Detroit - Florida 1:2 PPJágr slavil pod novým koučem první výhru. Pastrňák rozhodl, Hanzal řádil, Kaše má první trefu v NHL!

Český hokejista Jaromír Jágr poprvé slavil pod novým trenérem Tomem Rowem vítězství. Panteři porazili Detroit 2:1 v prodloužení. David Pastrňák rozhodl penaltový rozstřel při výhře Bostonu nad Carolinou 2:1 po samostatných nájezdech, se svým jmenovcem Krejčím se podíleli také na prvním gólu Bruins. Útočník Arizony Martin Hanzal skóroval v duelu s Los Angeles hned dvakrát, ale nakonec musel skousnout porážku od Los Angeles 3:4. Jedenadvacetiletý Ondřej Kaše zaznamenal svoji premiérovou trefu v NHL a hned byla vítězná, jeho Anaheim triumfoval ve Vancouveru 3:1.

Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák proměňuje rozhodující nájezd proti Carolině.

Jágr nastoupil k 1563. duelu v NHL a v historických tabulkách v počtu odehraných střetnutí se už posunul před někdejšího spoluhráče z Pittsburghu Marka Recchiho. Tentokrát se na rozdíl od předchozího utkání střelecky neprosadil, ale skvěle ho zastoupil jeho spoluhráč z útoku Aleksander Barkov, jenž v prodloužení ukončil jednadvacetizápasový gólový půst.

Z brejku překonal jinak znovu skvělého brankáře Petra Mrázka. „Už ani nevím, kdy jsem dal naposledy gól. Jsem rád, že to tam konečně spadlo, z výhry tak mám ještě lepší pocit," radoval se Barkov. Mrázek si připsal 28 zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Kouč Panthers Rowe se dočkal v nové funkci vítězství ve svém druhém utkání.

Druhou hvězdou zápasu byl zvolen také útočník Bostonu David Pastrňák, jehož Boston se vrátil do zápasu s Carolinou na poslední chvíli. Český mladík se spolu s krajanem Krejčím podíleli na závěrečném tlaku při hře bez brankáře, z něhož vytěžil Torey Krug 31,5 sekundy před vypršením normální hrací doby vyrovnávací gól na 1:1.

Pastrňák pak ve třetí sérii nájezdů rozhodl o vítězství Bruins parádním blafákem. Gólmana Warda nachytal bekhendovým naznačením a rychlým přehozením do protipohybu mu nedal šanci.

I útočník Martin Hanzal byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. V první třetině duelu s Los Angeles se hned dvakrát trefil v přesilovce. Nejprve otevřel skóre už po patnácti sekundách hry svojí typickou tečí v blízkosti brány. Ke druhé trefě mu pomohl nešikovným zákrokem brankář Peter Budaj, jenž si máchnutím holí mimo bránu srazil puk za své záda.

Budaje od druhé třetiny vystřídal náhradník Zatkoff, jenž 25 úspěšnými zákroky pomohl Kings k obratu na konečných 4:3.

Další českou druhou hvězdou zápasu se stal útočník Philadelphie Jakub Voráček. Dvakrát přesně přihrál na gól Girouxovi při vítězství Flyers v Ottawě 3:2 v prodloužení. Po jejich spolupráci nejprve Flyers snížili na 1:2 a stejná úderka se prosadila v nastaveném čase.

Jedenadvacetiletý český talent Ondřej Kaše slavil svoji premiérovou trefu v NHL, a to hned vítěznou. Odchovanec Kadaně a Chomutova zvyšoval vedení Anaheimu ve Vancouveru ve druhé třetině na 2:0.

Chvíli se ale čekalo, zda bude gól opravdu připsán jemu. Kaše totiž neměl po pasu od Getzlafa puk úplně pod kontrolou a místo střely do částečně odkrytého prostoru zajel za bránu a zpoza ní vystřelil. Kotouč po několika odrazech nakonec skončil v síti.

Ve třetí třetině sice snížil náskok hostů Henrik Sedin, ale vítězství Kačerů v závěru zpečetil Andrew Cogliano.

Svůj debut v NHL má za sebou dvacetiletý český útočník Jakub Vrána. Ale na premiéru asi nebude úplně rád vzpomínat. Jeho Washington, který si pražského rodáka vytáhl z farmy v Hershey, prohrál s New Yorkem Islanders 0:3.

Sám Vrána si ale vedl solidně. Odehrál deset minut a deset sekund, v nichž si připsal čtyři střely, mimochodem stejně jako třeba Alexander Ovečkin, a nulu ve statistikách plus mínus.

Boston - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 60. Krug (Pastrňák, Krejčí), rozhodující sam. nájezd Pastrňák - 28. Hanifin. Střely na branku: 35:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Pastrňák, 3. Krug (všichni Boston).
Buffalo - NY Rangers 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 53. a 55. Eichel, 1. Larsson, 30. Gionta - 17. McDonagh, 29. Nash, 32. M. Staal. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18 047. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Gionta, 3. Foligno (všichni Buffalo).
Pittsburgh - Dallas 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 9. Cole, 28. Hörnqvist, 40. Crosby, 57. Sheary, 58. Fehr, 58. Bonino - 12. Shore, 32. Seguin. Střely na branku: 40:35. Diváci: 18 420. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Crosby, 3. Sheary (všichni Pittsburgh).
Washington - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 44. Prince, 47. Nelson, 48. Chimera. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Prince, 3. Williams (všichni NY Islanders).
Ottawa - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Hoffman, 22. Dzingel - 37. a 61. Giroux (na obě Voráček), 38. Del Zotto. Střely na branku: 21:32. Diváci: 14.334. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Hoffman (Ottawa).
Detroit - Florida 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Zetterberg - 19. Demers, 63. Barkov. Střely na branku: 21:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck (Florida), 2. Mrázek (Detroit), 3. Demers (Florida).
St. Louis - Tampa Bay 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Branky: 2., 10. a 49. Tarasenko, 14. a 22. Shattenkirk - 11. a 52. Paquette, 35. Johnson, 42. Kučerov. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17 351. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Shattenkirk (oba St. Louis), 3. Paquette (Tampa Bay).
Winnipeg - Edmonton 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
Branky: 11. a 42. Laine, 1. Little - 3. a 26. Letestu, 21. a 48. Draisaitl, 32. Maroon, 48. Pouliot. Střely na branku: 25:33. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Laine (Winnipeg).
Chicago - New Jersey 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 22. Krüger, 33. Anisimov, 39. Hjalmarsson, 62. Hossa - 4., 31. a 49. Zajac. Střely na branku: 33:33. Diváci: 21 531. Hvězdy zápasu: 1. Hossa (Chicago), 2. Zajac (New Jersey), 3. Krüger (Chicago).
Colorado - Columbus 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Comeau, 35. Henley - 5. Saad, 17. Foligno, 49. Jenner. Střely na branku: 20:37. Diváci: 12.141. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Saad, 3. Jenner (oba Columbus).
Arizona - Los Angeles 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky: 1. a 19. Hanzal (na první Vrbata), 54. Rieder - 31. a 54. Nolan, 13. King, 56. Lewis. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11 327. Hvězdy zápasu: 1. Nolan (Los Angeles), 2. Hanzal (Arizona), 3. King (Los Angeles).
Vancouver - Anaheim 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 53. H. Sedin - 24. Silfverberg, 35. Kaše, 58. Cogliano. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17. 27. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Sbisa (Vancouver), 3. Vatanen (Anaheim).