Dallas - Florida 1:3Jágr na Silvestra zářil! V historickém pořadí nahrávačů NHL se dotáhl na pátého Coffeyho

New York

Jaromír Jágr uzavřel kalendářní rok 2016 ve velkém stylu. Čtyřiačtyřicetiletý křídelník si v duelu proti domácímu Dallasu připsal gól a asistenci, díky níž se dotáhl v historické statistice NHL s 1135 nahrávkami na pátého Paula Coffeyho. Jeho Florida nakonec uspěla na ledě Stars 3:1, český útočník byl vyhlášen první hvězdou utkání. V sobotních zápasech zámořské soutěže se blýskl také Michael Frolík z Calgary. Kladenský odchovanec zaznamenal proti Arizoně dva body (1+1) a pomohl Plamenům k vítězství 4:2. Porážku Coyotes zmírnil v 52. minutě Martin Hanzal.

Útočník Floridy Jaromír Jágr (třetí zleva) slaví se spoluhráči gól proti Dallasu.

Panterům v hale American Airlines Center skvěle vyšla úvodní dvacetiminutovka, v níž třikrát skórovali. Jágr ve 4. minutě vybídl ke skórování Trochecka, jeho teč ještě stačil Niemi betonem vyrazit, proti dorážce stejného hráče byl ale už bezmocný.

V 16. minutě přidal druhý gól hostů Jokinen a o 68 vteřin později se do střelecké listiny zapsal i Jágr. Legendární forvard v přesilovce švihem propálil finského brankáře a těšil se ze sedmé trefy v sezóně.

Stars stačili stav ve zbytku střetnutí pouze zkorigovat, o čisté konto připravil Reimera ve 37. minutě Eaves, jenž využil početní výhodu. "Spoustu zápasů, v kterých jsme po dvou třetinách vedli, jsme nakonec prohráli v prodloužení nebo v samostatných nájezdech. Dnešní utkání je po delší době prvním, v němž jsme dokázali udržet vedení. Nehráli jsme nejlépe, ale náskok jsme neztratili," citovaly Jágra oficiální internetové stránky soutěže.

...76. Patrik Eliáš 1240/617

Čeští hráči byli vidět i v utkání mezi Calgary a Arizonou. Frolík v 7. minutě otevřel skóre v početní výhodě a odstartoval brankostroj Plamenů, kteří v první třetině rozvlnili síť soupeře hned čtyřikrát. Kojoti v závěru snížili, jejich druhý gól vsítil Hanzal, jenž šikovně tečoval střelu Martinooka.

Frolík byl stejně jako Jágr zvolen první hvězdou střetnutí.

Blue Jackets vyhráli popatnácté v řadě

Hráči Columbusu přerušili dvanáctizápasovou vítěznou sérii Minnesoty a díky triumfu 4:2 prodloužili svou neporazitelnost na 15 utkání. Lukáš Sedlák v dresu Modrokabátníků nebodoval, na ledě strávil více než deset minut a připsal si jeden plusový bod v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech.

Ještě nikdy v historii čtyř nejvýznamnějších severoamerických lig (americký fotbal, baseball, basketbal a hokej) se nestalo, že by proti sobě nastoupila mužstva, která by vyhrála nejméně 12 utkání za sebou.

Blue Jackets vyrovnali patnáctou výhrou v řadě stejný zápis New Yorku Islanders z ročníku 1981/82 a Pittsburghu ze sezóny 2012/13. Absolutní rekord drží Penguins, kteří se v ročníku 1992/93 radovali z výhry sedmnáctkrát v řadě.

Washington poslal útočníka Vránu zpátky na farmu

Útočník Jakub Vrána v brzké době další starty za Washington Capitals nepřidá. Vedení klubu dvacetiletého rodáka z Prahy, jenž odehrál v tomto ročníků dvanáct zápasů NHL a nasbíral tři body, poslalo po měsíci stráveném v prvním týmu zpátky na farmu do Hershey.

Vrána debutoval v NHL 1. prosince, o osm dnů později v Buffalu se dočkal prvního gólu. Na kontě má ještě dvě asistence. Poslední tři zápasy Capitals však proseděl mezi náhradníky na tribuně.

Za Hershey Bears v AHL nastoupil v této sezoně osmnáctkrát a má bilanci devíti branek a sedmi nahrávek.

NHL:
Minnesota - Columbus 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 36. Mikael Granlund, 41. Zucker - 11. a 24. Atkinson, 24. J. Johnson, 38. Jones. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19 307. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Spurgeon (Minnesota).
Winnipeg - New York Islanders 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Branky: 40. Matthias, 57. Ehlers - 7. Kuljomin, 13. Tavares, 23. Prince, 35. Strome, 49. Lee, 51. Ladd. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Strome, 2. Greiss, 3. Tavares (všichni Islanders).
Pittsburgh - Montreal 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 22. Hörnqvist, 25. Kessel, 60. Sheary, 62. Malkin - 5. Radulov, 40. Byron, 43. Flynn. Střely na branku: 41:40. Diváci: 18 633. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Fleury (oba Pittsburgh), 3. Byron (Montreal).
Tampa Bay - Carolina 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Boyle, 20. Drouin (Palát) 34. Killorn - 36. Aho. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Vasilevskij, 3. Kučerov (všichni Tampa).
Colorado - New York Rangers 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Branky: 2. McLeod, 19. Comeau - 7., 17. a 35. Kreider, 30. a 50. Miller, 54. Vesey. Střely na branku: 27:37. Diváci: 17 609. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Miller, 3. Zuccarello (všichni Rangers).
Dallas - Florida 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 37. Eaves - 4. Trocheck (Jágr), 16. J. Jokinen, 17. Jágr. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Trocheck, 3. Reimer (všichni Florida).
Edmonton - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Caggiula, 59. McDavid - 6. Burrows, 45. Bärtschi, rozhodující sam. nájezd Horvat. Střely na branku: 44:32. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. McDavid (Edmonton), 3. Horvat (Vancouver).
Calgary - Arizona 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Frolík, 13. Wideman, 13. Bouma, 16. Backlund (Frolík) - 36. Perlini, 52. Hanzal. Střely na branku: 24:29. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Frolík, 2. Elliot, 3. Brodie (všichni Calgary).
Los Angeles - San Jose 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 5. Pearson, 22. Doughty, 44. Carter - 41. Burns, 54. Labanc. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson, 2. Martinez, 3. Carter (všichni Los Angeles).
Boston - Buffalo 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Vatrano, 28. Bergeron, 30. Schaller - 40. Eichel. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Chára, 3. Schaller (všichni Boston).
New Jersey - Washington 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky: 27. Palmieri, 55. B. Bennett - 3. Connolly, 20. Beagle, 32. Oshie, 32. Ovečkin, 37. J. Williams, 56. M. Johansson. Střely na branku: 23:26. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Oshie, 3. Niskanen (všichni Washington).