Jako zeď! Finský mág Lehtonen vytáhl proti Králům fantastický zákrok

Los Angeles

Byl jasnou hvězdou večera. Na ledě Los Angeles bránu doslova zavřel. Kryl všech sedmadvacet střel Králů a vydatně pomohl hokejistům Dallasu k výhře 2:0 v zápase NHL. Nejlepší zákrok, který museli ocenit i domácí příznivci, gólman Kari Lehtonen předvedl ve 34. minutě. Na brankové čáře famózním způsobem lapil tutovku útočníka Jarreta Stolla.

Gólman Dallasu Kari Lehtonen likviduje lapačkou tutovku Jarreta Stolla z Los Angeles.

Druhá třetina se pomalu chýlila ke svému konci a Dallas držel v hale Staples Center dvougólové vedení. Do kabiny ale Hvězdy mohly odcházet s hubenějším náskokem.

Necelých sedm minut před druhou sirénou totiž Clifford napálil od mantinelu puk na Lehtonena. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Lewis, jenž zadovkou posunul kotouč na zcela volného Stolla, na nějž zívala prázdná klec.

Stoll udělal vše správně, zblízka střelou z první směroval puk do sítě, jenže k úžasu všech v ní kotouč neskončil! Lehtonen vymrštil svoji lapačku a jistému gólu zabránil.

Finský gólman si připsal první nulu v sezóně a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí.