Killorn z Tampy nesmí za faul hrát v třetím duelu s Islanders

New York/Praha

Hokejisté Tampy Bay se v dnešním třetím finále Východní konference NHL proti New York Islanders budou muset obejít bez Alexe Killorna. Vedení ligy udělilo třicetiletému útočníkovi zákaz startu v jednom utkání za středeční faul na Brocka Nelsona.

Alex Killorn (17) zcela vpravo v duelu s New Yorkem Islanders.

Killorn v šesté minutě narazil Nelsona na hrazení a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Při čtvrtečním slyšení mu přitížilo, že atakoval soupeře značnou silou zezadu a Nelson, který už předtím odehrál puk, náraz neočekával.

Tampa posléze přišla i o nejproduktivnějšího hráče týmu Braydena Pointa, který v průběhu druhé třetiny odstoupil kvůli zranění, a trenéru Jonu Cooperovi zbylo jen devět útočníků. Lightning přesto po gólu Nikity Kučerova devět sekund před koncem zvítězili 2:1 a v sérii si připsali druhou výhru.