Florida - Nashville 2:1Jágr se podílel na vítězné brance Floridy, Frolíkovy trefy Flames nepomohly, Kaše rozhodl proti Arizoně

New York

Český veterán Jaromír Jágr si připsal asistenci při Marchessaultově brance, díky níž Florida přehrála Nashville 2:1. Útočník Michael Frolík vstřelil obě branky Calgary proti Vancouveru, ale Canucks na domácím ledě zvítězili 4:2. Ondřej Kaše vstřelil rozhodující gól proti Arizoně. Anaheim tak porazil Coyotes 3:2 po prodloužení. Za hosty v prostřední části vyrovnával Martin Hanzal.

Útočník Floridy Jaromír Jágr.

Panteři bez brankáře Roberta Luonga, který se zranil těsně před utkáním, vstoupili do zápasu aktivně a po dvou minutách šli záhy do vedení. MacKenzie v útočném pásmu nahodil kotouč, který se od mantinelu příhodně odrazil před Sarosovu branku, kde stál osamocený Gregg McKegg a bekhendovým blafákem otevřel skóre.

Predátoři vyrovnali až v závěrečné části, když v přesilové hře využili podražení Demerse. Mike Ribeiro našel osamoceného Smithe, jenž nedal Reimerovi šanci. Rozhodující moment přišel v čase 50:07. V levém rohu si předali puk Jágr s Trocheckem, ten přihrál Marchessaultovi, který z ostrého úhlu překvapil finského gólmana Sarose a zajistil pro Floridu výhru 2:1.

"Byl to hrozný gól. Ale čím víc střílíte na branku, tím máte větší šanci, že skórujete. Věděli jsme, že toho jejich gólman v sezóně zatím moc neodchytal, tak jsme to párkrát zkusili. Já měl štěstí, ale pro nás to byl nesmírně důležitý gól a získali jsme důležité dva body," konstatoval Marchessault.

Jágr díky němu zaznamenal asistenci v utkání, které Panteři nazvali "Večerem Jaromíra Jágra" na počest jeho nedávných historických milníků. Prvních deset tisíc fanoušků obdrželo tričko s Jágrovými motivy, během zápasu se na kostce nad ledem promítaly nejlepší okamžiky z kariéry českého veterána, kterého diváci několikrát ocenili bouřlivým potleskem.

Kaše vystřelil výhru, trefil se i Hanzal s Frolíkem

Kaše skóroval půl minuty před koncem nastaveného času s velkým přispěním brankáře Coyotes Mika Smitha. Ten krátce předtím předvedl dva výborné zákroky, pak si však počínal příliš riskantně s rozehrávkou ve vlastním brankovišti a otálel s pukem na hokejce tak dlouho, až jeho přihrávku zachytil Kaše a pohotově zavěsil. Kojoti tak utrpěli devátou porážku v řadě.

Naopak na šest zápasu prodloužili vítěznou sérii hokejisté Vancouveru. Frolík sice už ve druhé minutě otevřel skóre večera, domácí ale ještě do úvodní přestávky otočili na 2:1 a postupně odskočili až do vedení 4:1. Český útočník pak druhou trefou v zápase a celkově devátou v sezóně pouze zmírnil porážku Calgary v předposlední minutě dorážkou při přesilové hře.

Frolík byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, hlavním hrdinou byl ale domácí gólman Ryan Miller, který si připsal 44 zákroků. Jeho protějšek Brian Elliott na druhé straně čelil pouhým třinácti střelám, přesto čtyřikrát inkasoval. Dvěma góly se blýskl finský útočník Markus Granlund.

Toronto rozhodlo v úvodním dějství

Domácí New Jersey padlo s Torontem 2:4. Hráči Javorových listů rozhodli o svém vítězství již v první třetině, kterou vyhráli jednoznačně 4:0. V desáté minutě zužitkoval přesilovku Kadri. O čtyři minuty později se v oslabení prosadil Brown a když si v čase 14:40 připsal 21. trefu v probíhajícím ročníku Auston Matthews, gólman Schneider šel střídat.

Do sirény ještě navýšil skóre Bozak, který rovněž využil početní výhodu. Ďáblové se v závěru utkání dočkali alespoň snížení zásluhou Parenteaua a Merrilla.

Výsledky pátečních utkání NHL:
Florida - Nashville 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 3. McKegg, 51. Marchessault (Jágr) - 46. C. Smith. Střely na branku: 34:29. Diváci: 14 003. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Reimer, 3. McKegg (všichni Florida).
New Jersey - Toronto 2:4 (0:4, 0:0, 2:0)
Branky: 57. Parenteau, 58. Merrill - 10. Kadri, 14. Brown, 15. Matthews, 16. Bozak. Střely na branku: 32:14. Diváci: 15 233. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Kadri, 3. Bozak (všichni Toronto).
Anaheim - Arizona 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Cramarossa, 37. Wagner, 65. Kaše - 22. Hanzal, 44. Ekman-Larsson. Střely na branku: 35:23. Diváci: 15 415. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Fowler, 3. Cramarossa (všichni Anaheim).
Colorado - NY Islanders 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. Landeskog, 65. MacKinnon - 38. Boychuk. Střely na branku: 39:36. Diváci: 14 788. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Greiss (Islanders).
Vancouver - Calgary 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 40. a 44. Markus Granlund, 11. Chaput, 14. Eriksson - 2. a 59. Frolík. Střely na branku: 13:46. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Granlund (oba Vancouver), 3. Frolík (Calgary).
Chicago - Carolina 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Toews, 34. Panarin - 40. Rask. Střely na branku: 24:40. Diváci: 21 822. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Toews, 3. Panarin (všichni Chicago).