, ve které má více bodů jen trojice hráčů včetně Davida Pastrňáka (9).

Los Angeles vyhrálo venku i čtvrtý zápas v sezoně. Už ve 12. minutě vedl brankami Andrease Englunda a Phillipa Danaulta o dva góly. V polovině utkání zvýšil Arthur Kalijev na 3:0. Torontu dala naději trefa Johna Tavarese ve 49. minutě v přesilové hře, ale brzy vrátil hostům třígólový náskok Adrian Kempe. V dresu poražených byl velmi aktivní David Kämpf, který vyslal pět střel, ale první gól sezony nedal. Český útočník má po devíti utkáních na kontě dvě přihrávky.

Toronto - Los Angeles 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Tavares - 7. Englund, 12. Danault, 30. Kalijev, 53. Kempe. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.531. Hvězdy zápasu: 1. Byfield, 2. Talbot, 3. Kempe (všichni Los Angeles).
Vancouver - Nashville 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 21., 37. a 58. E. Pettersson (na druhou HRONEK), 14. Lafferty, 45. J.T. Miller - 17. Sissons, 17. Fabbro. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.413. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Q. Hughes, 3. Demko (všichni Vancouver).