Toronto - Nashville 3:0Kämpf přispěl v NHL dvěma body k výhře Toronta, skórovali Hertl a Zadina

Hokejový útočník David Kämpf skóroval v NHL po přihrávce Ondřeje Kašeho a navíc si připsal asistenci u výhry Toronta 3:0 nad Nashvillem. Tomáš Hertl přispěl gólem k vítězství San Jose 4:1 na ledě Minnesoty a se sedmi trefami se dělí s Pavlem Zachou z New Jersey o pozici nejlepšího českého střelce této sezony. Filip Zadina vstřelil jednu branku Detroitu, který prohrál v Dallasu 2:5. V dresu vítězů připravil jeden gól Radek Faksa.

Český útočník Toronta David Kämpf oslavuje branku, kterou vstřelil ve třetí třetině duelu NHL s Nashville Predators.

Kämpf, který měl před utkáním na kontě tři body (2+1), zvýšil v 57. minutě na 2:0 po dobrém napadání Kašeho. Český útočník vyhrál v rohu kluziště souboj o puk, který poslal od zadního mantinelu do levého kruhu. Kämpf jeho úsilí korunoval gólem ze střely bez přípravy a skóroval ve druhém zápase za sebou. Vítězství zpečetil při hře Nashvillu bez brankáře Mitchell Marner, jemuž přihrál Kämpf puk z obranného pásma do středního.

Hertl stanovil finální podobu výsledku v 50. minutě v přesilové hře. Český útočník stál na konci povedené kombinace, kterou zakončil z pravé strany střelou do odkryté branky. V obraně San Jose scházel Radim Šimek, který od 28. října odehrál jen jeden zápas.

Dallas vedl ve 28. minutě 3:0 a první gól zápasu padl po akci Faksy. Český centr zatáhl puk po pravé straně do útočného pásma a přihrál jej Ryanu Suterovi, který z druhé vlny podpořil útok a střelou z mezikruží otevřel skóre. V polovině utkání snížil z přečíslení dva na jednoho Zadina, který se prosadil bekhendem z pravého kruhu. Kontaktní branku vstřelil v přesilové hře Dylan Larkin, ale domácí Jason Robertston dvěma trefami ve třetí třetině nepřipustil další drama.

Florida porazila i díky čtyřem gólům v úvodní třetině na svém ledě New York Islanders 6:1. Domácí ale přišli o lídra Aleksandera Barkova, který po kolizi se Scottem Mayfieldem koleno na koleno opustil v bolestech hrací plochu a nezatěžoval levou nohu. V dresu vítězů rozdal sedm hitů Radko Gudas a při jednom střetu srazil nekompromisně, ale čistým způsobem, Brocka Nelsona, po čemž ho vyzval na pěstní souboj Kyle Palmieri. Po pár ranách je oddělili rozhodčí.

Výsledky NHL:
Toronto - Nashville 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 8. Matthews, 57. Kämpf (Kaše), 60. Marner (Kämpf). Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.949. Hvězdy zápasu: 1. Campbell, 2. Matthews, 3. Rielly (všichni Toronto).
Florida - NY Islanders 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Huberdeau, 15. Lomberg, 17. Verhaeghe, 19. Hörnqvist, 34. Ekblad, 57. Vatrano - 35. Palmieri. Střely na branku: 36:28. Diváci: 14.003. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Verhaeghe, 3. Bobrovskij (všichni Florida).
NY Rangers - Montreal 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 16. Kakko, 24. Kreider, 42. J. Gauthier - 23. Dvorak, 43. J. Anderson. Střely na branku: 34:33. Diváci: 15.255. Hvězdy zápasu: 1. Kakko, 2. Šesťorkin (oba NY Rangers), 3. Dvorak (Montreal).
Philadelphia - Calgary 2:1 PP (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. K. Hayes, 61. Atkinson - 11. Kylington. Střely na branku: 43:34. Diváci: 16.278. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Hart (oba Philadelphia), 3. J. Gaudreau (Calgary).
Pittsburgh - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 46. Guentzel - 21. C. Miller, 29. Okposo. Střely na branku: 46:19. Diváci: 16.366. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski, 2. C. Miller (oba Buffalo), 3. Guentzel (Pittsburgh).
St. Louis - Arizona 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 18. Kyrou, 35. Krug - 32. a 54. Hayton, 8. Capobianco. Střely na branku: 36:23. Diváci: 16.738. Hvězdy zápasu: 1. Hayton (Arizona), 2. O'Reilly (St. Louis), 3. Kessel (Arizona).
Minnesota - San Jose 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Eriksson Ek - 6. Ferraro, 20. Meier, 30. E. Karlsson, 50. Hertl. Střely na branku: 27:21. Diváci: 15.367. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Couture, 3. Reimer (všichni San Jose).
Winnipeg - Edmonton 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: 3. Lowry, 27. Ehlers, 31. Dubois, 40. Scheifele, 59. Connor - 43. a 44. Draisaitl. Střely na branku: 35:34. Diváci: 13.473. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Hellebuyck, 3. Morrissey (všichni Winnipeg).
Dallas - Detroit 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 44. a 59. J. Robertson, 14. R. Suter (Faksa), 22. Jamie Benn, 28. Hintz - 30. Zadina, 35. Larkin. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.764. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. R. Suter, 3. Oettinger (všichni Dallas).
Vegas - Carolina 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 23. Howden, 25. Theodore - 12. DeAngelo (Nečas), 20. Aho, 42. Jarvis, 54. Trocheck (Nečas). Střely na branku: 23:42. Diváci: 17.737. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Raanta (oba Carolina), 3. Lehner (Vegas).
Anaheim - Washington 3:2 PP (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 50. a 65. Zegras, 4. Fowler - 46. Pilon, 58. T. Wilson. Střely na branku: 31:30. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Diváci: 13.456. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Zegras (oba Anaheim), 3. T. Wilson (Washington).