Jágrův gól nestačil, Florida se nadále trápí

Florida

Florida prohrála počtvrté za sebou, z posledních osmi klání ztratila už sedmé a výrazně si komplikuje boj o play off. Jaromír Jágr proti Minnesotě skóroval po třízápasové sérii bez bodu, v polovině třetí třetiny srovnával na 3:3.

Hokejisté Minnesoty se radují z gólu Jasona Pominvillea (29).

Zkušený útočník projel podél zadního mantinelu, zatímco si tělem pokrýval kotouč, a následně střelou z úhlu zaskočil Darcyho Kuempera.

Tři minuty po začátku třetí třetiny šli Panteři dokonce do vedení díky trefě Barkova, poté však inkasovali čtyři góly a prohráli tak 4:7. Poslední dva zásahy zaznamenali hráči Minnesoty do prázdné brány. Jednu asistenci si připsal Martin Hanzal.

Chicago s Michaly Kempným a Rozsívalem nestačilo na Detroit a prohrálo 2:4. Mužem zápasu byl vyhlášen gólman Detroitu Jimmy Howard. Konkurent Petra Mrázka v brankovišti Rudých křídel pochytal 24 z 26 střel.

St. Louis v sestavě s Dmitrijem Jaškinem přivítalo na svém ledě Anaheim, v jehož dresu nechyběl Ondřej Kaše. Oba Češi strávili na ledě něco kolem třinácti minut a svou bilanci v kanadském bodování si nijak nevylepšili. Větší důvod ke spokojenosti měl Jaškin, jehož Blues vyhráli 4:3 díky nenápadné střele zadáka Joela Edmundsona, jenž obstaral poslední změnu skóre 19 vteřin před koncem třetí třetiny.

V Edmontonu byl k vidění souboj Connora McDavida se Sidneym Crosbym. Duel za stavu 2:2 dospěl až k samostatným nájezdům. V nich se trefili oba jmenovaní lídři svých mužstev. Na konci třetí série rozhodl ve prospěch Tučňáků Phil Kessel.

Columbus porazil Buffalo 4:3. V sestavě vítězů stále chybí Lukáš Sedlák, jenž je kvůli zranění v dolní polovině těla mimo hru od druhé poloviny února.

Výsledky NHL:
Columbus - Buffalo 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 7. D. Savard, 18. N. Foligno, 39. Gagner, 55. Jenner - 3. Rodrigues, 25. Gorges, 46. Ristolainen. Střely na branku: 39:32. Diváci: 17.530. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Gagner, 3. D. Savard (všichni Columbus).
Detroit - Chicago 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 36. a 56. Tatar, 17. Ouellet, 20. Athanasiou - 5. Panarin, 40. Van Riemsdyk. Střely na branku: 29:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Tatar, 3. Nyquist (všichni Detroit).
Edmonton - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Desharnais, 53. McDavid - 6. Bonino, 18. Malkin, rozhodující sam. nájezd Kessel. Střely na branku: 43:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Talbot (Edmonton).
St. Louis - Anaheim 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 1. Tarasenko, 25. Reaves, 41. Stastny, 60. Edmundson - 12. Rakell, 19. Wagner, 50. Silfverberg. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.358. Hvězdy zápasu: 1. Edmundson, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Rakell (Anaheim).
Florida - Minnesota 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)
Branky: 15. Marchessault, 19. Pysyk, 32. Jágr, 43. Barkov - 29. a 46. E. Staal, 8. Zucker, 31. Pominville (Hanzal), 55. Parise, 59. Mikael Granlund, 60. Coyle. Střely na branku: 40:46. Diváci: 16.232. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. E. Staal (oba Minnesota), 3. Pysyk (Florida).