Edmonton - Vegas 1:5Stav série 1:2Hvězdy Edmontonu zhasly, Vegas v sérii znovu vede

Stejný výsledek, jen v opačném gardu. Hokejisté Las Vegas v nedělním třetím utkání 2. kola Stanleyova poháru oplatili Edmontonu na jeho ledě předchozí domácí vysokou porážku 1:5 a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Na výhře hostujících Rytířů se dvěma góly podílel Jonathan Marchessault.

Útočník Vegas Jonathan Marchessault prožil v Edmontonu povedený večer a vstřelil dva góly.

Domácí přitom měli lepší vstup do utkání a už ve třetí minutě vedli po trefě Foegeleho. Marchessault ale ještě před první přestávkou vývoj zápasu otočil. Gól v poslední minutě prvního dějství duel zlomil. Golden Knights ve druhé části přidali další tři trefy a rozhodli o své druhé výhře v sérii.

Vysoké porážce nedokázali zabránit ani hvězdní forvardi Edmontonu Connor McDavid a Leon Draisaitl. Ti si svorně připsali po dvou gólech při sobotní kanonádě na ledě soupeře, v prvním vystoupení před domácími fanoušky se ale neprosadili.

"S takovým výkonem pochopitelně nemůžete být zcela spokojený," krčil McDavid rameny po utkání. "Vyhráváme jako tým a prohráváme jako tým. Nikdy to není jen o práci jednotlivce. Příště musíme být lepší úplně všichni," poznamenal kouč Edmontonu Jay Woodcroft. Draisaitl zůstal bez bodu po osmizápasové šňůře.

Při zákroku proti McDavidovi se Vegas v polovině první třetiny zranil brankář Laurent Brossoit, zaskakující Adin Hill poté zastavil všech 24 střel Oilers. "Hustý výkon. Není jednoduché takhle naskočit do rozjetého zápasu," chválil rezervního gólmana Jack Eichel, který v triumfu přispěl gólem a dvěma asistencemi.

Brossoit odstoupil kvůli zranění "ve spodní části těla" a není jasné, zda si neobnovil problémy s kyčlí, s níž byl loni v květnu na operaci. "Dobře víme, čím si po operaci prošel. Dokázal se ale dostat do skvělé formy. Bylo smutné sledovat, jak odchází do kabin," podotkl Eichel.

Má Edmonton šanci na Stanley Cup? Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Vegas minulý týden otevřelo sérii s Edmontonem domácí výhrou 6:4, ve druhém souboji Oilers srovnali krok po vysoké výhře 5:1. Čtvrtý zápas série hrané na čtyři vítězství se hraje ve středu opět na ledě Edmontonu.

2. kolo play off NHL
Západní konference - 3. zápas:
Edmonton - Vegas 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Branky: 3. Foegele - 5. a 20. Marchessault, 28. Whitecloud, 31. Eichel, 38. Stephenson. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Marchessault, 3. Hill (všichni Vegas). Stav série 1:2.